Finští hokejisté zdolali Rusko a předstihli je v pořadí Euro Hockey Tour

Tampere - Finští hokejisté porazili v utkání Euro Hockey Tour Rusko 3:0 a vystřídali ho na druhém místě tabulky. Oba týmy mají 13 bodů. Vítězný gól v Tampere vstřelil v 26. minutě útočník Jokeritu Helsinky Tommi Huhtala. Další branky přidali domácí v závěrečných dvou minutách.

16.4.2015

Finsko zdolalo RuskoFoto: ČTK/LEHTIKUVA

Finové měli ve druhé třetině výraznou střeleckou převahu, Konstantina Barulina zaměstnali 14 pokusy, ale znovu se prosadili až v čase 58:15. Na 2:0 zvýšil další zástupce KHL Sami Lepistö z Jekatěrinburgu.

Výsledek zpečetil Petri Kontiola střelou do prázdné branky 15 sekund před sirénou. K vítězství Finům pomohly i posily z NHL, obránci Rasmus Ristolainen z Buffala a Jyrki Jokipakka z Dallasu.

Ruští hráči teprve podruhé v tomto ročníku evropského seriálu vyšli střelecky naprázdno. V únoru se tým kouče Olega Znaroka neprosadili v Karlových Varech proti českému brankáři Alexanderu Salákovi.

Svěřenci Kariho Jalonena zvítězili nad sbornou stejně jako v listopadu na turnaji Karjala (6:2), v prosinci v Soči se naopak radovali Rusové po výsledku 2:0. Další vzájemný zápas, který se stejně jako dnešní duel bude započítávat i do seriálu Euro Hockey Challenge, sehrají týmy v sobotu v Helsinkách.

Utkání Euro Hockey Tour a Euro Hockey Challenge v Tampere:

Finsko - Rusko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 26. Huhtala (Hartikainen), 59. Lepistö (Immonen), 60. Kontiola (Osala, Salmela). Rozhodčí: Sjöqvist, Öhlund (oba Švéd.) - Suominen, Puolakka (oba Fin.). Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 7131.
Finsko: Engren - Lepistö, Hietanen, Salmela, Lajunen, Jaakola, Ristolainen, Jokipakka, Mäntylä - Pihlström, Immonen, Hartikainen - Salminen, Kontiola, Aaltonen - Osala, Hytönen, Louhivaara - Huhtala, Wirtanen, Pesonen - Petrell. Trenér: Kari Jalonen.
Rusko: Barulin - Zubarev, Jakovlev, Grigorjev, Antipin, J. Birjukov, Mironov, Jarullin - Plotnikov, Loktionov, Slepyšev - Zaripov, Gazulin, Širokov - Averin, Popov, Mozjakin - Sošnikov, Kokarev, Zubov. Trenér: Oleg Znarok.