Ne. Moeller vletošní sezoně letos na Růžičkovu armádu prostě neumí. Prohrál všechny tři vzájemné zápasy a zdevíti bodů, které byly vbanku, nevydřel ještě ani jeden. Tradice byla dodržena ivneděli. Pardubice padly1:4.

Největší podíl na úspěchu pražského klubu měl gólman Adam Svoboda, který se do slávistické branky vrátil po čtyřech zápasech, kdy ho vyřadila nemoc. Ani druhý letošní výjezd do důvěrně známého prostředí mu nezhořkl. Naopak. Devětadvacetiletý mág se vrátil sblyštivou formou. Puk ze své svatyně tahal pouze jednou! Po padesáti minutáchduelu.

Až včase 49.45Pardubice smazaly nulu na svém kontě, když za prohřešky pykali slávisté Červenka a Rataj. Početní výhodu odva muže využil po šestadvaceti vteřinách Rolinek, jenž trefil přesně mezírku nad Svobodovým ramenem. Jenže uběhly přesně odvě minuty a lídr už měl zase hlavy nahoře. Před Vondrkou se otevřela čtyřproudová dálnice a mezi betony Lašáka skóroval. Východočechy pak definitivně dvěma góly Bednář.

Slavia tak vítězstvím jen potvrdila svoje vedoucí postavení vtabulce, to Pardubice stále nemohou rozrazit vstupní bránu mezi deset nejlepších

Pardubice - Slavia 1:4 (0:1, 0:0, 1:2)

Muž zápasu: Svoboda Adam

Branky a asistence: 50.Rolinek (Snopek)– 6.Rataj (Sup), 52.Vondrka (Hruška), 55.Bednář (Klepiš), 59.Bednář (Klepiš). Rozhodčí: Šindler– Pešek, Svoboda. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváků:10076.

HC Moeller Pardubice: Lašák– Snopek, Havíř, Píša, Nikolov, Posmyk, Linhart, Kolář II– Sýkora, Rolinek, Pivko– Tvrdík, Pucher, Somík– Ondřej, Hlinka, Koukal– Cetkovský, Zohorna,Starý.

HC Slavia Praha: Svoboda– Kadlec, Vašíček, Hlavačka, Kolařík, Drtina, Sloboda, Němeček– Tomica, Beránek, Hruška– Červenka, Klepiš, Bednář– Micka, Rataj, Sup– Vondrka, Růžička, Doležal.

Hlasy po utkání

Ladislav Lubina (HC Moeller Pardubice): „Hráčům bych chtěl poděkovat za předvedenou hru vpadesáti minutách. Bohužel se nám to nepodařilo dotáhnout až do konce. Jsem rádi, že přichází přestávka. Vtýdnu jsme analyzovali náš zdravotní a psychický stav. Zapracujeme na tom a věřím, že pak budeme hrát lépe a lépe alépe.“

Jiří Kalous (HC Slavia Praha): „Vpřípadě duelu Pardubice– Slavia je úplně jedno, kde se kdo vtabulce nachází. Vždy to jsou vypjaté a vyrovnané bitvy. Nám se vydařil konec, který byl opravdu smrtící.“

České Budějovice zůstavají jediným týmem, který Bílí Tygři letos ještě neporazili.

Mountfield vstřelil vítězný gól v přesilové hře v prodloužení, když na trestné lavici seděl liberecký Václav Pletka. „Původně jsem myslel, že půjdeme na trestnou lavici oba dva. Trochu jsme se tam osekávali. Ale rozhodčí to posoudil takto, já Pletku nevyloučil,“ řekl střelec vítězného gólu Kamil Brabenec. „Přesilová hra byla klíčová. I v předchozím vzájemném zápase jsme vítězný gól vstřelili ve hře čtyř proti třem. Možná, že je to recept, jak na ně,“ usmíval se Brabenec.

Kdo v extralize nejlépe brání? Liberec a České Budějovice. Oba týmy to potvrdily ve vzájemném souboji, ve které během 60 minut padl jen jeden gól na každé straně. Za Liberec ho golfovým úderem vstřelil Zdeněk Blatný, za České Budějovice vyrovnával sedm minut před koncem Kůrka.

V dohrávce 19. kola přivítalo v tabulce třetí mužstvo druhé. V hokejovém šlágru dominovaly obrany a oba brankáři likvidovali hlavně střely ze střední a větší vzdálenosti. A počínali si skvěle. Hned v první minutě měli hokejisté Liberce dvojnásobnou početní výhodu dlouhou přes minutu a půl. Jakoby je šance dostat se tak brzy do vedení překvapila a výhodu promarnili.

Oba týmy pozorně bránily, aktivnější byli domácí hokejisté, hosté vyjížděli k nebezpečným výpadům.

24 a 23 rovná se jeden. Jeden gól! Právě hráč s číslem 24 Zdeněk Blatný využil přihrávky hokejisty s číslem 23 Václava Kočího a byla z toho úvodní branka. Roman Turek inkasoval z úhlu, ze kterého na něj Blatný vyslal bombu jako hrom.

Jihočeši byli ve třetí třetině několikrát blízko k vyrovnání, Marek Pinc však čaroval. Až do 53. minutě, kdy dovolil vyrovnat Kůrkovi téměř od modré čáry.

Liberec - České Budějovice 1:2 p. p. (0:0, 1:0, 0:1– 0:1)

Muž zápasu: Roman Turek

Branky: 35.Blatný (Kočí)– 53.Kůrka (Sičák), 62.Brabenec (Hudec). Rozhodčí: Minář– Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci:7180.

Sestava Liberce: Pinc– Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Kočí, Holub– Čermák, Kašpařík, Pletka– Klimenta, Plodek, Víšek– Blatný, Šachl, Bartovič– Procházka, Dušek, Pabiška– Vantuch. Trenér: Dušan Gregor.

Sestava Mountfieldu: Turek– Toman, Gregořek, Vydarený, Frolo, Sičák, Novák, Bolf, Mucha– Kůrka, Hübl, Veselý– Hudec, Mertl, Brabenec– Šimánek, Sailer, Hřebejk– Kotrla, Vak, Květoň. Trenér: Josef Jandač.

„Mrzí nás, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce. Týmu nemám co vytknout. Bylo to urputné a bojovné utkání, ve kterém se tentokrát štěstí přiklonilo na stranu hostů,“ litoval trenér Liberce Dušan Gregor.

„Zápas se vyvíjel tak, že úspěšnější bude mužstvo, které vstřelí první gól. Oto cennější je pro nás vítězství,“ řekl asistent trenéra Jihočechů MilanČerný.