Jágr se osamostatnil v historické tabulce střelců

New York /AKTUALIZOVÁNO/ - Útočník Jaromír Jágr se gólem a asistencí podílel na vítězství Philedelphie nad Dallasem. Mezi kanonýry mu patří 11. pozice.

22.12.2011

Český hokejový útočník Jaromír Jágr se spoluhráči z Philadelphie Flyers.Foto: ČTK

Český hokejista Jaromír Jágr se podílel ve středečním utkání NHL gólem a asistencí na vítězství Philadelphie 4:1 v Dallasu. Devětatřicetiletý útočník se tím v historické tabulce střelců NHL osamostatnil na jedenácté pozici, kterou dosud sdílel s Brendanem Shanahanem. Kladenský rodák a nejproduktivnější Evropan soutěže teď ztrácí na desátého Luka Robitaillea deset tref.

Jágr byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, lepší byl pouze Claude Giroux. Kanadský hráč, jenž vynechal předchozí čtyři zápasy kvůli otřesu mozku, figuroval u všech branek Flyers. První dal sám, na ostatní přihrál.

"Byl nadšený, že zase může hrát. Bylo to na něm vidět. Od prvního střídaní měl v sobě spoustu energie," uvedl Jágr na adresu Girouxe, jenž mu dělá centra.

Flyers v utkání inkasovali už v úvodní minutě, ale ještě do přestávky dvěma góly skóre otočili. U vyrovnávací branky si připsal asistenci Jágr, jehož střelu z mezikruží dorazil Giroux. V prostředním dějství český útočník zvýšil na 3:1, poté co v početní převaze zavezl do útočného pásma puk, vyměnil si ho s Girouxem a akci zakončil střelou pod horní tyčku.

"Jágr během kariéry udělal hodně bodů v přesilovkách, a když se dá dohromady s tak talentovaným hráčem, jako je Giroux, to se chyby nevyplatí. Několikrát jsme si špatně pokryli prostor a šikovní hokejisté jsou schopni toho využít a najít si cestu ke skórování," komentoval souhru obou hráčů kapitán Dallasu Brenden Morrow.

Tlustý se prosadil, přesto Carolina neuspěla

Český útočník Jiří Tlustý zvýšil ve druhé třetině náskok Caroliny v zápase s Phoenixem na 3:1, ale Hurricanes nakonec prohráli 3:4. K obratu přispěl prvním gólem v sezoně i Rostislav Klesla, který si při útočném výpadu týmu najel mezi kruhy a skóroval. Český obránce tím ukončil 41 utkání trvající gólový půst.

Carolina přitom byla střelecky aktivnější (37:19), ale soupeře nezlomila ani třetí laciná branka, kterou vsítil Tlustý z ostrého úhlu. "Na chvíli jsem ztratil puk z dohledu," řekl brankář Jason LaBarbera. "Viděl jsem hráče na křídle a podíval jsem se, kdo si najíždí středem před branku. V tom jsem ztratil puk a dostal gól. Nesmíte se ale takovou situací nechat rozhodit a musíte se dál soustředit na hru," dodal.

Zbytek za něho udělali spoluhráči, kteří třemi zásahy skóre otočili. "I když jsme nehráli tak dobře, jak bych si představoval, dokázali jsme vyhrát. A to je dobré znamení. V týmu byla pořád bojovná nálada, cítil jsem, že kluci věří, že mají stále šanci vyhrát," potěšilo hostujícího trenéra Davea Tippetta.

San Jose rozdrtilo Tampu, Havlát je zraněný

I bez zraněného Martina Havláta si poradili hokejisté San Jose s Tampou Bay, kterou přehráli jasně 7:2. Základ úspěchu položili Sharks už v úvodní třetině, protože po patnácti minutách vedli 5:0.

Naproti tomu lídři NHL z Chicaga rozhodli svůj zápas až ve druhé polovině utkání. Jejich soupeř Montreal otevřel s přispěním asistence Tomáše Plekance ve 26. minutě skóre, ale poté už stříleli branky pouze domácí Blackhawks, kteří zvítězili 5:1.

Výsledky NHL:

Carolina - Phoenix 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Branky: 10. T. Ruutu, 26. Nödl (Špaček), 33. Tlustý - 3. Ray Whitney (Hanzal), 34. O'Reilly, 45. Klesla, 51. Korpikoski. Střely na branku: 37:19. Diváci: 15.848.

Chicago - Montreal 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky: 32. Brunette, 32. Sharp, 51. Stalberg, 59. Toews, 60. Bickell - 26. A. Kosticyn (Plekanec). Střely na branku: 28:21. Diváci: 22.081.

Dallas - Philadelphia 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 1. Ryder - 9. C. Giroux (Jágr), 12. Simmonds, 28. Jágr, 46. Meszároš. Střely na branku: 31:30. Diváci: 15.061.

Colorado - St. Louis 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky: 4. P. Stastny, 6. McLeod (Hejda), 35. McClement - 24. Backes, 30. Ch. Stewart. Střely na branku: 22:39. Diváci: 15.421.

Vancouver - Detroit 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
Branky: 10. Higgins, 10. Hodgson, 16. Burrows, 44. Edler - 14. Bertuzzi, 37. D. Miller. Střely na branku: 25:40. Diváci: 18.890.

San Jose - Tampa Bay 7:2 (5:1, 0:0, 2:1)
Branky: 14. a 15. Couture, 4. Ferriero, 5. Pavelski, 7. Desjardins, 42. Burns, 53. Marleau - 16. Moore, 48. St. Louis. Střely na branku: 43:24. Diváci: 17.562.

Rajtoralovi chyběla rodina, shodli se hráči. Má pozitivní vliv, říká Hašek

Co třeba vzpomínka na to, jak František Rajtoral na Schalke nádhernou brankou vynutil pro Plzeň prodloužení nervydrásajícího fotbalového poháru? Pro fanoušky kulatého nesmyslu hřejivá vzpomínka na jedno z nejpěknějších období světlovlasého kluka z Příbrami, který si v neděli vzal život.

Kmoníček se setkal s Trumpem. Předal mu pověřovací listiny

Nový český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček se setkal s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Předal mu pověřovací listiny. Kmoníček to uvedl na svém twitterovém účtu.

Le Penová odstoupí z čela Národní fronty. Dočasně?

Kandidátka na francouzskou prezidentku Marine Le Penová nepovede Národní frontu. Uvedla to jen den poté, co postoupila do druhého kola voleb, ve kterém se utká s centralistou Emmanuelem Macronem.