Italové do duelu s Českem povzbuzeni výhrou nepůjdou, vyhořeli

Minsk - Hokejisté Dánska porazili ve svém třetím zápase na mistrovství světa v Minsku Itálii 4:1 a připsali si premiérové tři body. Dánové rozhodli duel základní skupiny A dvěma góly v rozmezí 29 sekund ve druhé třetině.

13.5.2014 AKTUALIZOVÁNO 13.5.2014

Jannik Hansen z Dánska (vlevo) se prosazuje proti Itálii.Foto: ČTK/AP/Sergei Grits

"Byl to těžký zápas. Ale hráli jsme disciplinovaně a dobře dozadu. Většinu zápasu jsme měli hru pod kontrolou, ale oni měli nebezpečné rychlé protiútoky. Byli jsme ale trpěliví a nakonec máme tři body," řekl dánský obránce Philip Larsen.

Italové, kteří budou ve středu dalšími soupeři české reprezentace, trefili hned z první střely tyč, ale jinak patřil začátek zápasu Dánům. Výrazně více práce než Nielsen tak měl brankář Bellissimo, který poprvé kapituloval již ve 3. minutě, kdy jej z dorážky překonal Jesper Jansen.

Ve 13. minutě se ale Italům podařilo vyrovnat, když se ujala bekhendová střela Kostnera. Dánové měli hned několik šancí získat vedení zpět, na přelomu první a druhé části ale zahrozil i soupeř.

Nerozhodný stav se ale změnil až ve 36. minutě, kdy využil chybu Italů v rozehrávce Hansen a překonal Bellissima. A o 29 sekund později vedlo Dánsko již 3:1, když střelu Kristensena nešťastně tečoval Scandella. Klíčový náskok již tým kouče Karlssona ubránil. Italové se už v 57. minutě rozhodli riskovat při hře bez brankáře, snížit se jim ale nepodařilo a naopak sami počtvrté inkasovali.

"Je to ztráta. Cítili jsme, že dnes máme vyhrát. Oni neměli ještě ani jeden bod, ale teď jsou v tabulce před námi. Ještě ale není nic rozhodnuté, budeme pokračovat a věřit, že nějaké body získáme," řekl italský útočník Giulio Scandella.

Mistrovství světa v hokeji v Minsku:

Skupina A:

Itálie - Dánsko 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Kostner (Scandella) - 3. Jesper Jensen (Bjorkstrand, Storm), 36. Hansen, 37. Kristensen (Jakobsen, Boekder), 58. Staal (Boekder, Larsen). Rozhodčí: Jeřábek (ČR), Nord - Dahmen (oba Švéd.), Carnathan (USA). Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5092.

Itálie: Bellissimo - Egger, Nicoletti, Johnson, Trivellato, Hofer, Borgatello, Sullivan, Larkin - Borrelli, Rocco, Ihnacak - Scandella, Di Casmirro, Kostner - Gander, Tudin, Felicetti - Insam, Fontanive, Ramoser. Trenér: Tom Pokel.
Dánsko: Nielsen - Larsen, J. B. Jensen, Lassen, O. Lauridsen, Bruggisser, Kristensen - Poulsen, Green, Christensen - N. Jensen, Hansen, Madsen - Jakobsen, Staal, Boedker - Storm, J. Jensen, Bjorkstrand. Trenér: Jan Karlsson.

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.