Furch exceloval, Omsk postoupil do čtvrtfinále KHL až ve 103. minutě

Moskva - Hokejisté Omsku se stali třetím čtvrtfinalistou play off KHL. Tým se čtveřicí českých hráčů udolal ve čtvrtém osmifinálovém utkání Nižněkamsk na jeho ledě 3:2 ve třetím prodloužení a sérii ovládl 4:0. Postupový gól dal ve 103. minutě Denis Paršin.

28.2.2016

Dominik FurchFoto: ČTK/Michal Doležal

Dominik Furch v brance Omsku zářil: pochytal dohromady 51 střel. U prvního gólu hostů, kterým Jurij Alexandrov v 35. minutě snížil na 1:2, asistovali Vladimír Sobotka a Martin Erat. O vyrovnání se postaral ve 47. minutě Alexandr Pěrežogin.

V základní části získal tým ze Sibiře o 20 bodů více než Nižněkamsk, ale v play off byl rozdíl mezi oběma celky vždy minimální.

Dva předchozí zápasy skončily rozdílem 2:1 a jednou vyhrál Avangard o dvě branky. O dalším soupeři Omsku se teprve rozhodne.

Možnost ukončit osmifinálovou sérii měl dnes také Novosibirsk, ale ve Vladivostoku prohrál 0:2. Českého gólmana Alexandra Salák překonal v 26. minutě v přesilovce Konstantin Makarov, v závěru při power play hostů skóroval Jegor Dugin do prázdné klece. Pro hokejisty Novosibirsku měl zápas na Dálném východě ještě nepříjemnou dohru, když kvůli potížím při odletu strávili přes pět hodin čekáním v letadle.

Jekatěrinburg i díky asistenci Petra Koukala porazil Magnitogorsk 3:1 a vyrovnal sérii na 2:2.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 4. zápasy:

Vladivostok - Novosibirsk 2:0, stav série 1:3; Jekatěrinburg - Magnitogorsk 3:1 (za domácí Koukal 0+1), stav série 2:2; Kazaň - Ufa 1:4, stav série 1:3; Nižněkamsk - Omsk 2:3 v třetím prodl. (za hosty Sobotka, Erat oba 0+1), konečný stav série 0:4.

Do Evropy míří nová značka aut

Už za dva roky by do Evropy měly dorazit vozy nové automobilky. Jmenuje se Lynk & Co a chce lákat na auta s doživotní zárukou.

Stát chce výrazně zpřísnit držení nebezpečných biologických látek

Vředy, ze kterých vytéká zapáchající tekutina. Horečka, zvracení, bolest na hrudi a pak dušení. Takové účinky by mohla mít biologická zbraň šířící bakterie sněti slezinné. Nejpozději do dvou dnů po jejím vdechnutí by člověk zemřel.

Zeman a Drahoš zahájí sběr podpisů za svou kandidaturu

Prezident Miloš Zeman dnes zahájí sběr podpisů za svou opětovnou kandidaturu. Podrobnosti o podpisové kampani na dopolední tiskové konferenci oznámí jeho manželka Ivana, kterou Zeman určil za šéfku svého volebního týmu.

ČEZ už dlouhodobě s dětmarovickou elektrárnou nepočítá

Do deseti let by měla skončit elektrárna Dětmarovice. Počítá s tím vedení českého energetického gigantu – skupiny ČEZ, který chce v rámci celé České republiky do roku 2035 odstavit výraznou část kapacity uhelných zdrojů v tuzemsku.