Hvězdná Ufa potvrdila proti Varům roli favorita

K. Vary - Hokejisté Karlových Varů prohráli v přípravém zápase s ruským celkem 1:3. Jediným střelcem Varů byl Skladaný.

14.8.2011

Hokejisté Varů František Skladaný a Roman Prošek.Foto: Deník/Jan Čech

Hokejisté karlovarské Energie si pozvali k dalšímu přátelskému utkání nejlepší klub Evropy. Do lázeňské metropole si našel bohatýři Salavat Julajev Ufa a nakonec se radovali z vítězství 1:3.

Úvodní třetina byla herně vyrovnaná, až na jednu dvojnásobnou přesilovku, kterou využila dvojice Klepiš a Ščastlivij. První se prosadil při hře pět na tři, druhý střelec Ufy pak při hře pět na čtyři.

Domácí borci zaměstnávali gólmana Koledníka, ale prostřelilo ho až v poslední minutě závěrečné části František Skladaný.

Ve druhé třetině padl jediný gól a to ve 22. minutě, když do černého mířil Vitalit Proškin. Několikrát museli své umění předvést oba brankaři. Tomáš Závorka na straně domácích likvidoval šance Kozlova a Radulov. Na druhé straně Vitalij Kolesnik musel řešit trestné střílení Petra Kumstáta.

Ve třetí třetině diváci viděli více boje. Obě mužstva se snažila, ale žádná z branek už nepadla. Tomáše Závorku od čtvrté branky zachránila tyč, když Kuteikin vypálil a Radulov změnil směr střely. Ta se klouzala do protipohybu karlovarského brankáře, ale gól z toho nebyl.

HC Energie Karlovy Vary – Salavat Julajev Ufa 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Skladaný (Prošek) – 10. Klepiš (Mirnov), 11. Ščastlivij, 22. Proškin (Kozlov). Rozhodčí: Šindler, Svoboda – Gerát, Sentenský. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:2. Diváci: 3653.

K. Vary: Závorka (Benda) – Gulaši, Nosek, Gřegořek, Parýzek, Prošek, Gründling, Látal, Rohan – Košťál, Skuhravý, Kumstát, Zaťovič, Pech, Bartánus, Skladaný, Melenovský, Dej, Zucker, Vachovec, Kuběna.
Ufa: Kolesnik (Ersberg) – Aťušov, Blaťák, Proškin, Kutekin, Gimaev, Kondratiev, Tverdovsky, Stehlík – Nilsson, Trubachyov, Mamin, Svitov, Klepiš, Ščastlivij, Kozlov, Grigorenko, Koltsov, Sushinsky, Zinovyev, Radulov, Mirnov.

Autor: Jan Čech

14.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

Třetina mladých Japonců věří, že se upracuje k smrti

Mladické nadšení a optimismus u Japonců do třiceti let nehledejte. Z celé planety jsou nejvíce pesimističtí. Mají strach z budoucnosti a bojí se mít i děti.

Italský premiér Renzi po prohře v referendu ohlásil svou demisi

Řím - Italský premiér Matteo Renzi Renzi po těžké porážce v nedělním referendu o reformě ústavy ohlásil, že dnes podá demisi. V televizním vystoupení řekl, že výsledky referenda jsou naprosto jasné a že přebírá plnou odpovědnost za porážku.