Krejčí se prosadil v 15. minutě, kdy před brankou Buffala tečoval střelu Brandona Carla od modré čáry a poslal Bruins do vedení. Nejlepší český střelec této sezony Pastrňák pak v 48. minutě nedokázal před brankovištěm usměrnit do sítě skákající puk, posunul ho nicméně k Patrici Bergeronovi a ten zvýšil. Domácí Sabres už odpověděli jen jedním gólem.

Pastrňák si v ročníku připsal devatenáctý bod a přiblížil se na tříbodový rozdíl nejproduktivnějšímu Čechovi v soutěži Jakubu Voráčkovi z Philadelphie. Ten se v utkání proti Chicagu neprosadil, přesto domácí Flyers zvítězili 3:1. Hrdinou zápasu byl devatenáctiletý ruský obránce Ivan Provorov, který ve 24. minutě otočil skóre dvěma brankami během pouhých 31 vteřin.

Výsledky NHL:

Buffalo - Boston 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 50. E. Kane - 15. Krejčí, 48. Bergeron (Pastrňák). Střely na branku: 36:33. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Pastrňák (oba Boston), 3. E. Kane (Buffalo).

Philadelphia - Chicago 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Branky: 24. a 24. Provorov, 29. B. Schenn - 4. Panarin. Střely na branku: 30:27. Diváci: 19.487. Hvězdy zápasu: 1. Provorov, 2. Mason, 3. Schenn (všichni Philadelphia).

New York Rangers - Carolina 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky: 53. a 58. Kreider, 5. Stepan, 46. Grabner - 29. Staalberg, 47. V. Rask. Střely na branku: 23:28. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Kreider, 3. Lundqvist (všichni Rangers).

Nashville - New Jersey 4:5 v prodl. (2:1, 2:0, 0:3 - 0:1)
Branky: 17. a 27. Fiala, 20. Subban, 35. Josi - 41. a 65. Cammalleri, 18. Hall, 41. Greene, 53. Henrique. Střely na branku: 42:22. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Cammalleri (New Jersey), 2. Fiala (Nashville), 3. Greene (New Jersey).

TAKÉ ČTĚTE: Kempný si zvyká na dril v NHL: I na rozbruslení před zápasem se jedou bomby