Jágr s Klepišem zařídili Omsku další vítězství

Omsk – Dva góly Jaromíra Jágra a jeden Jakuba Klepiše pomohly Avangardu ksedmé výhře vřadě.

30.9.2008

Jágr hraje hlavní roli v Omsku. Totéž platí pro Marka v Magnitogorsku.Foto: VLP/Marek Brož

Sibiřský Avangard Omsk je k nezastavení. Válec řízený Jaromírem Jágrem se už sedm zápasů valí Kontinentální hokejovou ligou bez porážky. A vyslanci českého hokeje na tom mají nezanedbatelný podíl.

V úterý, den po sedmigólovém přídělu do sítě MVD Balašicha, porazil Omsk na svém ledě i Torpedo Nižnij Novgorod 4:3. A skóre utkání neotvíral nikdo jiný než Jágr.

České osmašedesátce stačilo k překonání brankáře hostů Jevdokimova dvacet vteřin od zahájení druhé třetiny. Na Jágrově trefě se asistencí podílel i Jakub Klepiš.

Stejně jako v pondělním mači, i v úterý si ale hráči Omsku situaci zkomplikovali. Nižnij Novgorod v rozmezí jediné minuty vývoj utkání otočil na 1:2.

S lékem přispěchal opět Jágr. Ve třicáté minutě využil přesilovku a vyrovnal. Hosté se pak ještě jednou dostali do vedení gólem těsně před koncem prostřední dvacetiminutovky.

Třetí třetina už ale patřila jen hráčům Avangardu. Na 3:3 srovnal v přesilové hře Klepiš, vítěznou brankou potrestal další nedisciplinovanost Torpeda Čerepanov. Pak hosté vystřídali gólmana a Fin Noronen už od Omsku další branku nedostal, domácí přesto vyhráli 4:3.

Jaromír Jágr tak zatím ukazuje, že jeho angažmá nemusejí omští bossové litovat. V posledních třech duelech dal pět gólů, celkem jich nastřílel už deset a vede před Slovákem Marcelem Hossou tabulku střelců KHL.

KHL:

Omsk – Nižnij Novgorod 4:3 (0:0, 2:3, 2:0), za domácí Jágr 2+0, Klepiš 1+1.

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.

Martin Svoboda: Za jedovatý alkohol má být potrestán výrobce, ne prodejce

/ROZHOVOR/ Když v září 2012 pacient havířovské nemocnice řekl lékařům, že oslepl po vypití alkoholu, který koupil jeho bratr ve stánku pod náměstím TGM v Havířově-Šumbarku, byl to stánek, kde byl provozní Martin Svoboda a kde šťárou policie, hygieniků a celníků začala metylová kauza, která zasáhla celou republiku a dokonce překročila její hranice.