Hned sedm českých hokejistů skórovalo ve dvanácti sobotních duelech zámořské NHL. Dva body za gól a asistenci si připsal David Krejčí, Boston ale prohrál v Pittsburghu 5:6 po prodloužení.

Bruins přitom byli hodně blízko vítězství, jenže domácí Penguins pouhé čtyři desetiny sekundy před koncem normální hrací doby vyrovnali díky Billu Guerinovi. V prodloužení pak trefil výhrů úřadujících šampionů Pascal Dupuis.

Hodně vidět byli Češi v dresu Floridy. Panteři doma vyhráli po samostatných nájezdech 5:4 nad newyorskými Islanders. Gólman Tomáš Vokoun úspěšně čelil 36 střelám soupeře a v závěrečném rozstřelu zlikvidoval pokusy Kyle Okposoa a Seana Bergenheima.

„Nejdůležitější věc je výsledek,“ řekl Vokoun, který v pátek vychytal nulu a nájezdy na ledě Bostonu. „Některé pasáže zápasu se nám podařily, ale my musíme hrát dobře celých šedesát minut,“ komentoval výkon Panterů, kteří po první třetině prohrávali 0:2.

Do černého se trefili útočníci Rostislav Olesz a Michael Frolík. Ten ve třetí třetině přesilovkovým gólem zvyšoval na 4:2 pro domácí, Islanders přesto ještě dokázali vyrovnat a utkání zdramatizovat. Kamil Kreps a Radek Dvořák si připsali po asistenci.

Lang a spol. porazili Dallas, Fleischmann dál září v dresu Capitals

Řádila také české legie v dresu Phoenixu. Kojoti si doma poradili s Dallasem a na vítězství 3:2 se bodově podíleli Robert Lang, Radim Vrbata a Martin Hanzal. Veterán Lang byl díky dvěma bodům za gól a nahrávku vyhlášen první hvězdou zápasu.

Právě on otevřel skóre utkání v dvanácté sekundě druhé třetiny. Byl to pátý gól tohoto osmatřicetiletého útočníka v sezoně. Vrbata pak v úvodu třetí části zvyšoval po pěkné kombinaci s Yandlem a Hanzalem střelou do odkryté branky už na 3:1.

„Byl jsem tak překvapený, že mám prázdnou bránu, že jsem to málem netrefil,“ popsal svůj gól Vrbata. Phoenix také mohlo těšit, že se mírně zvedá návštěvnost. Fanoušků, kterých z počátku sezony na Kojoty moc nechodilo, už popáté v řadě bylo alespoň přes deset tisíc.

Útočník Tomáš Fleischmann od svého návratu po zranění září v dresu Washingtonu. V sobotu dal svůj sedmý gól v devátém zápase, bodoval už osmkrát v řadě. Jenže Capitals to tentokrát moc nepomohlo, prohráli na ledě New Jersey 2:5.

Ottawa – New York Rangers 1:2 po SN (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky:
25. Lee - 31. Prospal, rozh. nájezd Parenteau. Střely: 36:28.

Toronto - Calgary 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)
Branky:
6. Beauchemin (Kaberle), 25. Stajan - 2. a 43. Iginla, 2. Nyström, 10. Boyd, 54. Bouwmeester. Střely: 40:22.

New Jersey - Washington 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)
Branky:
10. C. White, 26. Langenbrunner, 35. Parise, 40. Halischuk, 44. Murphy - 5. Fleischmann, 6. M. Perreault. Střely: 23:29.

Philadelphia - Buffalo 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky:
43. Pronger, 51. J. Carter - 4. Vanek, 35. Ennis, 47. Gaustad. Střely: 31:25.

Florida - New York Islanders 5:4 po SN (0:2, 3:0, 1:2 - 0:0)
Branky:
31. Stillman (Dvořák), 31. Weiss, 40. Olesz (Kreps), 44. Frolík, rozh. nájezd Horton - 1. Jackman, 5. Hunter, 49. Tavares, 54. Okposo. Střely: 42:40. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, inkasoval čtyři góly ze 40 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent.

Detroit - Anaheim 7:4 (2:0, 0:1, 5:3)
Branky:
50., 56. a 60. Zetterberg, 13. Cleary, 20. Rafalski, 46. Dacjuk, 58. Helm - 29. Perry, 44. Ryan, 47. Lupul, 55. Getzlaf. Střely: 37:23.

Pittsburgh - Boston 6:5 pp (2:1, 1:2, 2:2 - 1:0)
Branky:
17. a 62. Dupuis, 2. McKee, 30. Crosby, 49. Eaton, 60. Guerin - 9. Wheeler (Krejčí), 24. Ryder, 36. Morris, 55. Krejčí, 58. Sturm. Střely: 33:33.

Tampa Bay - Los Angeles 1:2 po SN (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky:
52. Malone - 48. Doughty, rozh. nájezd Kopitar. Střely: 29:30.

St. Louis - San Jose 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky:
19. McClement - 29. Heatley, 29. Ortmeyer, 60. J. Thornton. Střely: 39:17.

Nashville - Montreal 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky:
11. a 53. Sullivan. Střely: 55:20.

Phoenix - Dallas 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky:
21. Lang, 40. Schlemko (Lang), 44. Vrbata (Hanzal) - 27. Modano, 48. Niskanen. Střely: 31:28.

Colorado - Vancouver 2:8 (0:3, 0:1, 2:4)
Branky:
46. Svatoš, 51. Hendricks - 2., 8. a 53. H. Sedin, 52. a 58. Bernier, 11. Hansen, 29. Schneider, 60. Glass. Střely: 34:30.