Marek v KHL rozhodl reprízu semifinále Ligy mistrů

Ufa– Český útočník Jan Marek proměnil rozhodující samostatný nájezd vbitvě sUfou.

15.1.2009

Magnitogorský kanonýr Jan Marek během reprezentačního tréninku.Foto: GetPhoto/Martin Sidorják

Přes osm tisíc diváků se ve čtvrtek přišlo do hokejové arény v Ufě podívat na reprízu nedávného semifinále Ligy mistrů s Metallurgem Magnitogorsk.

A ani tentokrát se Salavatu nepodařilo Magnitku pokořit. Hosté zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech a do výsledku utkání výrazně promluvil i český kanonýr Jan Marek.

Domácí šli sice v sedmé minutě první třetiny do vedení díky Taratuchinovi, během tří minut však dokázali Chlystov s Chistovem skóre otočit.

Pak se ale dvakrát dokázal prosadit Igor Radulov, nejprve v 33., poté i v 44. minutě. Metallurg ale opět srovnal. Osm minut před koncem normální hrací se trefil Marek.

V prodloužení už gól nepadl, o výsledku tak musela rozhodnout nájezdová loterie. Tu rozřešil znovu český útočník a Magnitogorsk si připsal další cenný triumf nad silným soupeřem.

Marek tak v této sezoně KHL nastřílel už devětadvacet branek, celkem pak ve čtyřiceti duelech nasbíral padesát devět bodů.

V tabulce střelců vede Marek společně se svým krajanem Pavlem Brendlem. Útočník Nižného Novgorodu se ve čtvrtek dvakrát trefil do sítě kazašského celku Barys Astana a měl lví podíl na výhře domácích 6:1.

Ještě jeden český hokejista se blýskl dvěma góly. Zbyněk Irgl tak přispěl k vítězství Jaroslavle na ledě CSKA Moskva. Gól a asistenci si připsal také Jiří Marušák z Balašichy.

Čtvrteční KHL:

Chabarovsk – Kazaň 2:3, Novokuzněck – Nižněkamsk 2:3, Novosibirsk – Togliatti 0:2, Ufa – Magnitogorsk 3:4 po SN (za hosty Marek 1+0 a rozh. sam. nájezd), MVD Balašicha - Voskresensk 4:3 (za domácí Marušák 1+2), Nižnyj Novgorod - Barys Astana 6:1 (za domácí Brendl 2+0), Viťaz Čechov - Petrohrad 5:4, Spartak Moskva - Čerepovec 5:1, Dynamo Moskva - Dinamo Minsk 1:5, CSKA Moskva - Jaroslavl 2:3 PP (za hosty Irgl 2+0, Vašíček 0+1).

Déčko může mít ze začátku jen dvě stanice. Sousedící

Praha /INFOGRAFIKA/ - Problémy s výkupem pozemků komplikují stavbu metra D. Dopravní podnik nyní vypracovává analýzu, v jakém pořadí by se měly stanice trasy budovat. V úvahu přichází i varianty, které nepočítají s tím, že by vozy z počátku jezdily až do Písnice.

Muž se snažil přebrodit řeku. Zabil ho krokodýl

Sedmačtyřicetiletého muže zabil krokodýl na severu Austrálie, když se muž společně se dvěma ženami snažil přebrodit řeku. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii.