Úvodní vítězství Bruslařského klubu v repríze loňské semifinálové série s Třebíčí se nerodilo jednoduše. Po přesilovkové trefě domácího kapitána Výborného z 16. minuty na začátku druhé třetiny vyrovnal Nahodil a vítěz základní části se pak proti defenzivně hrající Horácké Slavii dlouho nedokázal prosadit.

Až ve 43. minutě vrátil Středočechům vedení Jarůšek, jenž navíc čtyři minuty před koncem při přesilovce zvýšil na 3:1. Třebíč vykřesala naději 70 sekund před koncem díky kontaktnímu gólu Dolníčka, ale v závěrečné hře hostů bez brankáře se trefil boleslavský Klimenta.

První třetina duelu Olomoucí a Jihlavou byla hodně vyrovnaná, soupeři se hlídali a šance přišly jen v přesilových hrách. V nich podrželi své týmy oba brankáři, domácí Vošvrda i hostující Rittich. První branka padla v polovině utkání. Domácí bek Staněk vypálil od mantinelu a Ostřížek tečoval puk za Rittichova záda. Druhý gól Kohoutů mohl přidat o chvíli později Švaňhal, ale Rittich jej vychytal. Druhý gól vstřelili Hanáci ve 45. minutě, kdy Jaroměřský krátkým nápřahem od modré překvapil brankáře Dukly.

Druhé zápasy se hrají v úterý opět v Mladé Boleslavi a Olomouci.

Semifinále play off první hokejové ligy - 1. zápasy:

Olomouc - Jihlava 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 31. Ostřížek, 45. Jaroměřský. Rozhodčí: Horák, Souček - Šperl, Zika. Vyloučení: 8:5. Bez využití. Diváci: 3071.

Mladá Boleslav - Třebíč 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky: 43. a 56. Jarůšek, 16. Výborný, 60. Klimenta - 24. Nahodil, 59. Dolníček. Rozhodčí: Hrubý, Wágner - Jílek, Rozlílek. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. Diváci: 2580.