Jágr zářil, třemi body porazil Novosibirsk

Omsk – Český útočník dal dvě branky, v dresu soupeře dvakrát nahrával Leoš Čermák.

13.1.2010

V ruské KHL proběhla „botva o Sibiř“. A s rukama nad hlavou mohli po šedesáti minutách slavit hráči Omsku. V čele s Jaromírem Jágrem.

Právě kladenský odchovanec měl největší podíl na výhře Avantgardu 4:2. Dva góly seám dal a jednou branku připravil.

To vše stihla šedesát osmička v první třetině, po které bylo téměř rozhodnuto. Domácí vedli 3:0. První dvě branky vstřelil právě Jágr.

Poprvé se prosadil hned ve 3. minutě, kdy si vyměnil puk se Svitovem a trefil se z voleje parádně nad rameno gólmana Lawsona. Podruhé se Jágr prosadil v přesilovce. To dorazil do odkryté klece Šiškanovovu ránu.

A když čtyři minuty před první sirénou přihrál Jágr před poloprázdnou branku Svitovovi, vedli domácí o tři branky.

Novosibirsku se ale povedl husarský kousek. Ve druhé třetině dvakrát kontroval při jediném oslabení. A pokaždé šlo o spolupráci nahrávajícího Čermáka a střílejícího Tarasova. Omsk ale hned za minutu díky Vlasenkovi kontroval.

Ve třetí třetině již diváci branku neviděli, Omsk s přehledem kontroloval vítězství. Nejlepším hráčem duelu byl po skončení zápasu vyhlášen tříbodový Jágr.

Barys Astana - Novokuzněck 0:3, Omsk - Novosibirsk 4:2 (Jágr 2+1 - Čermák 0+2)

Španělská vláda opět zasahuje. Převzala kontrolu nad katalánskou policií

Španělské úřady se rozhodly zasáhnout i do vedení nad katalánskou policií. Jednají tak ve snaze překazit referendum o nezávislosti, který vláda považuje za nelegální. V době očekávaného konání bude tedy muset katalánská policie poslouchat příkazy z Madridu. V sobotu o tom rozhodlo ministerstvo vnitra.

Parašutista na Dnu armády dopadl mezi diváky. Jsou tři zranění

/FOTOGALERIE/ Při závěrečném seskoku osmi parašutistů na Dnu armády na pražské Letné se jeden z nich netrefil do určeného prostoru a dopadl mezi diváky. Zranění byli tři lidé, vedle parašutisty ještě jedna z divaček a dítě. Šestatřicetiletý výsadkář skončil v Ústřední vojenské nemocnici Praha, žena byla převezena do Motola. Zranění nejsou vážná, řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Smržice řeší, kde budou k dostání rajčata ze skleníku. A zda nepřibude další

Již brzy ve Smržicích vysadí první rajčata v chystaném velkokapacitním skleníku, brzy se tak také zvýší počet volných pracovních míst na Prostějovsku. Zároveň by se také obyvatelé k cherry rajčatům, která ve skleníku u Smržic bude pěstovat firma Agro Haná, měli dostat.