Furch exceloval, Omsk postoupil do čtvrtfinále KHL až ve 103. minutě

Moskva - Hokejisté Omsku se stali třetím čtvrtfinalistou play off KHL. Tým se čtveřicí českých hráčů udolal ve čtvrtém osmifinálovém utkání Nižněkamsk na jeho ledě 3:2 ve třetím prodloužení a sérii ovládl 4:0. Postupový gól dal ve 103. minutě Denis Paršin.

28.2.2016

Dominik FurchFoto: ČTK/Michal Doležal

Dominik Furch v brance Omsku zářil: pochytal dohromady 51 střel. U prvního gólu hostů, kterým Jurij Alexandrov v 35. minutě snížil na 1:2, asistovali Vladimír Sobotka a Martin Erat. O vyrovnání se postaral ve 47. minutě Alexandr Pěrežogin.

V základní části získal tým ze Sibiře o 20 bodů více než Nižněkamsk, ale v play off byl rozdíl mezi oběma celky vždy minimální.

Dva předchozí zápasy skončily rozdílem 2:1 a jednou vyhrál Avangard o dvě branky. O dalším soupeři Omsku se teprve rozhodne.

Možnost ukončit osmifinálovou sérii měl dnes také Novosibirsk, ale ve Vladivostoku prohrál 0:2. Českého gólmana Alexandra Salák překonal v 26. minutě v přesilovce Konstantin Makarov, v závěru při power play hostů skóroval Jegor Dugin do prázdné klece. Pro hokejisty Novosibirsku měl zápas na Dálném východě ještě nepříjemnou dohru, když kvůli potížím při odletu strávili přes pět hodin čekáním v letadle.

Jekatěrinburg i díky asistenci Petra Koukala porazil Magnitogorsk 3:1 a vyrovnal sérii na 2:2.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 4. zápasy:

Vladivostok - Novosibirsk 2:0, stav série 1:3; Jekatěrinburg - Magnitogorsk 3:1 (za domácí Koukal 0+1), stav série 2:2; Kazaň - Ufa 1:4, stav série 1:3; Nižněkamsk - Omsk 2:3 v třetím prodl. (za hosty Sobotka, Erat oba 0+1), konečný stav série 0:4.

28.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Ústavní soud ve středu rozhodne o stížnosti vyhoštěného Iráčana

Brno - Ústavní soud (ÚS) ve středu vyhlásí nález s přímou vazbou na uprchlickou krizi a právní úpravu azylu v Česku. Rozhodne o stížnosti Iráčana zajištěného loni v listopadu a brzy poté vyhoštěného do vlasti. České orgány se podle stížnosti vůbec nezabývaly jeho obavami z mučení a násilí. Policie údajně také nezohlednila jeho úmysl požádat o mezinárodní ochranu.

Povstalci v Halabu řekli Američanům, že město neopustí

Damašek - Povstalci v syrském Halabu oznámili Spojeným státům, že obléhanou východní část města neopustí. Reagovali tak na výzvu Moskvy, která je prý připravena jednat s Washingtonem o stažení všech rebelů. Informovala o tom agentura Reuters. Podle syrského vojenského zdroje má Damašek v plánu získat plnou kontrolu nad Halabem během několika týdnů.