Karlovy Vary si připsaly ve Švýcarsku první vítězství

Davos – Hokejisté Karlových Varů porazili na tradičním Spenglerově poháru Ingolstadt 5:2.

27.12.2008

Hokejisté Karlových Varů porazili na Spengler Cupu Ingolstadt 5:2. Foto: REUTERS/Arnd Wiegmann

Český zástupce na prestižním Spenglerově poháru Karlovy Vary si po vítězném utkání s Ingolstadtem 5:2 udržel naději na postup do finále. Ačkoliv v pátek ve Švýcarsku podlehli hokejisté Karlových Varů výběru Kanady, v sobotu se díky své první výhře na tradičním turnaji udrželi ve hře o titul.

Český vicemistr se přitom až do 30. minuty sobotního duelu nedostal do žádné vyložené šance a s třináctým celkem nejvyšší německé soutěže nepředvedl svou sílu.

V 32. minutě však nečekaně vypálil od modré čáry Dobroň a Karlovy Vary poprvé v utkání měnily skóre na světelné tabuli. Jenže o tři minuty později se prosadili i hráči Ingolstadtu, když se dostal do úniku při vlastním oslabení Steiner.

Zápas rozhodla až vydařená závěrečná třetina karlovarských hráčů. V pouhých třech minutách totiž český celek rozebral dotírající soupeře. Zpět do vedení dostal Karlovy Vary Řezníček, který dosoukal vyražený puk za záda brankáře Waitea. O chvíli později pak přidal další góly Malenovský a Zaťovič.

Karlovy Vary čeká v neděli zápas s domácím Davosem.

Karlovy Vary - Ingolstadt 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 32. Dobroň (Košťál), 45. Řezníček (Dobroň), 48. Melenovský (Skladaný, Pech), 48. Zaťovič (Zucker), 58. Pech (Skladaný) - 35. Steiner (Lemm, Martinovic), 58. Steiner. Rozhodčí: Prugger (Švýc.) Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6668.

Karovy Vary: Sáblík - Řezníček, Dobroň, Čutta, Mudroch, Prošek, Němec, Duben, Černý - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Sailer, Kristek, Dej - Skladaný, Pech, Melenovský - Zaťovič, J. Bauer, Zucker. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.

Pohádky pro delegáty a kamery: Babišův projev kritizují opozice i ČSSD

Homole u Panny - Sobota byla v obci Homole u Panny ve znamení masopustního veselí. Specifikem místních oslav byl speciální autobus, který převážel účastníky po jednotlivých částech obce.

Policie při pátrání v okolí výbuchu v Poličce nalezla kus munice

Policisté při dnešním pátrání v okolí vybuchlé továrny v Poličce na Scvtavsku nalezli jeden kus munice, zároveň zmenšili pásmo kolem vstupu. Pátrání bude pokračovalo do setmění. Série čtvrtečních explozí v hale v areálu Polišských strojíren zranila 19 lidí, z toho tři vážně.

Šafářová si v Budapešti zahraje finále dvouhry. Osmý titul v kariéře je blízko

Budapešť - Tenistka Lucie Šafářová porazila v semifinále turnaje v Budapešti Němku Carinu Witthöftovou 6:4, 6:3 a poprvé od loňského triumfu v Praze ve Stromovce si zahraje finále dvouhry. Brněnská rodačka bude usilovat o osmý titul v kariéře.

Andrej Babiš: Havel měl u nás zavést prezidentský systém

Hnutí ANO se chystá na sněmovní volby, v sobotu a neděli si zvolí nové vedení a brzy už také představí svou vizi rozvoje České republiky v příštích dvaceti letech. Jeho předseda Andrej Babiš v rozhovoru s Deníkem tvrdí, že Česko by se mělo inspirovat v zahraničí a vzít si z něj to nejlepší – americký většinový systém, švýcarskou přímou demokracii a německý parlamentní jednací řád.