Postavte se k hudební aparatuře rockové kapely. Chvilku počkejte. Až přijde ohlušující hřmot, budete vědět.

Přesně tak vypadala atmosféra na pátečním utkání hokejové extraligy mezi Slavií a Brnem. Klání, které nakonec vyznělo pro domácí 6:4.

Ale slávisté málem inkasovali dvojitý zásah. Ten v hledišti byl jasný. Příznivců Brna přijelo na pět tisíc. Výsledek nakonec otočili z 0:3 na 6:4!

„Utkání nabídlo všechno, byla to výborná reklama na hokej,“ byl spokojený slávistický asistent Jiří Čelanský.

Nováček začal famózně. První gól z přesilovky, další dva v oslabení. Čtvrtý dal v 36. minutě, ale ten nebyl uznán, ačkoliv podle záběrů České televize měl.

„Řešili jsme to, ale my jsme si zápas prohráli sami. Byli jsme tu jako doma, porážka mrzí dvojnásob,“ litoval obránce Radim Bičánek.

A věděl proč. V poslední části Slavia dala pět gólů. Studená sprcha pro jeden tým, blažený pocit pro druhý.

„Bohužel jsme Slavii darovali tři body. Úplně jsme ztratili hlavu, hráli jsme alibisticky. To se prostě neodpouští. Reakce hráčů od 50. minuty je pro mě nepochopitelná,“ kroutil hlavou brněnský asistent Václav Baďouček.

Fanoušci Komety vzali Prahu útokem. A rázně, bez rozpaků. Někteří se ale bohužel poprali i s pořadateli. Nakonec jeden z nich trefil domácího útočníka Jiřího Doležala plastovou lahví.

„Přilétla ze strany, myslím, že byla poloprázdná, dostal jsem přes ucho,“ vzpomínal později forvard.

Invaze, chorály, tisíce dresů a udivené pohledy kolemjdoucích. Modrobílý uragán v hlavním městě republiky. „Viděl jsem je loni a byli neskuteční, to je husí kůže,“ věštil hokejový agent Michal Sivek. Měl pravdu. Když hlasatel v O2 Areně vyvolával jména domácích hokejistů, tak nebyla slyšet.

Jako by zapadla v nemilost. Jako by Slavia hrála na cizím hřišti. Ano. Tak to v podstatě bylo.

„Atmosféra byla vynikající, škoda, že i my nemáme tolik fanoušků. Dá se říct, že jsme hráli venku,“ pousmál se hořce Doležal.

Zápas osmého kola měl i další privilegium. První buly bylo vhozeno až dvacet minut před osmou večerní. Konec přišel ve 22.18.

Utkání vysílala Česká televize, ale v tradiční čas dostalo přednost mistrovství Evropy volejbalistek. Ten samý případ se zopakuje i v neděli – Boleslav hostí Budějovice.

Všichni tak měli nakonec včera jedno společné. Začali v pátek, skončili v pátek, ale do postele se dostali až v sobotu.

Brněnští hokejisté ještě později, ulehli až kolem třetí. „Po každém zápase je člověk rozpumpovaný, špatně se usíná,“ připomněl z ruského Jekatěrinburku Jan Novák, bývalý hráč Slavie.

Jenže když se vyhraje, tak je vše hned lehčí…