Jaromír Jágr a Jakub Klepiš byli hlavními strůjci pondělního vítězství Omsku v Kontinentální hokejové lize.

Avangard na svém ledě přivítal moskevské CSKA, a přestože dlouho tahal za kratší konec pověstného provazu, po závěrečném hvizdu se radovali právě jeho hráči.

Na úvodní gól Kornějeva dokázal po příhře Klepiše rychle odpovědět Pestunov. Ve stejné třetině ale tým z ruské metropole získal ztracené vedení zpět a kráčel za ziskem tří bodů.

Proti však byla populární "osmašedesátka". Jaromír Jágr využil dalšího přesného pasu krajana Klepiše a minutu před koncem normální hrací doby vyrovnal.

Po bezbrankovém prodloužení rozhodl o vítězství domácích v nájezdech Dmitrij Vlasenkov.

Výrazně se v pondělí připomnělo také české trio Magnitogorsku. Na vysokém vítězství 7:4 nad Novokuzněckem se Jan Marek, Tomáš Rolinek a Jaroslav Kudrna podíleli pěti kanadskými body.

Zářil především Marek, který se gólem a dvěma asistencemi znovu hlasitě přihlásil o pozici nejproduktivnějšího hráče soutěže

Omsk - CSKA Moskva 3:2 SN (za domácí Jágr 1+0, Klepiš 0+2)
Magnitogorsk - Novokuzněck 7:4 (za domácí Marek 1+2, Rolinek 1+0, Kudrna 1+0)
Čeljabinsk - Novosibirsk 1:4
Ufa - Chabarovsk 4:1