Furch exceloval, Omsk postoupil do čtvrtfinále KHL až ve 103. minutě

Moskva - Hokejisté Omsku se stali třetím čtvrtfinalistou play off KHL. Tým se čtveřicí českých hráčů udolal ve čtvrtém osmifinálovém utkání Nižněkamsk na jeho ledě 3:2 ve třetím prodloužení a sérii ovládl 4:0. Postupový gól dal ve 103. minutě Denis Paršin.

28.2.2016

Dominik FurchFoto: ČTK/Michal Doležal

Dominik Furch v brance Omsku zářil: pochytal dohromady 51 střel. U prvního gólu hostů, kterým Jurij Alexandrov v 35. minutě snížil na 1:2, asistovali Vladimír Sobotka a Martin Erat. O vyrovnání se postaral ve 47. minutě Alexandr Pěrežogin.

V základní části získal tým ze Sibiře o 20 bodů více než Nižněkamsk, ale v play off byl rozdíl mezi oběma celky vždy minimální.

Dva předchozí zápasy skončily rozdílem 2:1 a jednou vyhrál Avangard o dvě branky. O dalším soupeři Omsku se teprve rozhodne.

Možnost ukončit osmifinálovou sérii měl dnes také Novosibirsk, ale ve Vladivostoku prohrál 0:2. Českého gólmana Alexandra Salák překonal v 26. minutě v přesilovce Konstantin Makarov, v závěru při power play hostů skóroval Jegor Dugin do prázdné klece. Pro hokejisty Novosibirsku měl zápas na Dálném východě ještě nepříjemnou dohru, když kvůli potížím při odletu strávili přes pět hodin čekáním v letadle.

Jekatěrinburg i díky asistenci Petra Koukala porazil Magnitogorsk 3:1 a vyrovnal sérii na 2:2.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 4. zápasy:

Vladivostok - Novosibirsk 2:0, stav série 1:3; Jekatěrinburg - Magnitogorsk 3:1 (za domácí Koukal 0+1), stav série 2:2; Kazaň - Ufa 1:4, stav série 1:3; Nižněkamsk - Omsk 2:3 v třetím prodl. (za hosty Sobotka, Erat oba 0+1), konečný stav série 0:4.

Potvrzeno. V Brně vyroste park pro společné fandění během zimních OH

/ANKETA/ Hokejové hřiště, curlingové dráhy či malý skokanský můstek. To a mnohem více nabídne nový olympijský park, který vznikne v Pavilonu Z v areálu brněnského výstaviště. V pátek to potvrdilo vedení Brna s Českým olympijským výborem.

Jako v Izraeli. Mostecké děti se učí přežít teror

Připomíná to civilní obranu v Izraeli, kde je stav ohrožení součástí života. V Mostě je to zatím jen experiment, který má připravit děti na měnící se Evropu.

EXKLUZIVNĚ

Chci hrát Premier League. Pravidelně, má Skalák o motivaci postaráno

/ROZHOVOR/ Měl by se stát šestadvacátým Čechem v Premier League, v jednoznačně nejbohatší lize světa. Pětadvacetiletý Jiří Skalák, jenž začínal s fotbalem v Sezemicích u Pardubic, na jaře postoupil mezi anglickou smetánku s týmem Brightonu.

DOTYK.CZ

Před 69 lety hrozila atomová válka. Zažehnala ji chladná hlava a teplá zima

Winston Churchill chtěl na Sověty shodit atomovku, prezident Francie de Gaulle mu souhlasně přitakával. Americký prezident Harry Truman byl pro citlivější řešení, sovětskou blokádu Berlína započatou jen před pár hodinami, hodlal vyřešit leteckým mostem. Tenhle risk z odpoledne 23. června 1948 vyjde. A Sověti utrpí první poválečnou diplomatickou porážku.