Karlovy Vary rozhodly utkání ve čtyřech minutách

Karlovy Vary - Dramatické třetí semifinále play off mezi Vary a Spartou vyhráli Západočeši díky Janu Košťálovi.

22.3.2009

Karlovarský Jan Košťál (vlevo) a Ondřej Němec se radují z důležité braky. Foto: GetPhoto/Pavel Rakušan

Čtyři minuty ve třetí třetině rozhodly třetí semifinále mezi Energií a Spartou. Energetici vstřelili tři branky a nakonec se radovali z vítězství 5:3.

Úvodní minuty třetího semifinále patřili domácím, alespoň co se gólů týče. V 9. minutě vypálil v přesilovce od modré Ondřej Němec. Před brankou stál nikým nehlídaný Jan Košťál a v klidu sklepl kotouč za Přikryla. Domácí měli celkem čtyřikrát výhodu jednoho muže v poli, ale využili pouze jednu.

Minutu a sedmatřicet vteřin před koncem první části se dočkali hosté vyrovnání. Koreis naservíroval kotouč Langhammerovi a ten se střelou pod vyrážečku nemýlil.

Sparta do druhého dějství vlétla jako uragán. Navíc dostala šanci si zahrát přesilovku. Elitní formace Kratěna – Výborný – Broš touto šancí nepohrdla. Ondřej Kratěna našel Michala Broše a hosté vedli.

Jenomže z vedení se Pražané radovali dvě a půl minuty. Rastislav Dej uvolnil Lukáše Pecha. Ten si vybruslil před branku a střelou k bližší nachytal Přikryla na „švestkách“.

Třetí třetina byla z obou stran hodně opatrně. Oba celky se snažily především neudělat žádnou chybu.

Ve 49. minutě si svěřenci Františka Výborného zahráli přesilovku pět na tři, ale žádná z útočných hvězd Sparty se nedokázala prosadit. Poté co se domácí ubránili, začali vystrkovat drápky. Především to byla čtvrtá formace, kdo si vodil soupeře a ta si také vykoledovala faul.

Na dvě minuty putoval k trestoměřičům Marek Černošek.

Tímto okamžikem začala vítězná čtyřminutovka Západočechů.

Po čtyřech vteřinách, přesněji v čase 53:30, ho pozval zpět do hry Jan Košťál, když velice šikovně tečoval nahození Josefa Řezníčka. Za necelé tři minuty si karlovarské publikum znovu zakřičelo gól. Nádhernou kombinaci zakončil po spolupráci s Melenovským a Milanem Procházkou nikým nehlídaný František Skladaný. Za 55. vteřin to byl Ondřej Němec, kdo podtrhl vítězství domácích.

V 59. minutě se Sparta zmohla a snížila. Libor Procházka našel Jakuba Koreis. Dalších branek se už diváci nedočkali a Energie se tak ujala vedení v sérii 2:1.

Karlovy Vary – Sparta 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 9. Košťál (Němec, Skuhravý), 25. Pech (Dej), 54. Košťál (Řezníček, Skuhravý), 57. Skladaný (Melenovský, Procházka), 58. Němec (Pech, Dej) – 19. Langhammer (Hromas, Koreis), 22. Kratěna (Broš), 59. Koreis (L. Procházka). Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1.Diváci: 4238. Stav série: 2:1

Karlovy Vary: Mensator – Němec, Řezníček, Mudroch, Prošek, Duben, Čutta, Bombic – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Pech, Kristek, Hluchý – M. Procházka, Melenovský, Skladaný – Dej, Sailer, Zucker. Trenér: Josef Paleček.
Sparta: Přikryl – Pilař, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Hudec, L. Procházka – Broš, Kratěna, Výborný – Ton, Langhammer, Netík – Hromas, Hrdel, Koreis – Látal, Podlešák, Kafka. Trenér: František Výborný.

Autor: Jan Čech