Olomouc dál překvapuje. Jaroměřský: Když mákneme, bude to čtvrtfinále

Olomouc - Už mají jistotu. Po dvaceti letech si olomoučtí hokejisté zahrají extraligové play-off. Dokonce zatím sahají po přímém postupu do čtvrtfinále, když se tým překvapivě drží na pátém místě.

22.2.2016

Jan JaroměřskýFoto: DENÍK/Miroslav Mazal

Kohouti si v neděli polepšili, když vyhráli v Pardubicích, zatímco soupeři v boji o elitní šestku, Mladá Boleslav, Chomutov a Zlín shodně prohráli. Mora nedala Dynamu žádnou šanci. Po první třetině vedla 2:0, i když na branku vystřelila jen třikrát.

První gól by se navíc do střel na branku ani nemusel počítat. Obránce Pavel Skrbek totiž mířil vedle a puk se do sítě dostal po odrazu od zadního mantinelu a Maxwellovy nohy. Šťastný střelec bezprostředně po gólu nevěděl, že je autorem.

„Ani pořádně nevím, jak to padlo. Vystřelil jsem a od zadního mantinelu se to vrátilo do brankoviště," řekl Pavel Skrbek.

Také druhá olomoucká trefa šla na vrub pardubického gólmana. Střela Jana Jaroměřského totiž nebyla z nejtvrdších, a přesto propadla mezi Maxwellovými betony.

„Nečekal jsem, že dám gól zrovna já. Chtěl jsem spíš nahrávat, ale otevřel se mi prostor, a tak jsem to zkusil. Trenéři nám pořád říkají, ať střílíme, tak aspoň jsem nějak přispěl. Byl jsem za gól hodně šťastný," přiznal Jan Jamoměřský.

Chce to lepší začátek

Hanáci mohli být za dvougólové vedení hodně rádi. Perníkáři byli totiž v první třetině daleko aktivnější.

„Pardubice začaly velmi dobře. My jsme se naopak špatně pohybovali. Vždyť v první třetině jsme měli jen tři střely na branku. Kdyby nám v úvodu dali gól, tak je to asi celé jinak," konstatoval Pavel Skrbek.

V dalším průběhu však už měli hosté utkání zcela pod kontrolou a náskok si bez problémů pohlídali. Přímý postup do čtvrtfinále tak mají olomoučtí hokejisté ve svých rukou. „Před sezonou jsme takhle vysoko nemířili, teď už chceme jenom udržet šestku a dostat se přímo do play-off. Pevně věřím, že když ještě mákneme, tak se tam dostaneme. A třeba se nám bude dařit i tam," řekl Jan Jaroměřský.

Již zítra extraliga pokračuje 48. kolem a Kohouti opět hrají venku, tentokrát na ledě posledních Karlových Varů. Západočeský celek sice uzavírá tabulka, ale naposledy zaskočil rozjetý Zlín na jeho stadionu 5:3.

„Do příštího zápasu určitě musíme zlepšit začátek. Ale každé utkání je jiné, takže uvidíme, s čím na nás soupeř vyrukuje. Ve Varech každopádně určitě budeme chtít vyhrát," uvedl Pavel Skrbek.

Mora v této sezoně ještě s Energií neztratila ani bod, když soupeře z lázeňského města postupně porazila 2:1, 2:1 a 3:0.

Autor: Marek Palatka, ČTK