'Haškománie' nabírá na intenzitě

Pardubice - Legendární gólman Pardubic likviduje v semifinále play off Liberec, šelmám povolil pouze jeden (vlastní) gól.

5.4.2010

Dominik HašekFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

„Haškománie“ nabírá na intenzitě. Kdo viděl zákrok pardubické legendy proti Duškovi, chápe její opodstatnění. Pětačtyřicetiletý Dominik Hašek vstoupil do semifinále s Libercem v omračujícím stylu. Ve dvou zápasech pustil jen jeden gól. Po ukázkovém vlastenci Kočího.

V kabině Bílých Tygrů si po velikonočním víkendu nemohou říct: Známe recept na Haška. To ani náhodou. Ani zdaleka. Vždyť mu za 120 minut hry nedali ani jednu branku! Tomu se říká pořádná střelecká mizérie.

Pardubice mají po výhrách 2:1 a 4:0 k dobru dva zápasy. Ve středu se pokračuje třetím utkáním v Liberci.

Druhou bitvu semifinále jste zvládli o poznání snadněji. Souhlasíte?

Nástup jsme měli lepší. První třetina byla vyrovnaná, ale postupem času jsme přebírali iniciativu. Důležité bylo, že jsme ve druhé třetině ubránili čtyři přesilovky soupeře a vstřelili první gól. To byl klíč k úspěchu.

Od druhé třetiny jste měli jasnou převahu. Neubývají soupeři síly? Přece jen má za sebou o šest zápasů více.

Je pravda, že od začátku druhé třetiny jsme byli na koni. Měli jsme víc střel, více šancí. Hráli jsme výborně, skvěle bruslili, hráči se vzájemně propojovali. Jednoduše jsme hráli moc dobře. Nemyslím, že by soupeři docházely síly.

Liberec měl před semifinále nejlepší přesilovky, ale za dva zápasy jich jedenáct neproměnil. Je to vizitka bezchybně fungující obrany?

Naše oslabení jsou vynikající. To je bez debat. Předpokládám, že před domácími zápasy se na to Liberec zaměří. Tlak v přesilovkách zvý­ší.

V závěru první třetiny jste proti Duškovi předvedl asi zákrok večera, že?

To se nedá říct úplně přesně. Je to poněkud shoda okoloností. Ráno před zápasem jsem přesně takový zákrok trénoval při rozbruslení. Ve středním pásmu jsem si zkoušel obraty z postoje na záda. Nevím, jestli jsem to tak chtěl, ale prostě jsme se rozhodl k tomuto zákroku a Duškovi šanci chytil.

Vychytal jste svoji druhou nulu v play off, čímž jste vyrovnal svoji sbírku ze základní části. Těší to hodně?

(usmívá se) Každá nula je hezká, ale řekněme si, že nejdůležitější je vítězství. Splnili jsme náš cíl – vyhrát doma oba zápasy. Pro náš tým je to velice důležitý rozjezd.

V Liberci vás čeká užší kluziště. Bude to velký rozdíl?

Oni se na nás určitě připraví, čekají nás úplně jiná utkání. Liberec si doma věří. Už ve čtvrtfinále proti Plzni ukázal, že prohrávat 0:2 pro něj zase tolik neznamená. Doma jsou zatím neporazitelní. Zachytám si stoprocentně víc, než v Pardubicích.

Tygři otočili sérii s Plzní čtyřmi výhrami v řadě. Je to pro vás velké varování?

Neřekl bych varování, ale v každém případě se na to musíme připravit. Víme, že Liberec v podobné situaci už byl a dostal se z ní. V jejich hale jsem ještě nechytal. Může mě tam čekat více vyjíždění, ale nemusí. Každopádně budu chtít zůstat aktivní.

Autor: Radek Špryňar