Zlín těsně porazil Liberec

ZLÍN/PRAHA – Hokejisté Zlína dokázali vdohrávce 26. kola extraligy porazit třetí tým tabulky Liberec 2:1. Domácí celek rozhodl o svém těsném vítězství vzávěru první třetiny.

29.11.2007

Liberec začal utkání aktivněji. Po chybě zlínské obrany mohl vstřelit úvodní branku Vantuch, avšak domácí hokejisty podržel gólman Murín. Na konci 9. minuty se puk za záda domácího brankáře dostal, avšak tentokrát pomohla Murínovi tyčka.

Vdruhé třetině zaúřadoval Zlín. Mladý liberecký brankář Fikrt musel dvakrát během 15 vteřin lovit puk ze své sítě. Nejdříve dostal domácí do vedení šikovným blafákem Mokrej, aby vzápětí zvýšil na 2:0 Filip Čech.

Jediný gól hostů vstřelil Blatný. Brankář Murín po tečované střele Procházky vyrazil kotouč pouze před sebe, a pro Blatného nebyl problém zasunout puk do odkryté klece.

Výsledek:

RI Okna Zlín - Bílí Tygři Liberec 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Mokrejš (Andrašovský), 20. F. Čech (Kubiš) - 50. Blatný (Šachl). Rozhodčí: Minář - Chytil, Bryška. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 3683.

29.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Veslařský svět v černém. V Mařaticích pohřbili nadějného veslaře Michala Plocka

Uherské Hradiště – S juniorským mistrem Evropy i mistrem světa dvaadvacetiletým Michalem Plockem se přišly v pondělí 5. prosince rozloučil na jeho poslední cestě zhruba dvě stovky známých, přátel a rodinných příslušníků do obřadní síně hřbitovu v Uherském Hradišti, Mařaticích. Talentovaný veslař a nástupce Ondřeje Synka byl 28. listopadu nalezen mrtvý v loděnici pražské Dukly, za níž vesloval.

Vědci zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní

Klecany (u Prahy) - Vědci z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) v Klecanech u Prahy zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní. Pracoviště je unikátní spektrem nabídky metod řešení poruch spánku, a to nejen v rámci ČR. Řada problémů se léčí nejen podáváním léků, ale zásadní jsou i psychoterapeutické postupy, říká vedoucí oddělení spánkové medicíny Jitka Bušková.

Technik z letounu s fotbalisty: Pád jsme nečekali, nikdo nekřičel

La Paz - Bolivijská vláda začala vyšetřovat podezření na nepravosti při udělení licence místní letecké společnosti LaMia, jejíž letoun minulý týden havaroval v Kolumbii s brazilskými fotbalisty. Příčinou neštěstí, při němž zemřelo 71 lidí, byl zřejmě nedostatek paliva. Informaci, že letadlo mělo udělat mezipřistání na dotankování, potvrdil dnes brazilské televizi Globo i přeživší technik Erwin Tumiri.