Bartošák si užívá návrat a burcuje Vítkovice: Naděje umírá poslední

Ostrava /ROZHOVOR/ - Druhý zápas, druhá výhra. Takovou bilanci má v extralize po konci v zámoří a návratu do mateřských Vítkovic gólman Patrik Bartošák.

8.2.2016

Brankář Patrik Bartošák.Foto: Deník/Pavel Sonnek

V pátek byl v brankovišti u výhry 5:3 v Chomutově, ve včerejším derby s Třincem si připsal 36 zákroků a výrazně se podílel na vítězství 2:1 v prodloužení. Dvaadvacetiletý rodák z Kopřivnice nestačil pouze na střelu Polanského.

Absolvoval jste druhý zápas v extralize, máte druhé vítězství, navíc v derby s Třincem. Jak se cítíte?
Skvěle, užívám si to moc. Každý rád vyhrává. Hrálo se nám výborně, celý tým odvedl skvělou práci. Ty dva body jsme si zasloužili.

Přitom dlouho to s vámi nevypadalo dobře, až do 48. minuty jste 0:1 prohrávali…
Za kratší konec jsme tahali i minule v Chomutově, kde jsme nakonec taky zápas otočili. Máme dobrý tým, který dokáže vyhrávat, což jsme v derby potvrdili. Naděje na play-off umírá poslední.

Věřil jste, že to v prodloužení urvete? Hráli jste výhodnou přesilovku čtyři na tři…
Před prodloužením jsem kustodům říkal: Uvidíte, že teď ho tam dáme. A nakonec se to povedlo. Člověk musí pořád věřit.

Kdy vám bylo v brance nejhůř?
Když jsem dostal gól na 0:1, to mě trochu srazilo dolů. Měl jsem napůl rozepnutou masku, navíc jsem čekal, že ten hráč bude zakončovat už z mezikruží. Jenže on ještě nahrál před prázdnou branku. Postupně jsem se ale zvedl a už to zase šlo.

Autor: Jakub Nohavica

8.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Politici nechápou, co je věda, jak funguje, říká nositel Nobelovy ceny za fyziku

Brno - Vědci se musí místo výzkumu věnovat papírování, kritizoval nositel Nobelovy ceny za fyziku Claude Cohen-Tannou-dji. „Moje děti se věnují vědě také a tráví šedesát procent času sepisováním zpráv," řekl ve čtvrtek fyzik publiku na VUT v Brně.

Taneční soutěž StarDance vyhrál Piškula před Bankem a Plodkovou

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále dnes předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů dnešní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.