Marek v KHL rozhodl reprízu semifinále Ligy mistrů

Ufa– Český útočník Jan Marek proměnil rozhodující samostatný nájezd vbitvě sUfou.

15.1.2009

Magnitogorský kanonýr Jan Marek během reprezentačního tréninku.Foto: GetPhoto/Martin Sidorják

Přes osm tisíc diváků se ve čtvrtek přišlo do hokejové arény v Ufě podívat na reprízu nedávného semifinále Ligy mistrů s Metallurgem Magnitogorsk.

A ani tentokrát se Salavatu nepodařilo Magnitku pokořit. Hosté zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech a do výsledku utkání výrazně promluvil i český kanonýr Jan Marek.

Domácí šli sice v sedmé minutě první třetiny do vedení díky Taratuchinovi, během tří minut však dokázali Chlystov s Chistovem skóre otočit.

Pak se ale dvakrát dokázal prosadit Igor Radulov, nejprve v 33., poté i v 44. minutě. Metallurg ale opět srovnal. Osm minut před koncem normální hrací se trefil Marek.

V prodloužení už gól nepadl, o výsledku tak musela rozhodnout nájezdová loterie. Tu rozřešil znovu český útočník a Magnitogorsk si připsal další cenný triumf nad silným soupeřem.

Marek tak v této sezoně KHL nastřílel už devětadvacet branek, celkem pak ve čtyřiceti duelech nasbíral padesát devět bodů.

V tabulce střelců vede Marek společně se svým krajanem Pavlem Brendlem. Útočník Nižného Novgorodu se ve čtvrtek dvakrát trefil do sítě kazašského celku Barys Astana a měl lví podíl na výhře domácích 6:1.

Ještě jeden český hokejista se blýskl dvěma góly. Zbyněk Irgl tak přispěl k vítězství Jaroslavle na ledě CSKA Moskva. Gól a asistenci si připsal také Jiří Marušák z Balašichy.

Čtvrteční KHL:

Chabarovsk – Kazaň 2:3, Novokuzněck – Nižněkamsk 2:3, Novosibirsk – Togliatti 0:2, Ufa – Magnitogorsk 3:4 po SN (za hosty Marek 1+0 a rozh. sam. nájezd), MVD Balašicha - Voskresensk 4:3 (za domácí Marušák 1+2), Nižnyj Novgorod - Barys Astana 6:1 (za domácí Brendl 2+0), Viťaz Čechov - Petrohrad 5:4, Spartak Moskva - Čerepovec 5:1, Dynamo Moskva - Dinamo Minsk 1:5, CSKA Moskva - Jaroslavl 2:3 PP (za hosty Irgl 2+0, Vašíček 0+1).

Autor: Vojtěch Žižka

15.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Hlavní třídy se zcela promění, Praha dá na jejich obnovu miliardu

Praha /INFOGRAFIKA/ - Během dvou let se velké třídy v metropoli zcela promění. Začnou rekonstrukce čtyř ulic, které dostanou úplně novou podobu. Vše vyjde na více než miliardu korun.

Soud uznal bývalé manažery Key Investments vinnými

Praha - Pražský městský soud v pátek uznal vinu tří bývalých členů představenstva společnosti Key Investments (KI). Podle obžaloby způsobili 45 zákazníkům firmy škodu 873,7 milionu korun, když spravovali jejich peníze při obchodování s cennými papíry. Tresty soud sdělí na závěr obsáhlého rozsudku, který bude předčítat zhruba hodinu. Bývalým manažerům hrozí až osm let vězení za porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže.