Jihlava si zajistila semifinále první ligy, Boleslav mečbol nevyužila

Praha - Hokejisté Jihlavy vyhráli ve čtvrtém duelu čtvrtfinálové série s Havířovem 2:1 a jako první postoupili v nejkratším možném termínu do semifinále.

27.2.2014

Hokejisté Mladé Boleslavi (v tmavém) proti Benátkám.Foto: Deník/Jaroslav Bílek

Vítěz základní části Mladá Boleslav neproměnila první mečbol proti Benátkám, sérii neuzavřela ani Třebíč v Havlíčkově Brodě. Litoměřice porazily i podruhé doma Olomouc a srovnaly na 2:2.

Havířov ve snaze prodloužit si sezonu začal aktivně a 5. minutě se dostal do vedení díky teči Kanka. Ve zbytku zápasu se však domácí hokejisté již prosadit nedokázali. Jihlava naopak ještě v první části srovnala, poté co se v 16. minutě prosadil v brankovišti důrazný Malec. Po bezbrankové druhé třetině přišla na řadu závěrečná hra nervů, kterou lépe zvládli hosté z Jihlavy. Ve 44. minutě vstřelil vítězný gól zápasu a celé série Zeman, jenž rozhodl o postupu Dukly a ukončil nováčkovi z Havířova sezonu.

V Benátkách se hrálo utkání bohaté na trestné minuty a favorizovaní hosté z Mladé Boleslavi se ujali vedení v přesilové hře díky brance Jarůška. Domácí však dvakrát v zápase skóre dorovnali a sami vstřelili rozhodující branku ve dvojnásobné přesilovce. Jejím autorem byl v 54. minutě Dušek, jenž stanovil konečné skóre 3:2 a rozhodl o tom, že se série okresních rivalů stěhuje v neděli na kluziště favorita.

Sérii za stavu 3:0 dnes nedokázala ukončit ani Třebíč, jež poprvé nestačila na Havlíčkův Brod. Horácká Slavia dostala hned v úvodu výhodu dvou přesilových her a v té druhé se po Fořtově gólu ujala vedení. Vyrovnání se zrodilo ve 26. minutě po kuriózní brance, kterou si dal nechtěně jeden z domácích obránců. Ani čtvrtý zápas série nerozhodla řádná hrací doba. Tentokrát ve druhé minutě prodloužení sklepl puk za Faltrova záda Milfait a vrátil sérii do Havlíčkova Brodu.

Druhý tým po základná části Olomouc prohrál i podruhé v Litoměřicích a opět po samostatných nájezdech. V penaltách rozhodl o litoměřické výhře 4:3 Novák a zajistil svému týmu nečekaně vyrovnaný stav s favoritem 2:2. Série se tak příští týden ještě do Kalich Areny vrátí k šestému duelu.

Havířov - Jihlava 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky: 5. Kanko - 15. Malec, 44. Zeman. Rozhodčí: Doležal, Přikryl - Kis, Svoboda. Vyloučení: 5:5, navíc Štebih (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 2381. Konečný stav série: 0:4.

Litoměřice - Olomouc 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 0:0 - 0:0)

Branky: 3. Šulc, 29. Chlapík, 32. Hrbas, rozhodující sam. nájezd Novák - 24. a 38. Ostřížek, 9. Marosz. Rozhodčí: Jílek, Zubzanda - Svoboda, Špůr. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:1. Diváci: 1160. Stav série: 2:2.

Benátky nad Jizerou - Mladá Boleslav 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Branky: 22. Krejčík, 42. Plodek, 54. Dušek - 14. Jarůšek, 32. Mikulík. Rozhodčí: Smitka, Würtherle - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 13:13, navíc Schwarz 10 min., Niko a Ulrych 5 min. a do konce zápasu - Vrbata 5 min. a do konce zápasu. Využití: 2:2. Diváci: 1080. Stav série: 1:3.

Třebíč - Havlíčkův Brod 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 3. Fořt - 26. Malík, 62. Milfait. Rozhodčí: Svoboda, Škrobák - Klein, Toman. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1970. Stav série: 3:1.

27.2.2014 VSTUP DO DISKUSE

Z areálu muniční továrny v Boříně se ozývají exploze. Hasiči se z místa museli stáhnout.
SLEDUJEME ON-LINE
12 18

Výbuch v Poličce: 19 zraněných. Policie chystá evakuaci okolí

Zleva kameraman Martin Šec a režisér Jiří Strach.

Kameramani ocenili Šece za Anděla Páně 2, Jandu za seriál Rapl

Muž se dotkl tyčí vedení na železniční trati. Na místě zemřel

Podivín – Tragické následky měl ve čtvrtek pro muže kontakt s vedením na železniční trati mezi Podivínem a Ladnou. Policii o tom informoval dozorčí železničního provozu.

Vybavení a spotřeba českých domácností: Auto vlastní dvě třetiny českých rodin

Praha - Zhruba dvě třetiny energií, které české domácnosti spotřebují, používají k vytápění. V roce 2015 to bylo 196 585 terajoulů. Průměrná energetická náročnost českých domácností od roku 1990 klesla o 28 procent na 65 gigajoulů na byt. Televizí, pračkou a ledničkou disponuje drtivá většina českých domácností.