Furch vychytal Omsku bod, díky kterému se vrátil do čela Východní konference

Moskva - Hokejisté Omsku prohráli v Kontinentální lize s Chanty-Mansijskem 1:2 v prodloužení, získaný bod jim ale stačil k návratu na první místo v tabulce Východní konference. Brankář domácího celku Dominik Furch odolával téměř 56 minut, pak ho ale po individuálním průniku překonal Arťom Buljanskij a ve třetí nastavené minutě prudkou ranou i Vitalij Sitnikov.

5.1.2016

Dominik FurchFoto: ČTK/Michal Doležal

Jugra tak odvrátila čtvrtou porážku za sebou. Furch si v utkání připsal 22 zákroků.

Jekatěrinburg v důležitém zápasu o postup do play off prohrál v Astaně 3:4. Na všech gólech hostujícího mužstva měli podíl čeští hokejisté: přihrávku si nejprve připsal Ondřej Roman a potom i Petr Koukal, který na počátku poslední třetiny dostal Avtomobilist sedmou brankou v sezoně do vedení 3:2. Domácí však skóre otočili a zvítězili počtvrté za sebou.

Kontinentální hokejová liga:

Omsk - Chanty-Mansijsk 1:2 v prodl., Barys Astana - Jekatěrinburg 4:3 (za hosty Koukal 1+1, Roman 0+1).

Hillary. Lepší než Super Bowl?

Washington - Devadesát minut (v úterý ve tři hodiny ráno našeho času) bez reklam může posadit k obrazovkám až 100 milionů diváků. Rekord politických debat zatím drží superdebata Jimmyho Cartera a Ronalda Reagana z roku 1980 (volby tehdy vyhrál R. Reagan). Tu vidělo 80 milionů lidí.

Češi mají k vědě pozitivní přístup, vyplývá z průzkumu

Praha - Postoj většiny Čechů k vědě je pozitivní, přináší podle nich důležité inovace zejména v technických oblastech života a je klíčová pro budoucí prosperitu. Největší přínos má věda podle oslovených pro zdraví, životní prostředí a technický pokrok. Přesto se necelá třetina lidí domnívá, že vědecké objevy jsou od běžného života příliš vzdálené. Vyplynulo to z dotazníkového šetření Bayer Barometr 2016, které má ČTK k dispozici. Zpracovala ho společnost Median.

VÍME PRVNÍ
Mladý muž byl už dříve kvůli výhružným SMS, které posílal své bývalé přítelkyni, odsouzen za stalking. Nyní mu hrozí další soudní líčení. Podle informací Deníku byl Šimek obviněn