Hokejista Růžička rozhodl o výhře Chabarovsku

Moskva - Nejlepším střelcem soutěže je s 16 trefami Roman Červenka z Omsku, který další trefu v prohraném utkání 1:2 v prodloužení s Novokuzněckem nepřidal.

16.11.2011

Ilustrační fotoFoto: GetPhoto/Robin Drahoňovský

Čeští útočníci Martin Růžička a Jakub Petružálek pomohli ve středečním utkání KHL svými góly k vítězství Chabarovsku 5:4 po samostatných nájezdech v Chanty Mansijsku. Nejproduktivnější hráč letošního extraligového play off Růžička navíc rozhodl dvěma proměněnými nájezdy penaltový rozstřel.

Lídr kanadského bodování Petružálek se po návratu z reprezentačního turnaje Karjala zapsal do statistik už ve 4. minutě, kdy přihrál na gól Dmitrije Tarasova. Domácí Jugra následně třemi trefami vývoj otočila a jeden z nejlepších týmů soutěže musel dohánět dvoubrankové manko.

Povedlo se mu to díky Růžičkovi, jenž tři sekundy před koncem druhé třetiny snížil na 2:3, a poté Petružálkovi, který na začátku třetí části vyrovnal.

Petružálek má nyní na kontě 29 bodů a se dvanácti góly se dotáhl na spoluhráče Petra Vránu, jenž se kvůli zranění omluvil z turnaje Karjala a ve středu se neprosadil. Nejlepším střelcem soutěže je s 16 trefami Roman Červenka z Omsku, který další trefu v prohraném utkání 1:2 v prodloužení s Novokuzněckem nepřidal.

Zápas v Chanty Mansijsku dospěl za stavu 4:4 k nájezdům, v nichž sice neskórovali Petružálek ani Vrána, ale dvě úspěšné penalty mistra světa z roku 2010 Růžičky rozhodly o bodu navíc pro Chabarovsk.

Hokejisté Popradu prohrávali ještě deset minut před třetí sirénou 2:4 v Jekatěrinburgu, nicméně vybojovali alespoň bod za porážku 4:5 v prodloužení. Na 4:4 vyrovnal po spolupráci s Martinem Chabadou a Tomášem Netíkem další český útočník Jaroslav Kristek, asistenci si v průběhu zápasu připsal také Václav Nedorost.

Kontinentální hokejová liga: Omsk – Novokuzněck 1:2 v prodl., Barys Astana – CSKA Moskva 2:4, Chanty Mansijsk – Chabarovsk 4:5 po sam. nájezdech (za hosty Růžička 1+0 a rozhodující sam. nájezd, Petružálek 1+1), Jekatěrinburg – Lev Poprad 5:4 v prodl. (za hosty Kristek 1+0, Chabada, Netík a Nedorost všichni 0+1), Magnitogorsk – Novosibirsk 6:4, Čerepovec – Atlant Mytišči 3:5, Spartak Moskva – Viťaz Čechov 2:3, Dinamo Riga – Petrohrad 5:4 v prodl.