Kanada s Norskem neměla problém

Halifax – Kanadští hokejisté porazili vysoko Norsko a postoupili do semifinále.

15.5.2008

Kanadští obránci Keith a Burns předvádějí Norovi Hansenovi, jak vypadá důrazná obrana před brankou.Foto: REUTERS/Paul Darrow

Reprezentanti Kanady postoupili na domácím mistrovství světa v hokeji už do semifinále. Podle očekávání neměli problém se snaživým, ale hokejově přece jenom teprve rozvojovým Norskem.

Skóre zápasu otevřel již po třiceti sedmi vteřinách hry Dany Heatley. Na úvodní fanfáru kanadského kanonýra ještě dokázali Seveřané reagovat. V osmé minutě využil dvojnásobnou přesilovku Morten Ask.

O necelé tři minuty později si zahráli pět na tři i domácí. Norskou nedisciplinovanost potrestal Ryan Gezlaf. Na tento úder Norové odpověděli vyrovnávacím gólem Mathise Olimba, poté však již otěže utkání převzali Kanaďané a nenechali si je vzít.

Nasázeli norskému brankáři Palu Grotnesovi dalších šest branek. Činil se zejména Derek Roy, který zazářil hattrickem. Dva góly přidal Rick Nash, jednou se trefil i Jonathan Toews. Celkem tak Kanada rozstřílela Norsko 8:2 a těší se na semifinále, kde se střetne s přemožiteli českého národního týmu ze Švédska.

Kanada – Norsko 8:2 (2:1, 3:1, 3:0)

Branky a asistence: 1. Heatley, 12. Getzlaf (St. Louis, Heatley), 30. Toews (Keith, Roy), 35. Roy (Toews, Green), 37. Roy (Toews, Doan), 45. Nash (Green, Heatley), 51. Nash (Getzlaf), 52. Roy – 8. Ask (Trygg, Bastiansen), 26. Olimb (Spets, Bastiansen). Rozhodčí: Bulanov, Poljakov – Oskirko (všichni Rus.), Dedioulia (Běl.). Střely: 38:24. Vyloučení: 9:11. Využití: 4:1.

Sestavy - Kanada: Ward – Jovanovski, Bouwmeester, Hamhuis, Staios, Keith, Burns, Green – Nash, Getzlaf, Heatley – Roy, Spezza, Doan – Kunitz, Toews, St. Louis – Chimera, Sharp, Mayers – Gagner. Trenér: Ken Hitchcock.
Norsko: Grotnes – Holos, Jakobsen, Trygg, Myrvold, Odegaard, Kaunismaki, Ryman – Skroder, Hansen, Zuccarello Aasen – Holtet, Ask, Roymark – Olimb, Bastiansen, Spets – Forsberg, Froshaus, Nygard – Skadsdammen. Trenér: Roy Johansen.
15.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Jiří Suchý zkolaboval během vystoupení v klatovském divadle

Klatovy - Vystoupení s kolegyní Jitkou Molavcovou nedokončil v pondělí večer v klatovském divadle Jiří Suchý.

Policisté zadrželi muže podezřelého z únosu šestileté dívky

Malou dívenku odlákal v pondělí cizí muž do lesoparku v Třinci. Policisté je oba společně našli po několika desítkách minut, když do akce nasadili i vrtulník s termokamerou. Kriminalisté zjišťují, jestli se jednalo o sexuálně motivovaný čin.