Hokejisté Lva na úvodní výhru v KHL nenavázali, podlehli Spartaku

Praha - Hokejisté Lva Praha prohráli v Kontinentální lize se Spartakem Moskva 1:4. Jediný gól českého celku vstřelil Jakub Klepiš.

8.9.2012

Jakub Klepiš z Lva Praha (vpravo) překonává gólmana Spartaku Moskva Borisova.Foto: ČTK/kammfoto.cz/Kammermeyer Milan

Hokejisté Lva Praha po úvodní výhře nad Dinamem Riga v Kontinentální lize poprvé ztratili, když prohráli se Spartakem Moskva 1:4. Na branku Jakuba Klepiše z úvodní třetiny odpověděl ve druhé části Alexandr Chochlačov a na začátku závěrečného dějství rozhodl dvěma góly Nikolaj Bušujev. V power play ještě dovršil výhru hostů Nikita Ščitov. Další duel čeká Lva opět doma v pondělí od 19:00 proti Donbassu Doněck.

I druhé vystoupení nováčka KHL v Praze přilákalo i přes letní počasí do Tipsport Arény slušnou návštěvu 5235 diváků, tedy o tisíc méně než na čtvrteční premiéru. Na první velkou šanci v utkání se čekalo do sedmé minuty, kdy dostal prostor útočník Spartaku Nikoncev.

Lev odpověděl náporem, ale gólman Borisov ještě odolal s čistým štítem. Ve 14. minutě už se pražský tým radoval, když Bartečko vysunul na modré čáře Klepiše, který předvedl ukázkový blafák do bekhendu. Kouč hostů Sidorenko ještě u rozhodčích reklamoval ofsajd. Zvýšit mohl Lev při Chochlačovově vyloučení.

V oslabení odolal na přelomu první a druhé třetiny také Jandačův tým a následně měl velkou šanci Christensen. Ve 25. minutě ale Spartak vyrovnal. Brzdící Chochlačov dostal puk za Pöpperleho záda bruslí, ale sudí po poradě u videa gól uznali. Za pár vteřin mohl vrátit vedení domácím Christensen, který zblízka trefil Borisova. I přes šance na obou stranách se skóre už ve druhé části neměnilo.

Dva rychlé góly

Vstup do závěrečné části vyšel Spartaku. Ve 43. minutě nejdříve Bušujev poslal za Pöpperleho odražený puk a za 84 vteřin při Mojžíšově trestu stejný hráč upravil na 3:1. Sudí si ještě situaci prověřili u videa. Lev se marně snažil odpovědět, nepomohly mu k tomu ani dvě přesilovky. V 54. minutě málem zvýšil Nikoncev, který trefil tyč. Výsledek dovršil v power play 17 sekund před koncem Ščitov. Spartak mohl slavit plný bodový zisk i v druhém utkání sezony po úvodní výhře v derby na ledě CSKA Moskva.

"Bylo to vyrovnané utkání. Podobně jako proti Rize to vypadalo, že nepadne moc gólů. Šli jsme do vedení, ale náskok jsme nepotvrdili. Byly tam dvě tři šance, mohli jsme třeba odskočit, ale na kdyby se nehraje," hodnotil zápas trenér Lva Josef Jandač.

Podle něj Spartak ve druhé třetině vyrovnal hru. "Na začátku třetí třetiny jsme udělali chybu, byli jsme tam několikrát za sebou vyloučení a to nás stálo zápas. Soupeř byl efektivní v koncovce a výborně jim zachytal brankář," dodal kouč Lva.

Kontinentální hokejová liga:

HC Lev Praha - Spartak Moskva 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 14. Klepiš (Bartečko) - 25. Chochlačov (Lewandowski, Radivojevič), 43. Bušujev (Žukov, Ružička), 44. Bušujev (Ružička, Žukov), 60. Ščitov. Rozhodčí: Anisimov, Naumov - Šichanov, Michel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 5235.

Lev: Pöpperle - Němec, Mojžíš, Hunkes, Picard, Oystrick, Sersen - Klepiš, Vrána, Bartečko - Christensen, Novotný, Hossa - Řepík, Szczechura, Surový - Mikúš, Karamnov, T. Rachůnek. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.
Spartak: Borisov - Ščitov, Morrisonn, Nakládal, Bodrov, Šefer, Mamkin - Radivojevič, Chochlačov, Lewandowski - Žukov, Bušujev, Ružička - Kuzmin, Gubin, Kaširskij - Nikoncev, Voronin, Žmakin. Trenéři: Andrej Sidorenko, Alexandr Titov a Dmitrij Gogolev.

Chabarovsk - Jaroslavl 1:2, Novokuzněck - Atlant Mytišči 3:4 po sam. nájezdech, Novosibirsk - Nižnij Novgorod 5:3, Jekatěrinburg - Magnitogorsk 3:1 (za domácí Piroš a Straka oba 0+1), Ufa - Čerepovec 1:3, Dynamo Moskva - Chanty-Mansijsk 5:3 (za domácí Novák 1+0), Kazaň - Dinamo Minsk 2:3 v prodl. (za hosty Krajíček 0+1), Nižněkamsk - Viťaz Čechov 4:5 po sam. nájezdech (za domácí Koukal 1+1), Petrohrad - Barys Astana 7:3, CSKA Moskva - Doněck 5:3 (za hosty Nedorost 1+0), Slovan Bratislava - Dinamo Riga 2:3 po sam. nájezdech (za domácí Vondrka 0+1).