Kanonáda se neopakovala. Češi zdolali Němce díky Kundrátkovi

Ústí nad Labem - Čeští hokejisté za sebou mají druhý zápas v přípravě na mistrovství světa. Tentokráte už reprezentanti tolik nezářili: zatímco ve středu porazili Německo 7:2, dnes zdolali stejného soupeře "pouze" 2:1. O rozhodující gól se v závěrečné třetině postaral Tomáš Kundrátek.

8.4.2016 AKTUALIZOVÁNO 8.4.2016

Češi v druhé přípravě zdolali Německo 2:1Foto: ČTK/Libor Zavoral

Oproti středečnímu duelu nastoupil v brance Furch, který nahradil Francouze. V útoku se zařadili do hry Gulaš, debutant Červený a Horák, který se ale hned v úvodu zranil a vystřídal jej z lavičky Dočekal. Nehráli útočníci Káňa a Kousal.

"Měli jsme dobrý nástup, ale nedali jsme gól a Němci pak byli hodně nepříjemní. Byli určitě důraznější než v prvním zápase. Není snadné se proti nim prosadit, když jim rychle nedáme dva góly," líčil český kapitán Roman Červenka.

Němci po předchozí vysoké prohře pozorně bránili a šancí v úvodní třetině mnoho nebylo. Ve třetí minutě na vhazování zasáhl Danner holí do obličeje Horáka, pro kterého zápas po prvním střídání skončil. Češi hráli čtyřminutovou přesilovku, při které měl po Červenkově pokusu šanci Tomáš Zohorna, ale gólman Pielmeier jeho dorážku kryl.

Čeští hokejisté v úvodním dějství přestříleli soupeře 14:2, ale německý brankář pokusy z dálky kryl. V 15. minutě Červenka z dobré pozice na pravém kruhu těsně minul. Při Ebnerově vyloučení se z dorážky neprosadil obránce Jank. Furch musel první nebezpečnou situaci řešit až v 19. minutě, kdy jej z levého kruhu prověřil Flaake.

"V první třetině jsem spíš promrzl. Jestli na mě šla jedna střela, tak to bylo hodně," poznamenal Furch.

Po 55 vteřinách druhé třetiny ale skórovali, po kombinaci s Flaakem a Brandtem zakončil z pravého kruhu Pietta. Pielmeier při českých pokusech o odpověď musel krýt střely Dočekala, Holíka a Kempného. Ve 28. minutě Nikolai Goc fauloval Douderu a šel pykat na dvě plus deset minut.

Vůjtek si všiml nervozity

Zákrok vyvolal i drobnou - na přípravu ne tak běžnou - potyčku a trest pomohl Vůjtkovu týmu k vyrovnání.

Z pokračujícího tlaku už čtyři vteřiny po skončení přesilovky po Holíkově přihrávce zblízka prostřelil gólmana Ingolstadtu Zaťovič. Češi se pak ubránili v prvním oslabení při Hrabalově trestu a ve 36. minutě zlikvidoval Furch i šanci Flaakeho. Další možnost Němců spálil Marcel Goc, který minul.

Na přelomu druhé a třetí třetiny odolali Češi při Douderově vyloučení, při němž byli Němci hodně nebezpeční. Ovšem kotouč v síti neskončil.

Ve 44. minutě domácí hráči otočili stav, když se při Reulově trestu trefil z levého kruhu obránce Kundrátek. Odpovědět mohl Schütz, který se protlačil před Furcha, ale bekhendem jej nepřekonal. Neuspěl ani Flaake a Češi těšnou výhru udrželi. Skóre už se nezměnilo ani při více než minutové power play Německa.

"Paradoxně jsme začali líp než ve středu. V první třetině jsme hráli dobře a soupeř prakticky nebyl v naší třetině. Ale nedali jsme góly a hned zkraje druhé třetiny jsme inkasovali a naše hra se trošku rozsypala," řekl Vůjtek. "Hráli jsme nervózně, ztráceli jsme puky a soupeř začal hrát důrazně a to na nás platilo. Nakonec jsem rád, že jsme to vítězství 2:1 uhájili," dodal kouč českých hokejistů.

Další zápasy sehrají Češi příští týden ve středu a v pátek ve Švýcarsku.

Hokejová Euro Hockey Challenge v Ústí nad Labem:

ČR - Německo 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 31. Zaťovič (P. Holík, Jank), 44. Kundrátek (Kempný, Koukal) - 21. Pietta (Brandt, Flaake). Rozhodčí: Hribik, Hradil - Lederer, Lhotský. Vyloučení: 2:6, navíc N. Goc (Něm.) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4124.

ČR: Furch - Kundrátek, Kempný, Rutta, M. Doudera, Zámorský, Jank, Krejčík, Hrabal - Radil, Koukal, Vincour - Červenka, P. Holík, T. Zohorna - Kašpar, J. Hruška, Zaťovič - Gulaš, Horák (8. Dočekal), Červený. Trenéři: Vladimír Vůjtek starší a Jiří Kalous.
Německo:
Pielmeier - Akdag, Ebner, Reul, N. Goc, Müller, Kohl, Brückner - Flaake, Pietta, Brandt - Macek, Schütz, Krämmer - Höfflin, M. Goc, Ullmann - Kink, Danner, Buchwieser. Trenéři: Marco Sturm a Christian Künast.

Další zápasy:

Turku: Finsko - Slovensko 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
Branky: 24. a 59. Erkinjuntti, 5. Wärn, 28. Virtanen, 52. J. Sallinen, 60. Tyrväinen - 51. Lušňák.

Grodno: Bělorusko - Francie 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 42. Kovyršin, rozhodující nájezd Kosticyn - 24. Bertrand.

Petrohrad: Rusko - Norsko 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 51. Pajgin, 65. Meňšikov - 3. Olsen.

Ängelholm: Švédsko - Švýcarsko 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky: 29. a 47. Tedenby, 13. Ljungh, 33. Westerholm, 44. Hultström - 25. Genazzi.

Autor: Redakce, ČTK

8.4.2016 VSTUP DO DISKUSE

Veslařský svět v černém. V Mařaticích pohřbili nadějného veslaře Michala Plocka

Uherské Hradiště – S juniorským mistrem Evropy i mistrem světa dvaadvacetiletým Michalem Plockem se přišly v pondělí 5. prosince rozloučil na jeho poslední cestě zhruba dvě stovky známých, přátel a rodinných příslušníků do obřadní síně hřbitovu v Uherském Hradišti, Mařaticích. Talentovaný veslař a nástupce Ondřeje Synka byl 28. listopadu nalezen mrtvý v loděnici pražské Dukly, za níž vesloval.

Vědci zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní

Klecany (u Prahy) - Vědci z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) v Klecanech u Prahy zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní. Pracoviště je unikátní spektrem nabídky metod řešení poruch spánku, a to nejen v rámci ČR. Řada problémů se léčí nejen podáváním léků, ale zásadní jsou i psychoterapeutické postupy, říká vedoucí oddělení spánkové medicíny Jitka Bušková.

Technik z letounu s fotbalisty: Pád jsme nečekali, nikdo nekřičel

La Paz - Bolivijská vláda začala vyšetřovat podezření na nepravosti při udělení licence místní letecké společnosti LaMia, jejíž letoun minulý týden havaroval v Kolumbii s brazilskými fotbalisty. Příčinou neštěstí, při němž zemřelo 71 lidí, byl zřejmě nedostatek paliva. Informaci, že letadlo mělo udělat mezipřistání na dotankování, potvrdil dnes brazilské televizi Globo i přeživší technik Erwin Tumiri.