Karlovy Vary podlehly doma Třinci

Karlovy Vary - Hokejisté Energie se doma v předehrávce 36. kole O2 extraligy trápili s Třincem.

7.10.2008

Karlovy Vary doma prohrály s Třincem po samostatných nájezdech.Foto: DENÍK/Jan Čech

Po týdnu se v lázeňské metropoli znovu představili Oceláři z Třince. V předehrávce 36. kola si body mužstva rozdělila v poměru 1:2. Třinec nakonec vyhrál 4:3 po samostatných nájezdech.

Minulý týden viděli diváci hokej, který se jen těžko dal pojmenovat extraligový. V úterý to bylo o něčem jiném.

První třetinu se diváci branky nedočkali, ale šancí na vstřelení gólu bylo víc než dost. Poměr střel hovořil jasně 23:9. Roman Čechmánek měl co dělat, aby jeho konto zůstalo čisté.

Až těsně před polovinou zápasu se 3040 diváků dočkalo. Do listiny střelců se zapsala čtvrtá formace. Přesněji Michal Zaťovič našel Davida Zuckera, a ten nezaváhal.

Jenomže Oceláři dokázali odpovědět. V přesilových hrách se dvakrát prosadil Lubomír Sekeráš. Nejprve ve 33. minutě vyrovnal a za další tři minuty poslal hosty do vedení.

To, že se šlo do podruhé do šaten za vyrovnaného stavu, zapříčinil obránce Jakub Grof. První pětka dokázala dostat hosty pod tlak. Puk putoval po trase Řezníček, Kumstát a střílející Grof. Střela karlovarského dělostřelce vymetla horní růžek branky nad Čechmánkovou lapačkou.

Třetí část začaly oba celky opatrně. Převážně se bojovalo ve středním pásmu. Obě mužstva si sice vytvořila určité šance, ale prosadit se nedokázala.

V 51. minutě ujela dvojce energetiků Zucker – Dej, ale jejich akci výborným zákrokem zlikvidoval famózním zákrokem Čechmánek.

O čtyři minuty později, ale už byl krátký na střelu Jakuba Grofa, který dokázal třineckého obra prostřelit. Z vedení se Energie radovala minutu a jedenáct vteřin. Jako minulé úterý, tak i tentokrát se prosadil Jiří Polanský, a protože branka už v základní hrací době nepadla, přišlo na řadu prodloužení.

Ale ani to nepřineslo rozhodnutí. O vítězi musely rozhodnout nájezdy.

První se rozjel třinecký Polanský a výstavním blafákem zavěsil. Prvním z energetiků jel Hanzlík, ale přestřelil. Exkarlovarský Vojtěch Polák jako druhý třinecký exekutor nedal. Čtvrtý nájezd jel Řezníček, ale ani on neuspěl. Na druhé straně neuspěl Melichárek. Melenovský tak musel dát, ale to se nestalo a Třinec si tak odvezl dva body za vítězství 4:3 po nájezdech.

Hlasy po utkání

Stejně jako před týdnem byl i tentokrát v Karlových Varec veselejší hostující trenér Jiří Juřík. „Jsem moc spokojený. Zápasy, jako jsou tyto, trenéři nemají příliš v oblibě. Karlovy Vary se po naší hrubé chybě dostaly do vedení, ale stejně tomu bylo i naopak. Když celé utkání shrnu, tak jsme velice rádi, že jsme si odvezli dva body,“ zhodnotil utkání kouč Juřík.

Lodivod Energie nechápavě kroutil hlavou. „Zase jsme v závěru udělali hrubou chybu a dovolili soupeři vyrovnat. To se nám stalo podruhé. Minulý týden to bylo úplně stejné. Samozřejmě, že jsme se na utkání připravovali, ale opět jsme nedokázali překonat hostující obranu,“ dodal kouč Paleček.

Karlovy Vary – Třinec 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 1:1 – 0:0)

Muž zápasu: Jakub Grof.

Branky: 29. Zucker (Zaťovič), 38. Grof (Kumstát, Řezníček), 55. Grof (Kumstát, Skuhravý) – 33. Sekeráš (Kováčik), 36. Sekeráš (Výtisk, Polanský), 57. Polanský (Melichárek), rozhodující nájezd Polanský. Rozhodčí: Jeřábek – Kalivoda, Bláha. Vyloučení: 9:9, navíc Čechmánek (Tř.) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 3040.

Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Hanzlík, Dobroň, Mudroch, Grof, Řezníček, Prošek, Duben – Košťál, Skuhravý, Kumstát – Melenovský, Kristek, M. Procházka – Bílek, Skladaný, Hluchý – Dej, Zaťovič, Zucker. Trenér: Josef Paleček.
HC Oceláři Třinec: Čechmánek – Sekeráš, Výtisk, Anderson, Malec, Vosátko, Nikolov, Lojek, (34. Rangl) – Kanko, Polanský, Melichárek – Květoň, Peterek, Martinek – Polák, Moravec, Kováčik – Hašek, Hampl, Pavelek. Trenér: Antonín Stavjaňa.

Autor: Jan Čech

7.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Úroveň technického vzdělání podle šéfů strojírenských firem klesá

Praha - Úroveň technického vzdělávání se podle 60 procent ředitelů strojírenských firem za posledních deset let zhoršila. Pesimističtější byli v průzkumu mezi 285 podniky šéfové velkých společností. Vyplývá to z průzkumu analytické společnosti CEEC Research, jehož výsledky mají média k dispozici. Kompletní data budou zveřejněna v úterý na konferenci Budoucnost technického vzdělávání na ministerstvu školství.

Pomníček připomene automobilovou honičku StB a zakladatelů Charty

Praha - Automobilovou honičku Václava Havla a Pavla Landovského se Státní bezpečností, když 6. ledna 1977 ujížděli s prohlášením Charty 77 a seznamem podpisů k poštovním schránkám, má v Praze 6 ztvárnit dočasný pomníček. Instalován bude v Gymnazijní ulici, která ústí do Evropské ulice, tedy v místě, kde byli zatčeni. Slavnostní odhalení se uskuteční 5. ledna, v předvečer 40. výročí události, řekl novinářům náměstek Ústavu pro studium totalitních režimů Ondřej Matějka, který krátkou uměleckou instalaci na místě paměti chystá.