Hrdina Čech trefil beranům v nájezdech vedení v sérii proti Třinci

Třinec - Zlín sice ve třetím duelu semifinále vedl 2:0 a 3:1, ale o náskok přišel již potřetí v play off pět minut před koncem základní hrací doby. Nájezdy ale ovládl Čech s výtečným gólmanem Sedláčkem.

30.3.2013 1

Zlínský Matějíček se snaží před svým gólmanem odblokovat třineckého Varaďu.Foto: Deník/Sonnek Pavel

Třinec se musel obejít bez kanonýra Martina Růžičky, jehož skolila chřipka. Zlín postrádal kromě dlouhodobě zraněného brankáře Horčičky s útočníkem Kubišem také dvojici forvardů Honejsek s Holíkem a začal ve hře s třemi formacemi opatrně. „Byli jsme v tempu, což nám sedí. Zaměřovali jsme se na obranu. Poučili jsme se z předchozího zápasu," připomněl porážku 2:6 zlínský útočník Marek Melenovský.

Aktivnější byl Třinec, ale až na závary drtivý nápor nepřišel. A tak v 16. minutě po spolupráci s Ondráčkem v situaci dva na jednoho otevřel skóre Čech.

Třinec si vytvořil tlak, jenže berani skutečně poctivě bránili a soupeře do vyložených šancí prakticky nepouštěli. Nehrál se žádný hezký hokej, ovšem žlutomodří účelovou defenzivní hrou drželi Oceláře na uzdě. Naopak aktivní Čajánek po jednom výpadu ve 35. minutě šťastně překonal Hammerlika. Na druhé straně výtečný Sedláček držel Zlín jako pevná zeď.

Ta povolila až v samém závěru druhé třetiny, kdy po buly doklepl kotouč za Sedláčka ze vzduchu zkušený Peterek. „Celé dvě třetiny jsme do nich bušili, jenže měli dvě šance a dali dva góly. Zlín stojí v pěti hráčích ve středním pásmu v pěti hráčích. Jinak než nahazovat puky se na ně hrát nedá," posteskl si obránce Vladimír Roth. „Takhle to hrajeme. Snažíme se jim vypíchnout puk a párkrát to už vyšlo," pochvaloval si zlínský forvard Ondřej Veselý.

Ve třetí třetině se mohl i on radovat ze třetí trefy Zlína, když Leška za brankou sebral kotouč a tentokrát bez žádných piruet zametl bekhendem za rozhozeného třineckého brankáře Hammerlíka. Jenže o čtyři minuty později se mezi kruhy zjevil Klimenta a opět snížil na rozdíl jediného gólu a trefil Ocelářům naději. ůCelý zápas se snažíme tlačit. Vyšlo to až teď. Jsme rádi, že to vyšlo. Prohrávat doma se zlínem o dva góly se strašně těžko otáčí," přiznal hrdina momentu Tomáš Klimenta.

A pak to přišlo. Potřetí v play off ztratili vedení v 56. minutě, když vyrovnal svým druhým gólem v zápase Peterek – 3:3. ani desetiminutové prodloužení o vítězi nerozhodlo a poprvé v sérii přišly a řadu samostatné nájezdy, který jako jediný z exekutorů rozhodl chladnokrevnou střelou Filip Čech.

Třinec - Zlín 3:4 po nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 39. Peterek (Roth, Rákos), 53. Klimenta (Adamský, Roth), 56. Peterek (Klimenta, Galvas) - 16. Čech (Ondráček, Čajánek), 35. Čajánek (Veselý, Okál), 49. Leška (Hamrlík), rozhodující nájezd proměnil Čech. Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 1:2.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Ovčačík, Galvas, Roth - Orsava, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Rufer, Zagrapan, Matuš. Trenéři: Turek a Janků.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, Köhler - Okál, Čajánek, Veselý - Ondráček, Melenovský, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik.

Autor: Daniel Ostrčilík

30.3.2013 VSTUP DO DISKUSE 1

Chybí brigádníci. Firmy nabízejí rekordní odměny

Praha - Předvánoční nákupní horečka se dostává do finální fáze a e-shopy, obchodní řetězce a další obchody čím dál hůře shánějí brigádníky. Ti si letos kvůli situaci na pracovním trhu přijdou na rekordní odměny, vyplývá z ankety mezi personálními agenturami. V Praze brigádníci inkasují až 160 korun za hodinu.

CNN: Pražské vánoční trhy jsou mezi desítkou nejlepších na světě

Praha - Mezi desítku nejlepších vánočních trhů na světě zařadila americká televizní stanice CNN tržiště na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze. Reportér zaměřený na cestování ocenil každodenní otevírací dobu stánků i blízkost obou hlavních tržišť, stejně jako kvalitu zdejších klobás a piva.