Havlátovi po posledním gólu aplaudoval plný dům. Byl náhodný, smál se

/FOTOGALERIE/ Vysněný moment. Brněnský odchovanec a hvězdný hokejista Martin Havlát vyjíždí na led DRFG Areny v dresu k utkání. Je jeho poslední. Havlátův tým proti Kometě vyhrává 10:5. „Všichni kluci, co hráli pár zápasů v NHL, si zaslouží jeden takový zápas na konci. Pár adeptů na další takové zápasy tady také bylo,“ ušklíbne se šestatřicetileté pravé křídlo, které má v nohách 790 startů v nejslavnější lize světa.

9.8.2017

Tým Martina Havláta nakonec vyhrál nad Kometou Brno 10:5. Po ledě brněnské DRFG Areny kroužila taková esa jako Jaromír Jágr, Patrik Eliáš či Zdeno Chára.Foto: Deník / Stehlík Lubomír

Po ledě brněnské DRFG Areny krouží taková esa jako Jaromír Jágr, Patrik Eliáš či Zdeno Chára. „Kluci mají zkušenosti, jsou to všechno hráči z NHL. Chvilku to vypadalo jak kočka a myš,“ uznává mladíček v dresu Komety Martin Nečas, který má teprve kariéru v NHL před sebou.

Žádná domluvená remíza. Kometa dává před koncem druhé třetiny pátý gól, když talent Filip Král předvádí povedený blafák. Jinak ale dominuje Havlát Team. „Opravdu jsme je nenechávali. Je vidět, že hokej se nezapomíná,“ dušuje se Nečas.

Většinu branek střílí Kometa nejlepšímu brankáři v České republice, ale fotbalovému – Petru Čechovi, který odchytá hned úvodní třetinu. „Počítal jsem, že dostanu nějaké góly. Jak přišla mlha, přišly i góly. Obdržené branky odpovídají kvalitě ledu,“ vtipkuje gólman londýnského Arsenalu Čech, který ještě kolem oběda pilně trénoval s týmem v Anglii.

Utkání je pro juniorského i seniorského mistra světa zakleté. Rozhodující náskok si tvoří Havlát Team ve druhé třetině, když právě ústřední postava tohoto týmu krouží po ledě v dresu Komety, aby si splnil i sen navléct brněnský dres. Do kabin odchází za stavu 5:8.

Puk Havlátovi trefuje do bruslí, některé jeho střely pochytá brněnské brankářské duo Marek Čiliak a Karel Vejmelka. Až dvě minuty před koncem utkání se dočká, když druhého jmenovaného propálí střelou mezi betony, poté co prokličkuje brněnskou obranou. „Všichni kluci dělali, co mohli, abych dal gól. Nedařilo se, nakonec mi to tam padlo. Ale náhodou,“ směje se bronzový medailista z mistrovství světa v Bratislavě z roku 2011.

Nebýt častých zranění, především třísel či ramene, zřejmě by svůj um ještě na ledě prokazoval. „Nebyl jsem se dívat nikde na hokeji od února, co to nedopadlo s návratem v Kometě. Nedělalo mi to dobře, protože jsem chtěl být na ledě, ale bohužel moje tělo už mi to nedovolí. Kometu jsem ale sledoval. Zvládla to parádně a titul vyhrála zaslouženě,“ povídá Havlát.

Polovina ze vstupného na exhibici, tedy půl milionu korun, putuje na Nadační fond Kometa a druhá na výstroj pro mládež brněnských klubů. „Plný dům, skvělý soupeř. A vše pro dobrou věc,“ rozplývá se hlavní hvězda večera.

Kometa Brno - Havlát Team 5:10 (4:3, 1:5, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Blatný (Michálek), 11. Blatný (Vrbata), 18. Palát (Prospal), 23. Jágr (Prospal), 31. Varaďa (Blatný), 32. Výborný (Jágr, Eliáš), 35. Hertl (Židlický, Zbořil), 39. Eliáš (Vrbata), 52. Hertl (Frolík), 58. Havlát – 11. Dočekal (Nečas), 13. Vincour (Hruška), 17. Vincour (Havránek), 20. Dočekal (V. Němec), 39. Král

Kometa Brno: Čiliak, Vejmelka – Krejčík, O. Němec, Štencel, Král, Bartejs, Gulaši, Malec, Mikyska – H. Zohorna, R. Zohorna, V. Němec, Nahodil, Dočekal, Hruška, Havránek, Nečas, Zaťovič, Svoboda, Vincour. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Horáček, Haken

Martin Havlát Team: Pavelec, Mrázek, Čech – Židlický, Chára, Michálek, Gudas, Zbořil, Blatný, Kempný – Havlát, Jágr, Prospal, Výborný, Hertl, Frolík, Varaďa, Vrbata, Palát, Eliáš, Erat. Trenéři: Štěpánek, Marián Hossa, František Hossa a Ručinský

Mrtví po srážkách aut s vlaky. Na Frýdecko-Místecku i na Znojemsku

Neštěstí se stalo dnes dopoledne na železniční trati mezi Baškou a Pržnem. Vlak tam na železničním přejezdu na dolním konci Pržna na Frýdecko-Místecku smetl auto. U velmi vážné dopravní nehody pak zasahují i policisté a záchranáři u Žerůtek na Znojemsku. Zde zemřeli dva lidé, zraněno je i malé dítě.

Velká světlometová krádež: zaměstnanci ukradli zboží za statisíce

Velkou krádež vyšetřují policisté ve firmě na výrobu světlometů v Mohelnici. Skupina devíti lidí zde kradla výrobky. Celkově způsobili škodu za devět set tisíc korun.

Útočník ve finském Turku pobodal devět lidí, dva nepřežili

Neznámý útočník pobodal nožem devět lidí v centru historického města Turku. Finská policie ho střelila do nohy a zadržela. Dvě oběti na následky zranění zemřely.