KHL: Jágr a spol. si z Moskvy odvezli debakl

Moskva - Jediným úspěšným střelcem hostů byl český útočník Pavel Rosa.

2.11.2008

Jaromír Jágr v dresu Avangardu Omsk.Foto: Šíp/Marek Brož

Nedělní zápas Kontinentální hokejové ligy se hráčům Avangardu Omsk nevydařil. Na ledě Dynama Moskva prohráli vysoko 1:5.

Hosté drželi krok pouze v úvodní dvacetiminutovce. Na gól Kasjančuka odpověděl už po jednadvaceti sekundách Pavel Rosa, u jehož trefy si připsal asistenci i Jaromír Jágr. První dějství skončilo remízou 1:1.

O osudu utkání rozhodl vydařený nástup domácích do druhé třetiny. Na přelomu 23. a 24. minuty se trefili Afanasenkov a Baďjukov a zajistili Dynamu bezpečný náskok.

Ten ještě před druhou přestávkou zvýšil Kaljužnyj a konečnou podobu výsledku dal ve třetí třetině svým druhým gólem Afanasenkov.

Naopak druhý moskevský tým Spartak narazil. Na jeho stadion totiž přijel ve výtečné formě hrající Metallurg Magnitogorsk.

Hosté si i zásluhou gólu Jaroslava Kudrny, na kterém se přihrávkou podílel Jan Marek, odvezli tři body za vítězství 4:1. Domácím nepomohl ani dobrý výkon brankáře Martina Pruska, který tak zakončil své dvouměsíční hostování z Vítkovic porážkou.

Hráči Magnitogorsku se z posledních dvanácti soutěžních utkání radovali už z jedenácté výhry. Mimo devíti v KHL si dvě připsali i v základní skupině Ligy mistrů proti finskému Kärpätu Oulu a německému Eisbärenu Berlín.

Dynamo Moskva - Osmk 5:1 (1:1, 3:0, 1:0) - za hosty Rosa 1+0, Jágr 0+1
Spartak Moskva - Magnitogorsk 1:4 (0:2, 1:1, 0:1) - za domácí chytal Martin Prusek, za hosty Kudrna 1+0, Marek 0+1
Ufa - Čechov 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
Kazaň - Nižněkamsk 6:2 (0:1, 2:1, 4:0)

Autor: Radek Weber

2.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.