Brankou Alexandra Ovečkina pět vteřin před koncem Rusko zcela obrátilo vývoj utkání se Švédy a porazilo je 3:2. Do té doby sborná pouze dotahovala vedení Seveřanů.

První třetina utkání byla velmi nervózní, tři hráči museli předčasně pod sprchy. Douglas Murray za napadení Morozova a v následné potyčce si vykoledovali tresty do konce utkání Kovalčuk a Stralman. V té době už Švédi vedli 1:0. V 8. minutě se trefil Wienhandl.

Od druhé třetiny se emoce zklidnily a hrál se skvělý hokej nahoru dolů. Ve 33. minutě vystřelil Ovečkin, Lundqvist jeho střelu jen vyrazil a Sjomin v pádu srovnal na 1:1. Švédové se ještě do přestávky radovali z vedení. Odražený puk se od zadního mantinelu po několika tečích dostal až před branku k Martenssonovi, který trefil do odkryté části Nabokovovy branky.

Pět minut po druhé přestávce dokázal vyrovnat zkušený Fjodorov. Vypadalo to, že se utkání dostane do prodloužení, ale proti byla dvojice Sjomin-Ovečkin. Druhý jmenovaný vystřelil na Lundqvista pět vteřin před koncem utkání z bezprostřední blízkosti, švédský brankář sice puk zasáhl, ale ten se přes něj obloučkem snesl do branky - 3:2. Rozzlobený Lundqvist pak rozlámal hokejku a vyfasoval za to desetiminutový osobní trest.

RUSKO - ŠVÉDSKO 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Branky: 33. Sjomin (Ovečkin), 45. Fjodorov (Zaripov), 60. Ovečkin (Sjomin) - 8. Weinhandl (Martensson), 40. Martensson (Frogren), Vyloučení: 7:3, navíc Murray (Šv.) TH, Stralman (Šv.) a Kovalčuk (Rus.) 5 min. a OK, Lundqvist (Šv.) 10 min. Bez využití. Rozhodčí Ország (Slovensko), Piechaczek (Něm.) - Fonselius (Fin.), De Haan (Kan.).

Rusko: Nabokov - I. Nikulin, A. Markov, Kornějev, Grebeškov, Vorobjev, Tjutin, D. Markov, Kalinin - Morozov, Zinovjev, Kovalčuk - Sjomin, S. Fjodorov, Ovečkin - Sušinskij, Gorovikov, Zaripov - Afinogenov, Těreščenko, Radulov. Trenér: Vjačeslav Bykov.
Švédsko: Lundqvist - Stralman, Murray, Edler, Frögren, Mag. Johansson, Fernholm - Hörnqvist, Bäckström, Fabricius - Nilson, R. Wallin, Ekman - Weinhandl, Martensson, Ledin - Warg, Andersson, Nilsson - Widing, Holmqvist. Trenér: Bengt-Ake Gustafsson.

Kanada deklasovala Německo

Ani střídání brankářů nepomohlo německému týmu od ostudy. Kotschnew a od 21. minuty Müller pustili za svá záda deset puků. Střelecky i bodově se zaskvěl Eric Staal, který dal čtyři branky a na jednu přihrál. Pět kanadských bodů získal i kolega z útoku Martin St. Louis za pět přihrávek.

Kanada s dvanácti body vévodí tabulce skupiny F. V pondělí se utká v posledním utkání s Finskem.

KANADA - NĚMECKO 10:1 (4:0, 5:0, 1:1)

Branky: 6. Spezza (Chimera), 14. Heatley (Hamhuis), 17. E. Staal (St. Louis), 20. Sharp (E. Staal, Mayers), 24. E. Staal (Green, St. Louis), 29. E. Staal (St. Louis, D. Roy), 33. D. Roy (Doan, Green), 36. E. Staal (St. Louis, Kunitz), 39. Mayers, 42. Green (St. Louis, Burns) - 49. Hördler. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Kurmann - Wehrli (oba Švýc.), Ulriksson (Švéd.). Vyloučení 2:4. Využití 3:0. Oslabení 1:0. Diváci: 9182.

Kanada: Ward - Bouwmeester, Jovanovski, Staios, Hamhuis, Keith, Burns, Green - Heatley, Getzlaf, Nash - D. Roy, Toews, Doan - St. Louis, E. Staal, Spezza - Sharp, Mayers, Chimera - Kunitz. Trenér: Ken Hitchcock.
Německo: Kotschnew (21. Müller) - Schubert, D. Seidenberg, Hördler, Bakos, Schmidt, Reiss, Renz, Osterloh - Sturm, Ustorf, Busch - Y. Seidenberg, Ullmann, Tripp - Gogulla, Hackert, Wolf - Felski, Goc, Fical. Trenér: Uwe Krupp.