Eliáš dvěma góly načal čtvrtou stovku v NHL

Newark – Patrik Eliáš vstřelil svůj 300. gól, bodově se dařilo také Martinu Havlátovi. Trefili se i Krejčí, Vrbata a Lang.

13.12.2009

Gólman Philadelphie Brian Boucher se po puku vrhá marně, Patrik Eliáš (vlevo) mu právě vstřelil gól. Pro útočníka New Jersey to byla 301. trefa v NHL. Foto: REUTERS/Shan­non Stapleton

Gólman New Jersey Martin Brodeur sice v sobotu rekordní 104. nulu nevychytal, jeden milník v zápase proti Philadelphii přesto padl.

Na vítězství domácích Devils 4:1 se totiž dvěma góly podílel Patrik Eliáš. Jeho první trefa byla zároveň jeho třístou brankou v NHL. Hranici 300 gólů překonal jako druhý hráč v historii klubu.

„Je to samozřejmě pěkný malý úspěch. A dosáhnout toho v tomhle klubu to dělá ještě cennějším,“ řekl po utkání Eliáš, který v dresu Devils působí už třináctou sezonu.

V zápase Minnesoty na ledě Vancouveru potvrdil stoupající formu Martin Havlát. Útočník, jehož hvězda letos zatím moc nezáří, dal jeden gól a na další dva přihrál, vítězství však svému týmu nezařídil. Canucks vyhráli 4:3.

„Nezačali jsme podle svých představ, ale udrželi jsme se ve hře,“ komentoval porážku Havlát. „Po první třetině jsme se dost zlepšili, ale v závěru nám došly síly. Hráli jsme sice i včera večer, to ale není omluva,“ dodala bývalá hvězda Chicaga.

Phoenix doma porazil San Jose 2:1 a o oba góly Coyotes se postarali čeští hokejisté. V rozmezí dvou minut se ve druhé třetině trefili Radim Vrbata a Robert Lang, brankář Ilja Bryzgalov si připsal 37 zákroků.

Boston prohrál na ledě newyorských Islanders 2:3 po prodloužení a nepomohly mu ani dva body Davida Krejčího. Na jeho pátý gól v sezoně mu přihrál Vladimír Sobotka. Rozhodující zásah obstaral v 24. sekundě prodloužení dánský centr Frans Nielsen.

V sobotu se v zámoří nedařilo českým gólmanům. Florida prohrála po prodloužení v Pittsburghu a Tomáš Vokoun třikrát inkasoval. Dvojnásobný počet puků tahal ze sítě washingtonský Michal Neuvirth, který nastoupil na ledě Toronta ke svému sedmému zápasu v NHL.

Toronto - Washington 6:3 (0:2, 3:1, 3:0)
Branky:
22. a 46. Stajan, 26. Kessel (Kaberle), 37. Hagman, 50. Stempniak, 60. Ponikarovskij - 6. a 29. Bäckström, 2. Ovečkin (Fleischmann). Střely: 36:37. Brankář Michal Neuvirth odchytal celé utkání, inkasoval šest gólů ze 36 střel a úspěšnost zásahů měl 83,33 procenta.

Ottawa - Carolina 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky:
8., 57. a 60. Kovaljov (na druhou Kuba), 31. Spezza - 21. a 38. Ray Whitney. Střely: 39:25.

New Jersey - Philadelphia 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Branky:
3. a 13. Bergfors, 16. a 40. Eliáš - 36. Giroux. Střely: 28:23.

New York Islanders - Boston 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky:
4. Schremp, 35. Moulson, 61. Nielsen - 15. Ryder (Krejčí), 30. Krejčí (Sobotka). Střely: 19:32.

New York Rangers - Buffalo 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Branky:
11. Callahan (Kotalík), 13. Gáborík (Prospal) - 15. a 30. Kaleta, 7. D. Roy. Střely: 38:32.

Atlanta - Montreal 4:3 pp (0:1, 3:2, 0:0 - 1:0)
Branky:
32. Schubert (Kubina), 34. C. Armstrong, 38. Antropov, 62. Kovalčuk - 27. a 36. A. Kosticyn (na druhou Plekanec), 4. Metropolit (Špaček). Střely: 35:19.

Columbus - Anaheim 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky:
40. Umberger - 17. Sexton, 40. Ryan, 54. Perry. Střely: 36:25.

Pittsburgh - Florida 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky:
14. Dupuis, 30. Fedotěnko, 61. Malkin - 11. Reinprecht (Olesz, Dvořák), 45. Weiss. Střely: 40:31. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, inkasoval tři góly ze 40 střel a úspěšnost zásahů měl 92,5 procenta.

Nashville - Detroit 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky:
35. R. Jones, 45. Legwand - 22. a 61. Bertuzzi, 32. Miller. Střely: 35:29.

Phoenix - San Jose 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky:
24. Vrbata (Z. Michálek), 26. Lang - 55. Heatley. Střely: 35:38.

Vancouver - Minnesota 4:3 (3:2, 0:0, 1:1)
Branky:
2. D. Sedin, 7. Raymond, 17. Burrows, 47. Kesler - 14. Hnidy (Havlát), 20. Zanon (Havlát), 59. Havlát. Střely: 29:41.

Los Angeles - Dallas 3:2 po SN (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky:
25. Frolov, 40. Kopitar, rozh. nájezd Handzuš - 2. J. Neal, 28. Modano. Střely: 27:27.

Autor: Vojtěch Žižka