KHL: Radil skóroval a pomohl Spartaku porazit Magnitogorsk

Moskva - Gól českého útočníka Lukáše Radila nastartoval hokejisty Spartaku Moskva k obratu v utkání Kontinentální ligy s Magnitogorskem. Tým z ruské metropole ještě dvě vteřiny před koncem normální hrací doby prohrával, ale nakonec zvítězil 3:2 po samostatných nájezdech.

9.12.2015 AKTUALIZOVÁNO 9.12.2015

Lukáš Radil Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Hostujícímu Metallurgu stačilo 59 sekund k vybudování dvoubrankového náskoku, Zaripovovi přihrál ve 12. minutě v přesilovce na úvodní gól zápasu nejproduktivnější Čech v lize Jan Kovář. Radil snížil v 18. minutě rovněž v početní výhodě, trefil se posedmé v sezoně.

Spartak se pak snažil vyrovnat, v třetí třetině měl drtivou převahu a na Košečkina vyslal 15 střel, ale puk do jeho branky podruhé dopravil až vteřinu před koncem při power play. V nájezdech pak Kovář v druhé sérii neuspěl a o třetí prohře Magnitogorsku za sebou následně rozhodl Wellman.

Kontinentální hokejová liga:

Nižnij Novgorod - Čerepovec 3:1, Dinamo Minsk - CSKA Moskva 1:3, Dynamo Moskva - Kazaň 0:2, Petrohrad - Ufa 5:3, Spartak Moskva - Magnitogorsk 3:2 po sam. nájezdech (Radil 1+0 - Kovář 0+1), Viťaz Podolsk - Lada Togliatti 0:2 (Zaťovič 0+1), Slovan Bratislava - HK Soči 4:5 (za domácí Kašpar 1+0, Nedorost 0+1), Záhřeb - Jaroslavl 1:2 v prodl. (za domácí Mertl 0+1).

Podívejte se na pustý stadion před zbouráním. Nástupce je ve hvězdách

Nadšený řev fanoušků vítězného týmu se rozléhal brněnským zimním stadionem za Lužánkami, když domácí hokejisté Rudé hvězdy, dnešní Komety, poprvé doma před Brňany přebírali mistrovský titul. Tehdy se psal rok 1957 a stadion měl za sebou deset let fungování a před sebou ještě mnoho radosti i smutků fanoušků brněnských hokejistů. Nyní, sedmdesát let od slavnostního otevření stadionu, už na něj odkazuje jen název zastávky hromadné dopravy. Slibovaná nová aréna je v nedohlednu.

Miliardové dostihy. Real už není nejbohatším klubem. Kdo ho zastínil?

Vlastní nejlepšího fotbalistu světa Cristiana Ronalda, vyhrál milionářskou Ligu mistrů, přesto byl Real Madrid sesazen z trůnu. Alespoň co se týče příjmů. Nejbohatším fotbalovým klubem se stal za minulou sezonu podle žebříku společnosti Deloitte Manchester United.