Hokejisté Petrohradu nad propastí, Dynamo nad nimi vede už 3:0

Moskva - Petrohradští pod vedením českého trenéra Miloše Říhy prohráli i třetí zápas semifinálové série KHL s Dynamem Moskva a za stavu 0:3 jsou na hraně vyřazení.

1.4.2012

Miloš Říha.Foto: ČTK

Hokejisté Petrohradu pod vedením českého trenéra Miloše Říhy prohráli i třetí zápas semifinálové série KHL s Dynamem Moskva a za stavu 0:3 jsou na hraně vyřazení. Dynamo v prvním domácím utkání zvítězilo 3:1 a v úterním čtvrtém duelu může slavit před vlastními fanoušky postup do finále.

Říha po jednozápasové pauze vrátil do branky Jakuba Štěpánka, který držel čisté konto do 36. minuty. V ní ho překonal Dmitrij Višněvskij, a vyrovnal tak na 1:1, protože hosté od 31. minuty vedli po brance Vladimira Tarasenka.

Vítězný gól vstřelil v 53. minutě Michail Anisin, jenž dostal přihrávku od českého obránce Filipa Nováka a tvrdou ranou nedal Štěpánkovi šanci. Vedení pojistil dvě minuty nato v přesilovce při vyloučení petrohradského útočníka Petra Průchy střelou do horního růžku Štěpánkovy branky Konstantin Gorovikov.

"Zradila nás disciplína. Do první inkasované branky plnilo mužstvo taktické pokyny, pak začali hráči hrát na sebe. Soupeř si trpělivě počkal na svou příležitost," uvedl kouč Říha.

Na tiskové konferenci po zápase dostal také otázku ohledně spekulací, že by měl v případě neúspěchu Petrohradu v bojích o Gagarinův pohár v příští sezoně trénovat HC Lev po jeho přesunu do Prahy. "Mám smlouvu s Petrohradem," řekl stručně bývalý trenér Spartaku Moskva a Atlantu Mytišči.

Semifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Západní konference - 3. zápas: Dynamo Moskva - Petrohrad 3:1 (za domácí Novák 0+1), stav série 3:0.

1.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

Ústavní soud ve středu rozhodne o stížnosti vyhoštěného Iráčana

Brno - Ústavní soud (ÚS) ve středu vyhlásí nález s přímou vazbou na uprchlickou krizi a právní úpravu azylu v Česku. Rozhodne o stížnosti Iráčana zajištěného loni v listopadu a brzy poté vyhoštěného do vlasti. České orgány se podle stížnosti vůbec nezabývaly jeho obavami z mučení a násilí. Policie údajně také nezohlednila jeho úmysl požádat o mezinárodní ochranu.

Povstalci v Halabu řekli Američanům, že město neopustí

Damašek - Povstalci v syrském Halabu oznámili Spojeným státům, že obléhanou východní část města neopustí. Reagovali tak na výzvu Moskvy, která je prý připravena jednat s Washingtonem o stažení všech rebelů. Informovala o tom agentura Reuters. Podle syrského vojenského zdroje má Damašek v plánu získat plnou kontrolu nad Halabem během několika týdnů.