Aleš Hemský a Martin Havlát si v pondělních utkáních NHL vysloužili titul druhá hvězda zápasu. Martin Hanzal byl hodnocen jako třetí nejlepší hráč utkání mezi Phoenixem a San Jose.

Hemský potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče Edmontonu, a gólem a přihrávkou zařídil Olejářům těsnou výhru v New Jersey.

Pětadvacetiletý pardubický rodák se trefil už ve čtvrtém zápase v řadě. Poprvé v sezoně navíc zaznamenal branku vítěznou.

I českého útočníka ale zastínil nepříliš známý brankář Jeff Drouin-Deslauriers.

Čtyřiadvacetiletý Kanaďan se v brance Edmontonu objevil potřetí ve své krátké kariéře v NHL (z toho podruhé od začátku) a předvedl famózní výkon. Pochytal 37 střel domácích a inkasoval pouze v úvodu třetí třetiny z hole Zacha Pariseho.

"Věděl jsem, co můžu očekávat. I tak to ale bylo neskutečné," rozplýval se gólman, který se blýskl zejména při závěrečném tlaku Ďáblů, kdy vychytal osamoceného Travise Zajace.

"Byl výborný. Měli jsme řadu šancí, ale dokázali jsme proměnit jedinou," litoval kouč Devils Brent Sutter, který tentokrát svěřil roli brankářské jedničky Scottu Clemmensenovi.

Havlát pomohl k výhře Chicaga

Stejně jako Hemský byl druhou hvězdou utkání vyhlášen i Martin Havlát z Chicaga.

Souboj s Calgary sice nezačal nejšťastněji, když byl na začátku páté minuty vyloučen na 2+2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí, krátce po svém návratu z trestné lavice se ale do statistik zapsal mnohem zářivějším písmem.

Po spolupráci s Versteegem a Seabrookem otevřel přesilovkovým gólem skóre utkání. V dalším průběhu si navíc připsal i dvě asistence.
I díky premiérové trefě kapitána, dvacetiletého Jonathana Toewse, přehráli Černí jestřábi Calgary vysoko 6:1.

"Podali jsme dobrý výkon. Hlavně hráči na oslabení odvedli výtečnou práci," ocenil kouč Joel Quenneville osm ubráněných přesilovek Plamenů.
Chicago zažívá nejlepší vstup do sezony od ročníku 2000/02, ve kterém naposledy dokázalo projít branami play off.

Kojoti ukončili vítěznou sérii San Jose

A do třetice česká hvězda. Martin Hanzal přispěl jednou asistencí k výhře Phoenixu nad San Jose.

"Při plném stavu hráčů na ledě jsme schopni hrát s každým týmem NHL," říkal reportérům po zápase Fin Olli Jokinen, který utkání zakončil s bilancí 2+1.
Žraloci si tentokrát vylámali zuby na ruském brankáři Iljovi Bryzgalovovi, který předvedl třicet úspěšných zákroků.

Hosté až v osmém utkání v řadě poznali hořkost porážky. Frustrace hráčů nejlepšího týmu soutěže dosáhla vrcholu v poslední minutě. Po sérii vyloučení zakončili Sharks utkání se čtveřicí hráčů na trestné lavici.

A ještě jedna zajímavost. Z premiérové trefy v NHL se radoval domácí Viktor Tichonov, vnuk legendárního kouče sovětské sborné, která vládla světovému hokeji v 70. a 80. letech.

New Jersey - Edmonton 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 44. Parise - 28. Souray (Hemský), 34. Hemský. Střely na branku: 38:28.

Chicago - Calgary 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Branky: 11. Havlát, 20. A. Johnson, 31. Kane (Havlát), 41. Toews, 42. Versteeg, 56. Brouwer (Havlát) - 39. Boyd. Střely na branku: 27:23.

Phoenix - San Jose 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky: 13. a 60. O. Jokinen (na první Z. Michálek), 13. Tichonov (Hanzal), 23. Mueller - 5. Boyle, 11. Clowe. Střely na branku: 30:32.

Carolina - Atlanta 2:5 (0:0, 2:4, 0:1)
Branky: 22. Brind'Amour, 26. Ray Whitney - 24. a 47. Reasoner, 31. Hainsey, 36. Jason Williams, 39. Kovalčuk. Střely na branku: 37:22.

Anaheim - Florida 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Branky: 2. Perry - 4., 27. a 39. Booth (na třetí Frolík). Střely na branku: 45:26.