Pěknou smůlu měl gólman hokejové Sparty Tomáš Duba. Z první střely, která na něj v extraligovém utkání se Znojmem šla, dostal gól. Ta poslední ho pak trefila do krku a Dubu odvezli záchranáři do nemocnice.

„Nevím přesně, co s ním je, ale měl by jít v Praze v nemocnici na cétéčko,“ upřesnil sparťanský kouč František Výborný. Dubu trefil puk do ohryzku. Gólman, který působil i ve Znojmě, se nejprve skácel na led, po chvilce se zvedl. Náhle se však začal dusit. Nakonec opustil led na nosítkách.

Jeho tým ve Znojmě propadl 2:7.

Zlín– Ústí 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Muž zápasu: Hamrlík.

Vsouboji nejhorších extraligových celků byl od začátku lepší Zlín, kjehož výhře třemi trefami přispěli obránci. Naopak nejlepší domácí střelec Jaroslav Balaštík se proti poslednímu celku tabulky neprosadil a dvě kola před koncem základní části má stále na kontě 27branek.

Branky: 14.Rachůnek (Galvas), 23.Mokrejš (Kubiš), 28.Galvas (Hamrlík), 48.Hamrlík, 52.Lučka (Balaštík)– 39.Janků (Zeman). Rozhodčí: Polák– Hejduk, Křivský. Vyloučení: 9:8. Využití 2:1. Diváci:3616.

Zlín: Biegl– Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Vosátko, Bořuta– Balaštík, Leška, Rachůnek– Okál, Mokrejš, Brunec– M. Pšurný, Balán, R. Pšurný– Kubiš, Vlach, F. Čech. Trenér:Vlach.

Ústí: Zikmund– A. Novotný, Hořava, Pojkar, Zápotočný, Gýna, Zeman, Klobouček– Čaloun, T. Káňa, F. Mrázek– V. Novák, Špirko, Šagát– Janků, Pazourek, Šaffer– Krajči, A. Nedorost, Hašek. Trenér: Votruba.

Třinec– Mountfield 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)

Muž zápasu: L. Květoň.

Dlouhých téměř sto padesát minut čekali Jihočeši, kteří přijeli do Třince bez brankářské jedničky Turka, na vstřelenou branku. Smolnou sérii prolomil až ve čtvrté minutě druhé části Lukáš Květoň. Tentýž hráč otři minuty později vedení hostů inavýšil. Abyl na ledě ipři třetí brance, kterou ale zařídil nahrávající Toman a střílející Kůrka. Domácí prapor drželi zvednutý členové třetí řady a hlavně přesně střílející Lubomír Korhoň, jehož dva góly zdruhé třetiny znamenaly vždy jen snížení dvougólového vedení hostů. Výhru pojistil při domácí power play Vak. Čekání Ocelářů na výhru nad Jihočechy, které trvá od listopadu roku 2006, tak trvá inadále.(tom)

Hlasy po utkání

Jiří Juřík: Přesto, že jsme potřebovali body, nemáme nic. Utkání to bylo vyrovnané a ve třetí části jsme měli dost šancí na to, abychom dokázali srovnat. Bohužel potřebovali jsme trochu více štěstíčka.

Josef Jandač: Soupeř hraje odesítku a my jsme velmi rádi, že jsme dokázali body uhrát. Vpředchozích zápasech doma jsme nehráli spotřebným nasazením a dneska jsme ho do hry zase vrátili. Díky tomu si vezeme domů tři body. Roman Turek měl po utkání se Znojmem menší zdravotní potíže, proto snámi necestoval.

Branky: 29.Korhoň (Skořepa), Korhoň (Polanský)– 24.L. Květoň (Kůrka), 27.L. Květoň (Toman), 36.Kůrka (Toman), 60.Vak. Rozhodčí: Mikula– Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 6:6, navíc Gřegořek (ČB) 10minut OT. Bez využití. Diváci:3162.

Třinec: Čechmánek– Sekeráš, Výtisk, M. Výborný, Malec, Pácal, Kundrátek– Tomík, J. Štefanka, D. Moravec– P. Barinka, Peterek, Martynek– Korhoň, Polanský, Skořepa. Trenér: Kopřiva.

České Budějovice: Chábera– Mucha, Gřegořek, Sičák, Frolo, Toman, Vydarený (od 20.– 30.F. Novák)– Hudec, Mertl, Sailer– Kůrka, Hübl, L. Květoň– Veselý, Vak, Kuchejda– Gulaš, Šimánek, Kotrla. Trenér: Jandač.

Litvínov– Vítkovice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Muž zápasu: Reichel.

První třetina byla více na straně hostí, alespoň prvních 10minut. Vpolovině třetiny se hra začala vyrovnávat. To už ale Litvínov zvyšoval svůj tlak natolik, že se stal hrozbou pro dobře chytajícího Pruska. Jen kvůli němu se skóre neměnilo. Druhá třetina přinesla změnu ve skóre, když se dokázal prosadit Robert Reichel po asistenci Lukeše. Na druhou stranu Litvínov nedokázal využít více jak minutovou přesilovku 5:3 na konci třetiny. Ve třetí třetině měli přeci jen domácí oněco více ze hry čehož ipodruhé vzápasde využil nejlepší střelec Litvínova Robert Reichel, který upravil na2:0.

Branky: 31. Reichel (Lukeš), 53. Reichel (Kubinčák). Rozhodčí: Šindelář– Kalivoda, Charvát. Využití 1:0. Vyloučení: 6:6. Diváci:5655.

HC Litvínov: Franěk– O. Poživil, Šlégr, Hranáč, Punčochář, Vobořil, Skuhrovec, Švarný, Tůma– Jánský, Reichel, Lukeš– Kubinčák, Jenáček, Branda– Trávníček, Bahenský, Tomas– Černý, Bednařík , Rindoš. Trenér:Hübl.

HC Vítkovice Steel: Prusek– Jurečka, M. Barinka, Gulaši, Kuboš, Ovčačík, Trnka– Klimek, Burger, R. Hubáček– Krenželok, Šimíček, Ujčík– Svačina, Jánoš, P. Hubáček– Tomášek, Kohler, R. Hruška.

Znojmo– Sparta Praha 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)

Muž zápasu: R. Procházka.

Znojemští orli válí, po vedoucím týmu hokejové extraligy zdolali vpadesátém kole iúřadujícího mistra Spartu. Vysokou výhru 7:2 nastartovali už vprvní třetině, kterou vyhráli 3:0. Sparta se snažila oslabenému ale na krev bojujícímu znojemskému celku vzdorovat, ale domácí vydrželi hrát vrychlém tempu až do konce. Navíc je opět podržel náhradní gólman Kameš. Kaňkou na pěkném utkání bylo ošklivé zranění sparťanského brankáře Tomáše Duby, kterého odvezli záchranáři na nosítkách.(mich)

„Spadlo nám tam snad všechno. Navíc nám nahráli ivýsledky potencionálních soupeřů vpředkole, takže jsme hodně spokojení,“ liboval si znojemský asistent PavelHynek.

„Znojmo potvrdilo, že hraje momentálně dobře. My jsme mu ale ty první tři góly sami nabídli hrubými chybami,“ zlobil se kouč Sparty František Výborný. Jeho svěřenci se sice trochu chytli na začátku druhé části, když ztlaku vytěžili kontaktní gól. „Ale osoupeř nás zase rychle srazil,“ povzdechl si Výborný.

Branky: 5.Svoboda (Demel), 17.Mojžíš (Růžička), 19.Kucharczyk (Selingr), 27.Selingr (Beroun), 27.R. Procházka (Bičánek), 48.R. Procházka (Svoboda), 53.Růžička (Švrček)– 25.Vaic (Černošek), 36.Sivek (Netík). Rozhodčí: Minář– Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 8:6, navíc Vykoukal (Sparta) 10minut. Využití: 2:0. Voslabení: 1:0. Diváci:3516.

Znojmo: Kameš– Švrček, Jareš, Tesařík, Bičánek, Kotaška, Mojžíš, Vyrůbalík,– Beroun, Kucharczyk, Selingr– Svoboda, Demel, R. Procházka– M. Růžička, Haman, Plášek– Čachotský, Meidl, Chátal– Svoboda. Trenér: Sýkora.

Sparta: Štefl (od 27.do 49.Duba)– Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Jan Hanzlík, Cook, Černošek, Tabaček, Stehlík– Melichárek, P. Nedvěd, M. Hlinka– Ton, Sivek, Netík– Vaic, Langhammer, Vondráček– Mrňa, Švagrovský, Hromas. Trenér: Výborný.

Karlovy Vary– Kladno 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Muž zápasu: Milan Kraft.

Asistent Kladna Petr Kasík: Nebyli jsme horším mužstvem, ale nepodařilo se nám využít několik šancí vpřesilových hrách a to vutkání rozhodlo. já můžu domácím jen pogratulovat.

Trenér Energie Zdeněk Venera: Chtěli jsme si dávat pozor na přesilovky Kladna, ale to se nám ze začátku přiliš nepodařilo. Kladno bylo půlku zápasu lepším týmem. Věřili jsme že se nám podaří zlomit utkání a to se nám nakonec povedlo.

Branky: 51.Duben (Procházka), 52.Kraft (Gróf), 60.Němec.– 12.Diviš (Patera). Rozhodčí: Homola– Guth, Rittich. Vyloučení: 7:8. Využití 3:0. Oslabení: 0:0. Diváci:3420.

K. Vary: Mensator– Dobroň, Duben, Gróf, Mudroch, Němec, Brňák, Schmidt, Prošek– Košťál, Skuhravý, Kumstát– Melenovský, Kristek, M. Procházka– Bílek, Kraft, Skladaný– Kuběna, Pech, Polák. Trenér: Venera Zdeněk.

Kladno: Kopřiva– Nádaždi, Hájek, Trojčinský, Štěpánek, Švec, Šmach, A. Pavlas – Diviš, Patera, M. Procházka– Tomajko, Z. Nedvěd, Kuchler– Horna, Kalla, Bělohlav– Radovský, Čurilla, M. Frolík. Trenér: Müller Zdeněk.

Pardubice– Liberec 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Muž zápasu: Koukal.

Branky a nahrávky: 26J. Kolář I. (Koukal), 34.Tvrdík (Rolinek), 37.Sýkora (Rolinek) 57.Cetkovský (Havíř), 58.Koukal (Starý)– 32.Holub (Bartovič), 43.Jiruš (Pletka). Rozhodčí: Husička– Bryška, Chytil. Vyloučení: 8:12, navíc Nikolov (PCE) a Blatný (LIB) 5min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci:8124.

Pardubice: Lašák– Snopek, Nikolov, J. Nakládal, Havíř, Koma, Linhart, J. Kolář II., Šeda– Sýkora, Rolinek, Tvrdík– Cetkovský, Pucher, Somík– J. Kolář I., Koukal, Starý– Zohorna, Blažek, Ondřej. Trenér:Šejba.

Liberec: Pinc– Derner, Jiruš, Hunkes, Krstev, Zíb, Kočí, Holub, D. Špaček– Čermák, Kašpařík, Pletka– Klimenta, Dušek, S. Procházka– Podkonický, Pabiška, Nedorost– Bartovič, Šachl, Blatný. Trenér: Gregor.