Kempný v KHL vystřílel naději pro Omsk, zazářili i další čeští legionáři

Moskva - Obránce Michal Kempný zařídil dvěma góly hokejistům Omsku vítězství 3:1 v Ufě. O posledním semifinalistovi play-off KHL tak rozhodne až sedmý zápas, v němž bude mít v neděli výhodu domácího prostředí Avangard.

18.3.2016

Michal KempnýFoto: ČTK/Pavel Paprskář

U dvou branek vítězů asistoval útočník Martin Erat a velký podíl na výhře měl i brankář Dominik Furch, který pochytal 31 střel.

Kempný, který si ve své premiérové sezoně v KHL vysloužil nominaci na Světový pohár, se střelecky prosadil až v desátém utkání v play off a stálo to za to.

Ve 26. minutě dostal z rohu kluziště puk od Erata a bez přípravy prostřelil gólmana Niklase Svedberga. O deset minut později český bek zvýšil na 3:0, když se trefil v přesilovce bombou od modré čáry.

Domácí pak vystřídali brankáře a nový muž v kleci Vladimir Sochatskij už neinkasoval, víc než snížit se však Ufě nepovedlo. O šanci udržet poprvé v bojích o Gagarinův pohár čisté konto připravil Furcha v 54. minutě Andreas Engqvist.

Čtvrtfinále play-off KHL:

VÝCHODNÍ KONFERENCE - 6. zápas:

Ufa - Omsk 1:3 (Kempný 2+0, Erat 0+2), stav série 3:3.

18.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Třetina mladých Japonců věří, že se upracuje k smrti

Mladické nadšení a optimismus u Japonců do třiceti let nehledejte. Z celé planety jsou nejvíce pesimističtí. Mají strach z budoucnosti a bojí se mít i děti.

Italský premiér Renzi po prohře v referendu ohlásil svou demisi

Řím - Italský premiér Matteo Renzi Renzi po těžké porážce v nedělním referendu o reformě ústavy ohlásil, že dnes podá demisi. V televizním vystoupení řekl, že výsledky referenda jsou naprosto jasné a že přebírá plnou odpovědnost za porážku.