Channel One Cup: Krutá rozlučka s Moskvou

Moskva, Praha - AKTUALIZOVÁNO - Třetí zápas, nejhorší výsledek. Čeští hokejisté nestačili na Rusko. Prohráli 1:5. Jejich výkony na Channel One Cup negradovali. Naopak měli sestupnou tendenci. V evropské tour Rusové na Čechy umí. Dokázali to už v desátém utkání v řadě.

16.12.2007

Vladimir Sičák posílá k ledu Sergeje Mozjakina.Foto: REUTERS/Grigory Dukor

Vneděli svoji nadvládu opět potvrdili. Druhý zápas vMoskvě, druhá porážka. Opět stejné chyby jako proti Finsku. Začátek utkání hráči Aloise Hadamczika opět nezvládli. Po devíti minutách prohrávali 0:2. Skuhravý dokázal za osm minut snížit, ale šlo oposlední gólový zápis na turnaji. „Hráče jsme upozorňovali na ruskou agresivitu,“ řekl po utkání Českému rozhlasu trenér Alois Hadamczik.

Jeho svěřenci vobraně nestačili, sbruslením také pokulhávali.

To vše přineslo další góly vbrance Lukáše Mensatora, který nastoupil poprvé vseniorské reprezentaci od první minuty. Naopak jeho spoluhráči vpoli nedokázali nabídnuté šance využít. „Oni měli také šance, byli lepší. Zaslouženě vyhráli. Sestavili tým, který je prostě nejlepší na Euro Hockey Tour,“ kouč.

Rusko– Česká republika 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2.F. Fjodorov, 9.Morozov (Zaripov, Zinovjev), 24.Pěrežogin (Těreščenko, Mozjakin), 48.Sušinskij (Saprykin), 52.F. Fjorodov (Něprjajev, Afanasenkov)– 17.Skuhravý. Rozhodčí: Persson (Švéd.)– Birin, A. Medveděv (oba Rus.). Vyloučení: 7:9. Využití: 3:1. Diváci: 12.000. Muž zápasu: Fjodorov.

Rusko: Jerjomenko– I. Nikulin, Proškin, Kornějev, J. Medveděv, D. Markov, Pereťagin, Kutějkin, Ščadilov– Morozov, Zinovjev, Zaripov– Sušinskij, Kurjanov, Saprykin– F. Fjodorov, Něprjajev, Afanasenkov– Pěrežogin, Těreščenko, Mozjakin. Trenér:Bykov.
Česko: Mensator– Sičák, Melichar, Krstev, Kutlák, Gulaši, Čáslava, F. Novák– Ton, Marek, Irgl– Klepiš, Červenka, Bulis– Tenkrát, Huml, Hubáček– Kumstát, Skuhravý, Hřebejk. Trenér: Hadamczik.

Finové porazili Švédsko a přeskočili český tým

Moskva– Vzávěrečném utkání moskevského turnaje Channel One Cup zvítězili hokejisté Finska vseverském derby nad Švédskem a posunuli se před české hokejisty na konečné druhé místo. Zprvenství se radují domácí Rusové, třetí skončili Češi a poslední bez jediného bodu hokejistéMikko Lehtonen (vpravo) a Švéd Tobias Viklund. Foto: Reuters Švédska. Třetí příčka patří českému týmu iprůběžném pořadí Euro HockeyTour.

Švédsko– Finsko 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
Branky: 8.Skogs, 17.Persson– 27.Haataja, 39.Immonen, 59.Saarinen

Konečné pořadí CHOC: 1.Rusko 9, 2.Finsko 5, 3.Česko 4, 4.Švédsko0

Průběžné pořadí EHT: 1.Rusko 12, 2.Finsko 8, 3.Česko 7, 4.Švédsko6

16.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Hlavní třídy se zcela promění, Praha dá na jejich obnovu miliardu

Praha /INFOGRAFIKA/ - Během dvou let se velké třídy v metropoli zcela promění. Začnou rekonstrukce čtyř ulic, které dostanou úplně novou podobu. Vše vyjde na více než miliardu korun.

V kauze Key Investments soud uložil tři až pět let vězení

Praha - Bývalí členové představenstva společnosti Key Investments (KI) mají jít na tři až pět let do vězení za pochybné spravování peněz klientů firmy, při němž vznikla škoda nejméně 873,7 milionu korun. Rozhodl o tom dnes pražský městský soud. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

Tejc se nechce vracet k chybám, ČSSD nabídne programové priority

Praha - Kandidát na prvního místopředsedu ČSSD Jeroným Tejc na sobotním jednání širšího vedení strany v Praze představí konkrétní návrhy programových priorit. Řekl to dnes v Poslanecké sněmovně. V projevu se nechce příliš vracet k chybám, které podle něj strana udělala v krajských a senátních volbách, ale hledat cestu, jak zatraktivnit značku ČSSD a stranu zlepšit a modernizovat.