Gól dalo sedm Čechů, Vokoun opět zvládl nájezdy

New York – VNHL poosmé vřadě bodoval Fleischmann, dařilo se českým hokejistům Floridy a Phoenixu.

15.11.2009

Hokejisté Bostonu David Krejčí, Michael Ryder a Blake Wheeler (zleva doprava) se radují z gólu do sítě Pittsburghu.Foto: REUTERS/David DeNoma

Hned sedm českých hokejistů skórovalo ve dvanácti sobotních duelech zámořské NHL. Dva body za gól a asistenci si připsal David Krejčí, Boston ale prohrál v Pittsburghu 5:6 po prodloužení.

Bruins přitom byli hodně blízko vítězství, jenže domácí Penguins pouhé čtyři desetiny sekundy před koncem normální hrací doby vyrovnali díky Billu Guerinovi. V prodloužení pak trefil výhrů úřadujících šampionů Pascal Dupuis.

Hodně vidět byli Češi v dresu Floridy. Panteři doma vyhráli po samostatných nájezdech 5:4 nad newyorskými Islanders. Gólman Tomáš Vokoun úspěšně čelil 36 střelám soupeře a v závěrečném rozstřelu zlikvidoval pokusy Kyle Okposoa a Seana Bergenheima.

„Nejdůležitější věc je výsledek,“ řekl Vokoun, který v pátek vychytal nulu a nájezdy na ledě Bostonu. „Některé pasáže zápasu se nám podařily, ale my musíme hrát dobře celých šedesát minut,“ komentoval výkon Panterů, kteří po první třetině prohrávali 0:2.

Do černého se trefili útočníci Rostislav Olesz a Michael Frolík. Ten ve třetí třetině přesilovkovým gólem zvyšoval na 4:2 pro domácí, Islanders přesto ještě dokázali vyrovnat a utkání zdramatizovat. Kamil Kreps a Radek Dvořák si připsali po asistenci.

Lang a spol. porazili Dallas, Fleischmann dál září v dresu Capitals

Řádila také české legie v dresu Phoenixu. Kojoti si doma poradili s Dallasem a na vítězství 3:2 se bodově podíleli Robert Lang, Radim Vrbata a Martin Hanzal. Veterán Lang byl díky dvěma bodům za gól a nahrávku vyhlášen první hvězdou zápasu.

Právě on otevřel skóre utkání v dvanácté sekundě druhé třetiny. Byl to pátý gól tohoto osmatřicetiletého útočníka v sezoně. Vrbata pak v úvodu třetí části zvyšoval po pěkné kombinaci s Yandlem a Hanzalem střelou do odkryté branky už na 3:1.

„Byl jsem tak překvapený, že mám prázdnou bránu, že jsem to málem netrefil,“ popsal svůj gól Vrbata. Phoenix také mohlo těšit, že se mírně zvedá návštěvnost. Fanoušků, kterých z počátku sezony na Kojoty moc nechodilo, už popáté v řadě bylo alespoň přes deset tisíc.

Útočník Tomáš Fleischmann od svého návratu po zranění září v dresu Washingtonu. V sobotu dal svůj sedmý gól v devátém zápase, bodoval už osmkrát v řadě. Jenže Capitals to tentokrát moc nepomohlo, prohráli na ledě New Jersey 2:5.

Ottawa – New York Rangers 1:2 po SN (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky:
25. Lee - 31. Prospal, rozh. nájezd Parenteau. Střely: 36:28.

Toronto - Calgary 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)
Branky:
6. Beauchemin (Kaberle), 25. Stajan - 2. a 43. Iginla, 2. Nyström, 10. Boyd, 54. Bouwmeester. Střely: 40:22.

New Jersey - Washington 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)
Branky:
10. C. White, 26. Langenbrunner, 35. Parise, 40. Halischuk, 44. Murphy - 5. Fleischmann, 6. M. Perreault. Střely: 23:29.

Philadelphia - Buffalo 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky:
43. Pronger, 51. J. Carter - 4. Vanek, 35. Ennis, 47. Gaustad. Střely: 31:25.

Florida - New York Islanders 5:4 po SN (0:2, 3:0, 1:2 - 0:0)
Branky:
31. Stillman (Dvořák), 31. Weiss, 40. Olesz (Kreps), 44. Frolík, rozh. nájezd Horton - 1. Jackman, 5. Hunter, 49. Tavares, 54. Okposo. Střely: 42:40. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, inkasoval čtyři góly ze 40 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent.

Detroit - Anaheim 7:4 (2:0, 0:1, 5:3)
Branky:
50., 56. a 60. Zetterberg, 13. Cleary, 20. Rafalski, 46. Dacjuk, 58. Helm - 29. Perry, 44. Ryan, 47. Lupul, 55. Getzlaf. Střely: 37:23.

Pittsburgh - Boston 6:5 pp (2:1, 1:2, 2:2 - 1:0)
Branky:
17. a 62. Dupuis, 2. McKee, 30. Crosby, 49. Eaton, 60. Guerin - 9. Wheeler (Krejčí), 24. Ryder, 36. Morris, 55. Krejčí, 58. Sturm. Střely: 33:33.

Tampa Bay - Los Angeles 1:2 po SN (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky:
52. Malone - 48. Doughty, rozh. nájezd Kopitar. Střely: 29:30.

St. Louis - San Jose 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky:
19. McClement - 29. Heatley, 29. Ortmeyer, 60. J. Thornton. Střely: 39:17.

Nashville - Montreal 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky:
11. a 53. Sullivan. Střely: 55:20.

Phoenix - Dallas 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky:
21. Lang, 40. Schlemko (Lang), 44. Vrbata (Hanzal) - 27. Modano, 48. Niskanen. Střely: 31:28.

Colorado - Vancouver 2:8 (0:3, 0:1, 2:4)
Branky:
46. Svatoš, 51. Hendricks - 2., 8. a 53. H. Sedin, 52. a 58. Bernier, 11. Hansen, 29. Schneider, 60. Glass. Střely: 34:30.

Václav Klaus: Nešlo o vládní krizi, ale o zahájení volební kampaně

Bývalý český prezident Václav Klaus vidí podstatu koaličních hádek v tom, že poprvé zažíváme situaci, kdy jsou ve vládě dvě stejně silné strany. Ty se musejí proti sobě vymezit, aby jim volič uvěřil, že každá chce něco jiného. „Nic hrozivého se neděje, všechny instituce normálně fungují. Nešlo o vládní krizi, ale o bouřlivé zahájení volební kampaně," hodnotí události posledních dní.

Osobní stráž dostala ve středu odpoledne kachní rodina, která se vydala na cestu přes brněnskou královopolskou Drobného ulici až k mokřadu pod Svitavskou radiálou nedaleko Nákupního centra Královo Pole. „Kolemjdoucí, kteří viděli, jak kachna s mláďaty přechází přes rušnou silnici a pokračuje kolem bývalého stadionu k benzínce ve Sportovní ulici, zavolali strážníky," řekl mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Zase můžete cestovat. Soud pozastavil Trumpův protiimigrační dekret

Když na začátku svého vládnutí v Bílém domě omezil prezident Donald Trump vstup do země občanům zemí, kde převládá muslimské obyvatelstvo, postavili se proti jeho rozhodnutí nejen obyvatelé USA na protestních akcích. Své slovo řekl k naplnění Trumpových předvolebních slibů i soud.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

V Bruselu bez rukaviček. Problémem bude Turecko, rozpočet, teror a možná i Rusko

Podle článku 5 zakládací listiny Severoatlantické aliance je útok na jednoho člena NATO útokem na celou alianci. To platilo bez výhrady v době studené války. Bude to platit i v éře nového amerického prezidenta Donalda Trumpa?