Hokejový brankář Ondřej Pavelec neodvrátil třetí porážku Atlanty v řadě. Trashers tentokát padli na domácím ledě s Tampou 3:4 po prodloužení.

V první třetině Pavelec odolal patnácti střelám, celkem na něj šlo čtyřicet pokusů. Jeho tým ještě čtyři minuty před koncem normální hrací doby prohrával o dvě branky, v závěru ale stačil alespoň srovnat a vynutit si prodloužení.

„Je to pořád stejný příběh… Znovu jsme začali hrát až ve třetí třetině. Nechápu to,“ vrtěl hlavou Pavelec. „Když hrajete v NHL naplno jen deset nebo dvacet minut, tak to nestačí. Takhle jsme ztratili bod, naše divize je přitom pořádně těžká,“ mrzelo gólmana.

Ve třetí minutě prodloužení ho překonal Steven Stamkos. Jednička draftu z roku 2008 se v sezoně trefila už patnáctkrát. „Hodně jsme stříleli, napadali jsme, byli jsme tvrdí. Myslím, že jsme hráli dobře,“ byl po utkání spokojený Stamkos.

Ve druhém nedělním zápase padl jediný gól. Chicago vyhrálo na ledě Vancouveru 1:0 díky Bryanu Bickellovi a Antti Niemim. První jmenovaný vstřelil svou vůbec první branku v NHL v kariéře, ten druhý zase vychytal své druhé čisté konto.

Vancouver - Chicago 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka:
42. Bickell. Střely: 30:17.

Atlanta - Tampa Bay 3:4 pp (0:0, 0:2, 3:1 – 0:1)
Branky:
46. Enström, 56. Kozlov, 58. Kane – 26. Veilleux, 40. Malone, 50. Foster, 63. Stamkos. Střely: 31:40. Gólman Ondřej Pavelec odchytal za domácí celý zápas, připsal si 36 zákroků, úspěšnost měl 90 procent.