Hejda má formu, v NHL se trefil podruhé v řadě

Calgary – Columbus tak znovu uspěl na ledě soupeře. V New Jersey se nedohrál zápas.

9.1.2010

Antoine Vermette (vlevo) a obránce Jan Hejda oslavují branku.Foto: REUTERS/Jack Cusano

Vypadá to, jako by se z obránce Jana Hejdy stával v NHL střelec. Český bek se trefil podruhé ve dvou zápasech a jeho Columbus vyhrál na ledě Calgary 3:2.

Hejda dal přitom letos pouhé tři branky a celkem jich má ve slavné soutěži na svém kontě sedm z 240 startů. Dva body za asistence si připsal i jeho spoluhráč Jakub Voráček.

Jeden z nejhorších týmů celé ligy tak zvítězil podruhé za sebou. Navíc podruhé na ledě soupeře, když předtím třináctkrát v řadě prohrál. V pátek ale navázal na den starou výhru z edmontonského ledu (4:2).

Konce utkání se ale diváci nedočkali na jiném stadionu. Poprvé od roku 2005 se v NHL nedohrál zápas. V duelu New Jersey s Tampou Bay selhalo těsně po polovině druhé třetiny osvětlení.

Hosté, kteří přitom Ďábly neporazili v deseti předchozích vzájemných střetnutí, vedli po brankách Downieho, Bochenskiho a Stamkose již 3:0 a mířili za důležitou výhrou.

Naposledy se podobná věc stala před čtyřmi lety, kdy v zápase Detroitu s Nashvillem zkolaboval na střídačce český obránce Jiří Fischer. I tehdy se duel nedohrával.

Carolina – Colorado 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky:
6. a 21. Whitney – 60. Yip. Střely: 20:30.

Calgary – Columbus 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky:
16. Giordano, 52. Bourque – 2. Torres (Voráček), 32. Hejda, 46. Vermette (Voráček). Střely: 22:22.

Dallas – NY Islanders 4:3 (1:2, 3:1, 0:0)
Branky:
5. Petersen, 25. Eriksson, 29. Morrow, 38. B. Richards – 8. Bailey, 20. Okposo, 28. Nielsen. Střely: 28:22.

Buffalo – Toronto 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Branky:
19. a 28. Myers, 18. Kennedy – 43. Stajan, 58. Mitchell. Střely: 31:50.

New Jersey – Tampa Bay přerušeno v 31. minutě za stavu 0:3 kvůli výpadku osvětlení.

(mk)

9.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Norský Barnevernet versus český dědeček. Jiří Pavelka podává v Norsku žalobu

Praha - Do boje s norským Barnevernetem se pustil dědeček dvou chlapců, které úřady v roce 2011 odebraly české matce Evě Michalákové a jejímu manželovi Josefovi. Důvodem mělo být údajné zanedbávání, fyzické týrání a sexuální zneužívání. Podle tamní policie a lékařů se podezření Barnevernu nepotvrdilo. Úřady a následně soudy ale považovaly zjištění za natolik vážná, že děti ponechaly u pěstounů. Dnes devítiletý David a jedenáctiletý Denis žijí odděleně, každý v jiné pěstounské rodině.

Protikuřácký zákon má Kalousek za další regulaci živnostníků

Praha - Předseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek má dnes schválený protikuřácký zákon za další regulaci podnikání. Novinářům ve Sněmovně řekl, že za normálních okolností by pro normu hlasoval, dnes ale postupoval opačně kvůli tomu, že jde o další z regulačních opatření namířených kabinetem ČSSD, ANO a KDU-ČSL proti živnostníkům. Sněmovní klub jeho strany neměl k hlasování stanoven jednotný postup.

Neomezený tarif za hubičku! Nemocnice dohodla extrémně levné volání

Olomouc – Zaměstnanci Vojenské nemocnice Olomouc mohou telefonovat bez obav o provolané minuty. Vedení nemocnice se totiž podařilo uzavřít s operátorem O2 mimořádně výhodnou smlouvu.