Jágr s Červenkou dovedli Omsk k další výhře

Omsk /AKTUALIZOVÁNO/ - Česká legie v Omsku si hrála s obranou Čerepovce. Jágr dal dva góly, Červenka skóroval jednou a navrch přidal asistenci.

13.9.2010

Hokejový reprezentant Jaromír Jágr.Foto: Deník/Martin Divíšek

Ve druhém utkání Omsku v nové sezoně Kontinentální ligy už se střelecky prosadili i čeští hokejisté Jaromír Jágr a Roman Červenka. Jágr dnes pomohl dvěma góly porazit Čerepovec 5:1. Červenka mu ve 13. minutě připravil první gól zápasu a necelé čtyři minuty před koncem sám uzavřel skóre utkání svou první brankou v KHL po letním přestupu z pražské Slavie.

Opět se nedařilo Dominiku Haškovi, který podruhé za sebou inkasoval čtyři góly a Spartak Moskva prohrál na ledě nováčka Chanty Mansijsku 1:4. Čtyřikrát lovil puk ze sítě také Jakub Štěpánek, který při své premiéře v KHL neodvrátil porážku hvězdami nabitého Petrohradu 3:4 v Astaně.

Na všech brankách vítězů se podílel útočník Lukáš Kašpar, který dva góly dal a na dva přihrál. Dvě asistence si v dresu Barysu připsal také další mistr světa z Německa Jiří Novotný.

Další úřadující světový šampion Jakub Klepiš rozhodl o vítězství Ufy nad Magnitogorskem 6:5 v prodloužení, když skóroval v 63. minutě. Předtím v normální hrací době u dvou gólů asistoval.

Parádní Červenkova akce

Avangard vyhrál i druhý zápas v sezoně, kterou zahájil sobotním vítězstvím 4:3 nad Spartakem Moskva. Proti Haškovi se Jágr s Červenkou neprosadili, ale tentokrát už jejich útok slavil úspěch.

Při prvním gólu mířil Jágr do prázdné klece poté, co Červenka vybruslil mezi obránci Čerepovce zpoza branky a trefil tyčku. Puk se odrazil k najíždějící hlavní hvězdě Omsku, která snadno skórovala.

Na 2:0 zvýšil v 28. minutě Jegor Averin v oslabení při Červenkově vyloučení. V polovině zápasu mohli hosté snížit z trestného střílení nařízeného za faul Dmitrije Rabykina, ale Jevgenij Ketov neuspěl.

Košečkin jen koukal

Další gól vstřelil Jágr v početní převaze, kterou dostal Omsk díky nedovolenému držení českého obránce Severstalu Ondřeje Němce.

Po skrumáži před brankou se puk zjevil před slavným kladenským odchovancem, který z levého kruhu zblízka s přehledem zasunul puk do branky, než se stihl gólman Vasilij Košečkin přesunout.

V úvodu poslední třetiny se povedlo hostům snížit, ale Omsk v závěru ještě dva góly přidal.

Dařilo se také Janu Markovi z CSKA Moskva, jenž v Chabarovsku zaznamenal gól a přihrávku, ale porážce hostů 3:4 v prodloužení nezabránil.

Kontinentální hokejová liga

Chabarovsk - CSKA Moskva 4:3 v prodl. (za hosty Marek 1+1), Novokuzněck - Dinamo Minsk 2:5, Novosibirsk - Dinamo Riga 3:2, Omsk - Čerepovec 5:1 (za domácí Jágr 2+0, Červenka 1+1), Barys Astana - Petrohrad 4:3 (za domácí Kašpar 2+2, Novotný 0+2), Chanty Mansijsk - Spartak Moskva 4:1, Ufa - Magnitogorsk 6:5 v prodl. (za domácí Klepiš 1+2), Atlant Mytišči - Jaroslavl 0:2 (Rachůnek 0+2, Vašíček 0+1).