Hokejisté Slavie si vezou ze Zlína výhru

Zlín /AKTUALIZOVÁNO V 21:30, FOTOGALERIE/ – Je srovnáno. Extraligoví hokejisté Zlína nezvládli druhé utkání čtvrtfinálové série play off a dovolili pražské Slavii odvézt si z Baťova města jedno vítězství. Domácí totiž hrubě nezvládli první třetinu, kdy padly obě rozhodující branky.

19.3.2010
11 fotografií

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Matej Slávik

V režii extraligových hokejistů Slavie Praha proběhla úvodní třetina druhého utkání čtvrtfinálové série play off ve Zlíně. Domácí Berani po prvním dvacetiminutovce nečekaně, ale zaslouženě prohrávají o dvě branky.

Zlín začal ospale a pouze sledoval, jak lépe bruslící a kombinující soupeř má více ze hry a neustále ohrožuje brankáře Sedláčka. Šance Endála s Červenkou nebyly pro domácí dostatečným varováním a tak Slavia poprvé udeřila v 7. minutě z hole Čermáka. Šok přišel o 44 vteřin později, kdy nemastnou střelu Kůrky domácí gólman podcenil – 0:2.

Berany ani inkasované góly neprobraly z letargie a což dokumentovaly bezzubé přesilové hry. Naopak hosté mohli ještě vedení navýšit, naštěstí pro domácí již Sedláček byl vždy na místě.

Až přestávka a zřejmě důrazná domluva trenérů přiměla domácí tým ke zlepšení. Častěji se dostávali před do té doby neprověřeného Slipčenka a při troše štěstí mohli vstřelit kontaktní gól. Velmi blízko k němu měli po pokusech Lešky (nad) a Důrase (do brankáře). K prvnímu gólu Zlínu nepomohla ani 19 vteřin trvající přesilová hra 5 na 3.

V závěru domácí otevřeli hru, což přineslo šance na obou stranách. Bohužel pro Zlín ale vytoužený kontaktní gól nepadl. Nepomohla k němu ani power play minutu před koncem.

Další utkání série hrané na čtyři vítězství je na programu v pondělí a úterý v hlavním městě.

PSG ZLÍN – SLAVIA PRAHA 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. M. Čermák (Kadlec, Růžička ml.), 8. Kůrka (Červenka). Rozhodčí: Hradil, Šindler – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:8, navíc Červenka (Slavia) 10 min. Bez využití. Diváci: 6142. Muž zápasu: M. Čermák.

Zlín: Sedláček – Lučka, Linhart, Švrček, Galvas, Míka, Bořuta, Kučný – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Kristek, Záhorovský – Kubiš, Balán, Sivák – J. Ondráček (21. F. Čech), Mokrejš, Rachůnek. Trenéři: Venera, Vlach st., Hrazdíra.

Slavia: Slipčenko – Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Campbell, Kolařík, Sloboda, Jebavý – Kůrka, Červenka, Vondrka – T. Svoboda, Holec, Doležal – M. Čermák, V. Růžička ml., Sklenář – Jelínek, Endál, Clarke. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský.

Hlasy trenérů po utkání

Jiří Čelanský (Slavia Praha): „Vyšel nám náš předzápasový záměr. Hráli jsme aktivnější hokej a dali dva góly. Ve zbylých dvou třetinách jsme takticky drželi střední pásmo a až na malé výjimky jsme domácí do ničeho nepustili. Jsme rádi, že jsme sérii vyrovnali."

Zdeněk Venera (Zlín): „O osudu utkání rozhodla první třetina, kdy nás Slavia přehrávala, byla jasně lepší a dala dva góly. Pak se nám sice podařilo přidat, ale bohužel bez gólového efektu. Vůbec jsme se nedokázali prosadit, jako bychom si štěstí v koncovce vybrali o den dříve. Zatímco včera nám to tam padalo, dnes jsme se nedokázali prosadit ani v přesilovkách. Každý zápas je jiný. Porážka nás mrzí, ale soupeř si dnes vyhrát zasloužil.“

Brankář Sedláček: Bouřka v kabině nebyla

Zpět na zem! Hokejisté Zlína si vystříleli střelecký prach v úvodním duelu čtvrtfinálové série proti Slavii Praha. Slavistický brankář Slipčenko nedovolil Beranům ani jeden gólový zápis. Naopak zlínský gólman Jakub Sedláček již v osmé minutě lovil druhý puk ze své sítě.

„První třetina se nám vůbec nepovedla. Věděli jsme, že do nás půjdou a předpoklady se naplnily. Dostali jsme dva góly, které rozhodly zápas,“ uvědomoval si Sedláček.

Úvodní dvacetiminutovku Berani prospali, čehož hosté efektivně využili. „Ale žádná bouřka v kabině nebyla. Máme tady dostatek zkušených hráčů, kteří si k výkonu řeknou své. Nehráli jsme v dalším průběhu úplně špatně, ale bohužel jsme nedali góly, bez kterých se nevyhrává,“ ví zlínská jednička mezi tyčemi.

Čtvrteční úvodní duel zvládli hokejisté PSG na výbornou, což mohlo svádět k podvědomému podcenění. „Je to naší českou povahou. Kdyby tady hráli Kanaďani, hrajeme od začátku úplně jinak. Série bude ještě hodně dlouhá,“ předpovídá Sedláček.

Obě trefy Slávisté vtěsnali do 44 vteřin prvního dějství, když otevřel skóre Miloslav Čermák a následně jej napodobil Tomáš Kůrka. „První gól padl po nahozeném puku, kdy si kotouč náš bek prakticky srazil do brány. U druhého Červenka parádně našel Kůrku, jemuž se ale střela nepovedla. Bohužel jsem čekal normální ránu. Ale i takové šouráky padají,“ poznamenal 19letý zlínský talent.

Nyní se série stěhuje do pražské O2 arény, kde se v pondělí a úterý odehraje třetí a čtvrtý zápas. Jestliže si Berani chtějí uchovat reálné naděje na postup, musejí přivést minimálně jedno vítězství. „Venku se nám letos daří, což jsme potvrzovali po celou základní část. Doufám, že z Prahy něco odvezeme,“ doufá Sedláček.

Zlínského gólmana včera zastínil slavistický Slipčenko, který se po šestibrankovém přídělu dal dohromady a soupeře svými zákroky přiváděl k šílenství. „Nemyslím si, že byl fantastický. Chytal dobře, měl svůj den. Ale pořád jsme jej trefovali do břicha, nebo do betonů. Měli jsme málo dorážek. Slavia měla všechno pokryté. Hodně jsme mu to usnadnili,“ pokrčil rameny zklamaný Sedláček.

Autor: Martin Břenek