Francie zdolala Německo až v nájezdech, ten rozhodující proměnil Fleury

Petrohrad - Hokejisté Francie porazili v utkání základní skupiny B mistrovství světa Německo 3:2 po samostatných nájezdech. Francie vedla, poté naopak sama dotahovala, nakonec rozhodl o její výhře jediný úspěšný exekutor nájezdů Damien Fleury.

7.5.2016

Francouz Yohann Auvitu bouje o puk s Yannicem Seidenbergem. Foto: čtk

Francouzi se ujali už ve čtvrté minutě vedení, když puk přidržel Perret a pak načasoval přihrávku Rauxovi, který do prázdné branky snadno otevřel střelecký účet. Reprezentantům země galského kohouta patřily i další gólové šance, ale Meunier tu svou prováhal a před gólmanem Pielmeierem neuspěl ani Bertrand. Před první přestávkou mohl vyrovnat Schütz, jenže Hueta nepřekonal.

Co se nepovedlo jemu, napravil už 26 vteřin po návratu ze šaten úspěšně dorážející Rieder, který v přesilovce z konce prvního dějství potrestal Francouze za již druhé špatné střídání v zápase. Němci se v 26. minutě museli bránit 21 vteřin ve třech a moc nechybělo, aby dvojnásobnou přesilovku bleskově využil Da Costa.

V 37. minutě dokonali Němci obrat, když Schütz na středu útočného pásma dostal prostor najet si až mezi kruhy a v klidu zamířit, čehož využil k prostřelení Hueta. Vedení si však Německo mohlo užívat jen dvě minuty a 20 vteřin, neboť ze vzduchu tečující Claireaux s posvěcením videorozhodčího vyrovnal.

Třetí třetina rozuzlení nepřinesla, i zásluhou Hueta, který nedopřál gólovou radost Reimerovi. V prodloužení sice Francouzi nevyužili přesilovku, ale mrzet je to nakonec nemuselo, neboť ve druhé sérii nájezdů uspěl Fleury a Goc jako třetí z Němců nedokázal odpovědět.

Skupina B (Petrohrad):

Francie - Německo 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Raux (Perret, Meunier), 40. Claireaux (Beron, Chakiachvili), rozhodující sam. nájezd Fleury - 21. Rieder (Gogulla, Schütz), 37. Schütz (Gogulla, Hager). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek (oba ČR) - Kilian (Nor.), Suominen (Fin.). Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Diváci: 3750.

Francie: Huet - Auvitu, Trabichet, Beron, Chakiachvili, Dieude-Fauvel, Raux, Janil - Fleury, Bellemare, Desrosiers - Y. Treille, Meunier, Perret - S. Treille, Bozon, Bertrand - Claireaux, T. Da Costa, Ritz - Lamperier. Trenér: Dave Henderson.

Německo: Pielmeier - Holzer, Ehrhoff, Reul, Müller, Boyle, Akdag, Braun - Rieder, Draisaitl, Reimer - Macek, Schütz, Gogulla - Flaake, M. Goc, Noebels - Kink, Hager, Seidenberg. Trenér: Marco Sturm.

1. Finsko 1 1 0 0 0 6:2 3
2. Kanada 1 1 0 0 0 5:1 3
3. Slovensko 1 1 0 0 0 4:1 3
4. Francie 1 0 1 0 0 3:2 2
5. Německo 1 0 0 1 0 2:3 1
6. Maďarsko 1 0 0 0 1 1:4 0