Na tradiční tahouny se v duelu proti Phoenixu mohli spolehnout hokejisté New Jersey. Patrik Eliáš si připsal dva kanadské body za gól a přihrávku a za svůj výkon byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Do nejlepší trojky večera s ním byli zvoleni ještě Zach Parise a brankář Martin Brodeur. Lídr atlantické divize slavil před vlastními fanoušky vítězství 5:2.

Jako první zavelel ke zteči hostující branky už v 18. sekundě právě Parise. Nejproduktivnější hráč domácích se prosadil po dobrém presinku celé útočné trojky rychlou střelou z levého kruhu.

Ve třetí minutě zvýšil na 2:0 Madden a s Kojoty to vypadalo všelijak. Při jediné přesilovce v první třetině se ale po přihrávce Petr Průchy trefil do prázdné branky Upshall a zápletka byla na světě.

Ďáblové ale problémy nepřipustily. Zubrus a z rychlého protiútoku dvou na jednoho skórující Eliáš jim v prostřední části zajistili uklidňující náskok. Vývoj zápasu nezměnily ani dva pěstní souboje. Rudo před očima měl především hostující Brandon Prust, který byl aktérem obou bitek.

Jedním z hrdinů večera byl také šestatřicetiletý brankář Martin Brodeur. Ten se vítězstvím přiblížil rekordnímu zápisu Patricka Roye a už v sobotu v Montrealu se vítěz Stanley Cupu, olympijský šampion i mistr světa může stát nejúspěšnějším brankářem všech dob. "Už teď jsem nervózní," svěřil se čtyřnásobný držitel Vezinovy trofeje.

Špaček pomohl dvěma body k výhře Buffala

Výraznou stopu zanechali tuzemští hráči také v utkání Buffala s Floridou. Šavle dokázaly zapomenout na předchozí dvě porážky z ledu soupeřů a po výhře 3:1 zůstávají ve hře o play off.

Výbornou formu posledních dnů si udržuje obránce Jaroslav Špaček. Už ve čtvrté minutě otevřel tvrdým příklepem gólový účet zápasu, a nahrávkou se podílel také na vítězné trefě Daniela Pailleho. Za svůj výkon byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Za Pantery odpověděl gólem pouze dvacetiletý Michal Řepík, který byl narychlo povolán z farmy v Rochesteru místo zraněného Hortona. Brankář Tomáš Vokoun si připsal dvacet úspěšných zákroků. Ten vůbec nejlepší vytáhl před polovinou utkání, kdy lapačkou zabránil takřka jisté trefě Thomase Vaneka.
Rakouský forvard si všechno vynahradil tři minuty před koncem normální hrací doby, kdy při přesilovce pečetil na konečných 3:1.

"Byl to nejdůležitější letošní zápas. Nutně jsme ho museli zvládnout a naštěstí se nám to podařilo. Ve hře je ještě poměrně dost bodů, takže naše šance na play off vidím docela reálně," řekl zámořským reportérům kapitán Sabres Craig Rivet. Buffalu patří ve Východní konferenci nepostupová desátá příčka. Florida má o dva body více a je devátá.

Posledním českým hokejistou, který v sobotním ránu středoevropského času mířil do černého, byl útočník Tomáš Plekanec. Jeho branka přinesla Canadiens alespoň bod za porážku s newyorskými Islanders v prodloužení.

Buffalo - Florida 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 4. Špaček, 18. Paille (Špaček), 57. Vanek - 10. Řepík. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 59 minut, z 23 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 87 procent. Střely na branku: 23:31.

New Jersey - Phoenix 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Branky: 1. Parise, 3. Madden, 28. Zubrus, 34. Eliáš, 45. Zajac (Eliáš) - 10. Upshall (Průcha), 58. Reinprecht. Střely na branku: 36:28.

Boston - Ottawa 5:3 (3:1, 0:0, 2:2)
Branky: 45. a 60. Kessel, 4. Ward, 7. Axelsson (Krejčí), 11. Kobasew - 13. a 50. Spezza, 47. Schubert. Střely na branku: 22:28.

Philadelphia - Washington 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 32. Knuble - 16. Laich, 38. Ovečkin. Střely na branku: 36:30.

Columbus - Pittsburgh 4:3 SN (1:0, 1:0, 1:3 - 0:0)
Branky: 9. a rozh. nájezd Huselius (na první Klesla), 37. Jason Williams, 42. Vermette - 49. Gončar, 50. Dupuis, 52. Talbot. Střely na branku: 28:41.

Toronto - Tampa Bay 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 4. Stempniak - 26. Pettinger, 38. St. Louis, 55. Malone, 58. Szczechura. Střely na branku: 21:30.

Edmonton - Atlanta 3:4 PP (1:2, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 10. Horcoff (Hemský), 22. O'Sullivan, 24. Nilsson - 3. Slater, 14. Little, 33. Bogosian, 65. Reasoner. Střely na branku: 32:33.

Detroit - Calgary 5:6 SN (2:1, 2:1, 1:3 - 0:0)
Branky: 11. Zetterberg, 17. Samuelsson, 29. Lidström, 37. Filppula, 60. Cleary - 6., 58. a rozh. nájezd O. Jokinen, 57. a 59. Lundmark, 37. Langkow. Střely na branku: 45:33.

Nashville - New York Rangers 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Branky: 12. Weber, 15. Dumont - 4. Avery, 24. Gomez, 38. M. Staal, 48. Sjöström. Střely na branku: 21:32.

St. Louis - San Jose 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 17. McDonald, 34. Boyes, 60. Jackman - 12. Marleau. Střely na branku: 26:25.

Dallas - Carolina 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Branky: 22. Ribeiro, 27. Begin, 30. Morrison - 8. Brind'Amour, 54. Whitney. Střely na branku: 31:31.

Colorado - Minnesota 2:1 SN (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 21. Liles, rozh. nájezd Wolski - 11. Bergeron (Židlický). Střely na branku: 41:17.

Montreal - NY Islanders 2:3 PP (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 6. Plekanec, 50. Kostopoulos - 12. Iggulden, 41. Nielsen, 61. Okposo. Střely na branku: 26:39.