Jágr, který byl vyhlášen první hvězdou utkání, se prosadil 12 sekund před koncem první třetiny, kdy zůstal v přesilové hře zcela nekrytý před brankou a po přihrávce Aleksandera Barkova vyrovnal na 2:2. Byl to jeho desátý zásah v sezoně.

Ve druhé třetině byl pak hlavním strůjcem gólu na 4:3, když po faulu na něj hráli Panteři další přesilovku. Jágr se znovu ocitl nehlídaný před brankovištěm, místo střely ale zadovkou přihrál k druhé tyči a Aaron Ekblad pohodlně skóroval do odkryté branky.

Hosté vyrovnali ještě do přestávky zásluhou Daniela Sedina po rychlém protiútoku dva na jednoho. Ve třetí třetině už branka nepadla a nakonec o zisku dalšího bodu rozhodly až nájezdy, které Panthers vyhráli 2:1. Florida tak prodloužila svou vítěznou sérii na čtyři zápasy a vyhrála podesáté z posledních třinácti utkání.

"Ten gól byl sladký, ale ještě sladší je vítězství. Musíme udělat všechno pro to, abychom do Vánoc získali ještě jedno," radoval se Jágr, jehož tým se v úterý utká s Ottawou. "Dnes to bylo těžké. Neměli jsme štěstí na odražené puky, ale nevzdali jsme se a počkali si na svou šanci a dotáhli to k výhře."

Vancouver prohrál už devátý zápas v sezoně z jedenácti, které skončily po 60 minutách nerozhodně. V nájezdech Canucks nedokázali navázat na úspěch z předchozího duelu v Detroitu. "Jsme zklamaní. Nemůžeme soupeři dovolit, aby dal čtyři góly. Takhle se moc zápasů vyhrát nedá," konstatoval Daniel Sedin.

Krejčí zazářil povedenou přihrávkou

Skvělou gólovou přihrávku předvedl také David Krejčí, jehož Boston zdolal New Jersey 2:1 po nájezdech. Český útočník se blýskl v 7. minutě, kdy chytrým bekhendovým pasem od zadního mantinelu vybídl ke skórování Louie Erikssona. Za hosty, do jejichž sestavy se nevešel Patrik Eliáš, vyrovnal ve druhé třetině Andy Green. O výhře Bruins pak rozhodl hned v první sérii penaltového rozstřelu Ryan Spooner.

Boston vyhrál jedenáctý zápas z uplynulých čtrnácti a v Atlantické divizi ztrácí už jediný bod na vedoucí Montreal, přičemž má dva zápasy k dobru. "Líbí se mi, co vidím a v úterý proti St. Louis uděláme všechno pro to, abychom před Vánoci skončili vítězně," řekl kouč Claude Julien.

Autor vítězného gólu Spooner proměnil nájezd poprvé v kariéře - dosud měl bilanci 0-5. "Trenér mi řekl, abych si věřil stejně jako na tréninku. A pak jsem skočil na led a viděli jste to sami," usmíval se Spooner, který si najel od pravého mantinelu a zavěsil přesnou střelou švihem.

Proč Eliáš nehrál?

Trenér poražených John Hynes ještě před zápasem uvedl, že Eliáš nebyl zařazen mezi náhradníky z výkonnostních důvodů. "Nehledejte v tom nic zásadního. S Patrikem jsme o tom mluvili. Je to prostě o určitém poskládání sestavy a dnes jsme se rozhodli takhle. Program zápasů je náročný, Patrik si orazí, v úterý hrajeme v Detroitu a on bude zase připravený nastoupit," uvedl Hynes.

To ještě netušil, že utkání v Bostonu nedohrají hned dva útočníci. Jacob Josefson odstoupil ze hry ve druhé třetině poté, co zablokoval střelu Toreyho Kruga, po střetu se stejným hráčem se ve třetí třetině zranil také Sergej Kalinin.

Mrázek vychytal výhru Detroitu

Desátou výhru v sezoně vychytal Petr Mrázek, jenž si připsal 26 zákroků při vítězství Detroitu 4:2 nad Calgary. Asistenci u druhého gólu Flames zaznamenal Jiří Hudler. Red Wings rozhodli zápas ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:1. V první dvacetiminutovce branka nepadla.

Po třech týdnech se do sestavy Detroitu vrátil Jakub Kindl, který v obraně nahradil zraněného Jonathana Ericssona. Svého debutu v NHL se nedočkal Tomáš Nosek, jenž byl povolán z farmy jako případná náhrada za Henrika Zetterberga. Švédský útočník, kterého po posledním zápase trápily problémy v dolní části těla, nakonec nastoupil.

Další pozoruhodný obrat předvedli hokejisté Washingtonu. V pátek otočili duel s Tampou z 0:3 na 5:3, a v neděli v newyorské Madison Square Garden zvítězili 7:3, i když po první třetině prohrávali s Rangers 1:3.

Výsledky NHL:

Florida – Vancouver 5:4 po sam. nájezdech (2:2, 2:2, 0:0 – 0:0)
Branky: 13. S. Thornton, 20. Jágr, 26. Trocheck, 29. Ekblad (Jágr), rozh. nájezd Barkov – 7. Hansen, 16. Bärtschi, 27. Dorsett, 35. D. Sedin. Střely na branku: 42:34. Diváci: 13.459. Hvězdy zápasu: 1. Jágr, 2. Barkov (oba Florida), 3. Hansen (Vancouver).

Boston – New Jersey 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)
Branky: 7. Eriksson (Krejčí), rozh. nájezd Spooner – 22. Greene. Střely na branku: 39:30. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson (Boston), 2. Schneider (New Jersey), 3. Spooner (Boston).

Chicago – San Jose 4:3 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 – 1:0)
Branky: 5. Anisimov, 16. P. Kane, 47. Shaw, 63. Toews – 8. Donskoi, 14. Wingels, 35. Pavelski. Střely na branku: 32:36. Diváci: 22.096. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. Crawford, 3. Shaw (všichni Chicago).

Detroit – Calgary 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Branky: 28. Larkin, 29. B. Richards, 38. Nyquist, 60. Abdelkader – 22. Wideman, 58. Hamilton (Hudler). Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 28 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,9 procenta. Střely na branku: 35:28. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Zetterberg (oba Detroit), 3. Wideman (Calgary).

NY Rangers – Washington 3:7 (3:1, 0:4, 0:2)
Branky: 14. Miller, 16. Kreider, 19. Boyle – 13. a 40. Justin Williams, 26. Kuzněcov, 28. Oshie, 32. Ovečkin, 43. Chimera, 45. Johansson. Střely na branku: 36:30. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Justin Williams, 2. Bäckström, 3. Johansson (všichni Washington).

Tampa Bay – Ottawa 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 8. a 59. Stamkos, 6. Nestěrov, 23. Angelidis, 59. Killorn – 5. Z. Smith, 35. Karlsson. Střely na branku: 35:25. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Nestěrov (Tampa), 2. Karlsson (Ottawa), 3. Angelidis (Tampa).

3. Chicago 35 20 4 11 96:83 44
4. Minnesota 31 17 6 8 86:73 40
5. Nashville 33 16 6 11 85:85 38
6. Colorado 34 17 1 16 95:90 35
7. Winnipeg 32 15 2 15 90:97 32