Kempný v KHL vystřílel naději pro Omsk, zazářili i další čeští legionáři

Moskva - Obránce Michal Kempný zařídil dvěma góly hokejistům Omsku vítězství 3:1 v Ufě. O posledním semifinalistovi play-off KHL tak rozhodne až sedmý zápas, v němž bude mít v neděli výhodu domácího prostředí Avangard.

18.3.2016

Michal KempnýAutor: ČTK/Pavel Paprskář

U dvou branek vítězů asistoval útočník Martin Erat a velký podíl na výhře měl i brankář Dominik Furch, který pochytal 31 střel.

Kempný, který si ve své premiérové sezoně v KHL vysloužil nominaci na Světový pohár, se střelecky prosadil až v desátém utkání v play off a stálo to za to.

Ve 26. minutě dostal z rohu kluziště puk od Erata a bez přípravy prostřelil gólmana Niklase Svedberga. O deset minut později český bek zvýšil na 3:0, když se trefil v přesilovce bombou od modré čáry.

Domácí pak vystřídali brankáře a nový muž v kleci Vladimir Sochatskij už neinkasoval, víc než snížit se však Ufě nepovedlo. O šanci udržet poprvé v bojích o Gagarinův pohár čisté konto připravil Furcha v 54. minutě Andreas Engqvist.

Čtvrtfinále play-off KHL:

VÝCHODNÍ KONFERENCE - 6. zápas:

Ufa - Omsk 1:3 (Kempný 2+0, Erat 0+2), stav série 3:3.

18.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Část běženců pracuje v Německu načerno a za špatných podmínek

Berlín - Značná část běženců, kteří loni přišli od Německa, pracuje v zemi načerno a mnohdy za velmi špatných podmínek. Uvedla to dnes rozhlasová stanice NDR Info, podle níž by ve spolkové republice mohlo načerno pracovat asi 30 procent z 1,1 milionu uprchlíků, kteří loni do země přišli.

Trapná V4 těží z EU, píše britský list Financial Times

Londýn - Za trapné britský list Financial Times (FT) ve svém článku o rozporech uvnitř Evropské unie před zářijovým summitem v Bratislavě označil země visegrádské čtyřky (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko), které podle něho těží z členství v organizaci, ale usilují o zničení jejích institucí. Středoevropské státy si stěžují, že západoevropské země s nimi zacházejí jako se členy druhé kategorie. Netvrdí, že by jim bylo lépe mimo unii, tak jako zastánci brexitu v Británii. Nesnášejí ale vměšování Bruselu do svých vnitřních záležitostí, stejně jako pokusy zavést celounijní řešení proti jejich vůli, jak ukázaly spory kolem migračních kvót, píše list.