In-line hokejisté získali na MS organizace FIRS bronz

Beroun - Čeští reprezentanti v bitvě o 3. místo porazili Francii 5:2. Mistry světa jsou Američané.

17.7.2010

In-line hokej - ilustrační foto.Foto: Josef Procházka

Čeští in-line hokejisté získali na domácím mistrovství světa organizace FIRS v Berouně bronz. Po páteční semifinálové porážce se Spojenými státy americkými dnes zdolali Francii 5:2. Český tým skončil třetí pokaždé od triumfu v roce 2007 na šampionátu v Bilbau. Potřetí za sebou zvítězili hráči USA, ve finále porazili Švýcarsko 6:1.

Francie držela v úvodu s českým týmem krok a ve čtvrté minutě dokonce Charbonneau trefil konstrukci Handlovy branky. Svěřenci trenéra Jiřího Suhrady ale dostali po vyloučení Tijoua na pět minut a do konce utkání možnost hrát dlouhou přesilovku, v které získali díky dvěma trefám kapitána Rachůnka a jedné Šebka tříbrankový náskok.

Český tým tak mohl kontrolovat průběh zápasu a ještě zvýraznil rozdíl díky Tomanovi, který se prosadil v 16. a pak i v 30. minutě. Francie alespoň zmírnila porážku díky trefám Ladonneho a Gabilleta.

"Samozřejmě začátek zápasu ovlivnila přesilovka, kdy jsme měli možnost hrát pět minut ve čtyřech proti třem a dokonale jsme to využili," řekl novinářům trenér českého týmu Suhrada.

Zatímco páteční semifinále ztratili Češi kvůli vyloučením, v boji o bronz naopak využili nedisciplinovanost soupeře. "Řekli jsme si to, začátek nám vyšel a vydrželi jsme to hrát 33 minut, kdy jsme zase udělali pár hloupých faulů. I když ten (faul) Martina Vozdeckého, tam soupeř uklouzl před mantinelem, určitě to nebylo chtěné. Ale uhráli jsme to, takže jsme spokojení," doplnil Suhrada s připomínkou trestu Vozdeckého na pět minut a do konce utkání.

Český tým nestačil na turnaji jen na celek USA, který bude na 16. mistrovství světa FIRS útočit večer proti Švýcarsku už na třinácté zlato. Češi se museli spokojit po semifinálové prohře 3:8 s bronzem. "Před šampionátem byly vize jiné, nejvyšší, ale já jsme rád i za tu bronzovou medaili. Každá medaile je úspěch, protože každý rok je na ně minimálně pět kandidátů," doplnil trenér.

Český tým nestačil na turnaji jen na celek USA, který na 16. mistrovství světa FIRS získal už třinácté zlato. Češi se museli spokojit po semifinálové prohře 3:8 s bronzem. "Před šampionátem byly vize jiné, nejvyšší, ale já jsme rád i za tu bronzovou medaili. Každá medaile je úspěch, protože každý rok je na ně minimálně pět kandidátů," doplnil trenér.

Mistrovství světa mužů v in-line hokeji organizace FIRS v Berouně:

Finále: Švýcarsko - USA 1:6 (0:2)
Branky: 31. Walker - 25. a 36. Messina, 2. Redstreake, 12. Mosenson, 29. Roux, 37. Thompson.

O 3. místo:
Česká republika - Francie 5:2 (4:0)
Branky: 7. a 9. Rachůnek, 16. a 30. Toman, 8. Šebek - 34. Ladonne, 35. Gabillet.

O 5. místo: Itálie - Kanada 4:2 (2:0).
O 7. místo: Mexiko - Německo 2:7 (2:3).
O 9. místo: Španělsko - Austrálie 1:0 (1:0).
O 11. místo: Velká Británie - Kolumbie 6:1 (5:0).
O 13. místo: Argentina - Venezuela 6:3 (5:0).

Konečné pořadí:
Elitní kategorie: 1. USA, 2. Švýcarsko, 3. Česko, 4. Francie, 5. Itálie, 6. Kanada, 7. Německo, 8. Mexiko.
Kategorie B: 9. Španělsko, 10. Austrálie, 11. Velká Británie, 12. Kolumbie, 13. Argentina, 14. Venezuela.

Spíme málo. Trpíme proto nadváhou a depresemi

Spánek? Na ten jsem dlouho neměla čas, přiznává osmatřicetiletá manažerka Lenka Procházková. Snažila se totiž stihnout úplně všechno – práci si nosila domů, děti dirigovala hlavně přes telefon, k tomu se starala o nemohoucí rodiče. Během pracovního týdne strávila v posteli sotva pět hodin denně. Někdy musely stačit i čtyři hodiny. Dokud nepřišel zvrat.

Teror před britským parlamentem, potvrzeno: Zahynuli tři lidé a útočník

/SLEDUJEME ONLINE/ Muž najel na mostu u budovy parlamentu do lidí autem a čtyřicet jich zranil, celkem tři jeho útok nepřežili. Poté zasáhl policistu nožem. Bezprostředně po útoku jej policie zranila střelbou, které později podlehl. Skotský parlament kvůli útoku přerušil jednání o nezávislosti. Policie útok vyšetřuje jako teroristický čin. Mezi oběťmi nejsou Češi.