Furch exceloval, Omsk postoupil do čtvrtfinále KHL až ve 103. minutě

Moskva - Hokejisté Omsku se stali třetím čtvrtfinalistou play off KHL. Tým se čtveřicí českých hráčů udolal ve čtvrtém osmifinálovém utkání Nižněkamsk na jeho ledě 3:2 ve třetím prodloužení a sérii ovládl 4:0. Postupový gól dal ve 103. minutě Denis Paršin.

28.2.2016

Dominik FurchFoto: ČTK/Michal Doležal

Dominik Furch v brance Omsku zářil: pochytal dohromady 51 střel. U prvního gólu hostů, kterým Jurij Alexandrov v 35. minutě snížil na 1:2, asistovali Vladimír Sobotka a Martin Erat. O vyrovnání se postaral ve 47. minutě Alexandr Pěrežogin.

V základní části získal tým ze Sibiře o 20 bodů více než Nižněkamsk, ale v play off byl rozdíl mezi oběma celky vždy minimální.

Dva předchozí zápasy skončily rozdílem 2:1 a jednou vyhrál Avangard o dvě branky. O dalším soupeři Omsku se teprve rozhodne.

Možnost ukončit osmifinálovou sérii měl dnes také Novosibirsk, ale ve Vladivostoku prohrál 0:2. Českého gólmana Alexandra Salák překonal v 26. minutě v přesilovce Konstantin Makarov, v závěru při power play hostů skóroval Jegor Dugin do prázdné klece. Pro hokejisty Novosibirsku měl zápas na Dálném východě ještě nepříjemnou dohru, když kvůli potížím při odletu strávili přes pět hodin čekáním v letadle.

Jekatěrinburg i díky asistenci Petra Koukala porazil Magnitogorsk 3:1 a vyrovnal sérii na 2:2.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 4. zápasy:

Vladivostok - Novosibirsk 2:0, stav série 1:3; Jekatěrinburg - Magnitogorsk 3:1 (za domácí Koukal 0+1), stav série 2:2; Kazaň - Ufa 1:4, stav série 1:3; Nižněkamsk - Omsk 2:3 v třetím prodl. (za hosty Sobotka, Erat oba 0+1), konečný stav série 0:4.

28.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
Památky, které povstaly z popela
5 16

Památky, které povstaly z popela. Připojí se kostel v Gutech?

Těžký křižník USS Indianapolis v roce 1945
2 5

Zakladatel Microsoftu objevil v Pacifiku americký křižník potopený před 72 lety

Vyvoláváte jadernou válku, varuje Severní Korea Američany

Severokorejský režim varoval Jižní Koreu a Spojené státy, že jejich společné cvičení žene region do „nekontrolovatelné fáze jaderné války“. Pchjongjang zároveň pohrozil „nemilosrdným úderem“ proti ostrovní i pevninské části USA.

Malý pochod radikálů v Bostonu deklasovala masivní akce jejich odpůrců

Tisíce demonstrantů skandujících protinacistická hesla v Bostonu zcela zastínily malou skupinu pravicových radikálů. Ti týden od násilných střetů ve Virginii zorganizovali „manifestaci na podporu svobody slova“. Policie raději konzervativce přesunula pomocí vlastních vozů jinam.

RECENZE: Showman Robbie Williams zaměstnal manželku, tatínka i snoubence

/VIDEA, FOTOGALERIE/ Pro více než 50 tisíc fanoušků zpíval v nablýskané show zpěvák, bavič a tanečník. Pomyslnou tečku za letošními mega open airy udělal současný popový král Robbie Williams. Příjemným překvapením byla tentokrát i disco legenda Erasure, která rozhodně nebyla nutným zlem jako většina předkapel. Diváky příjemně "předvařila".

Dítě vběhlo pod auto, poté následovala rvačka dospělých

K těžké dopravní nehodě došlo v sobotu kolem 18. hodiny v části obce Filipov na Čáslavsku. Čtyřleté dítě tam vběhlo pod kola projíždějícího osobního auta. Vrtulník letecké záchranné služby ho s vážným zraněním přepravil do pražské nemocnice.