Kladno se v Havířově necítí zrovna ideálně. V prvním vzájemném duelu v sezoně tam prohrálo, teď to dlouho nevypadalo o moc lépe. Do poslední části vstupovali hosté s dvougólovým deficitem, a když jej smazali, doplatili záhy na časté fauly. Domácí zásluhou Vojtěcha Tomiho využili potřetí v duelu přesilovku.

Závěrečných osm minut ale patřilo Rytířům a nejproduktivnějšímu hráči soutěže. David Stach nejdřív vyrovnal, pak založil akci před vítězným gólem a vylepšil svůj účet na 55 bodů ve 32 utkáních.

To pronásledující Jihlava podobnou oporu v útoku nemá, její nejproduktivnější hráč Filip Seman má sotva polovinu bodů co Stach. Zato má pevnou obranu, dostala nejméně branek v soutěži. Dnes jí sice už po 56 vteřinách hry vyšachovaly Benátky v přesilovce, pak už se ale neprosadily a Dukla otočila třemi brankami skóre.

České Budějovice stihly ještě rychlejší trefu. Proti Kadani šly do vedení už po 18 vteřinách, když střelu Petra Kolmanna tečoval do sítě Rok Pajič. Slovinský forvard o 12 minut později zvýšil už na 3:0 a bylo rozhodnuto.

Slavia zase vděčila za výhru v Třebíči krajánkovi z Maďarska. János Vas měl při početní výhodě, v nichž padly všechny tři branky duelu, nejrychlejší reakci před brankovištěm a devět minut před koncem vystřelil Pražanům úspěch 2:1.

32. kolo první hokejové WSM ligy:

Most - Prostějov 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 9. a 25. Moskal, 41. Dragoun. Rozhodčí: Petružálek - Talpa, Rozlílek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 156.

Jihlava - Benátky nad Jizerou 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 8. Melenovský, 42. Skořepa, 51. Březina - 1. Plodek. Rozhodčí: Schmejkal - Krátký, Svoboda. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 1159.

Třebíč - Slavia Praha 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 49. Pekr - 7. Knot, 52. Vas. Rozhodčí: Wagner - Svoboda, Podrazil. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 1670.

České Budějovice - Kadaň 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Branky: 1. a 13. Pajič, 4. Prokeš, 41. Straka - 39. Vaněk, 60. Šťovíček z trestného střílení. Rozhodčí: Krob - Kreuzer, Šmika. Vyloučení: 6:9. Bez využití. Diváci: 4522.

Havířov - Kladno 5:6 (2:0, 2:2, 1:4)
Branky: 7. a 30. Štumpf, 19. Klimša, 40. Gřeš, 52. Tomi - 25. a 41. Skuhravý, 32. a 53. Stach, 48. a 55. V. Bílek. Rozhodčí: Mikula - Reich, Měkýš. Vyloučení: 1:6, navíc M. Kalus (Havířov) 5 minut a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 1755.

Litoměřice - Přerov 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 8. Beránek, 50. Vantuch, 51. Kopta - 47. Goiš. Rozhodčí: Bejček - Polák, Rampír. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 820.

Ústí nad Labem - Šumperk 3:4 (1:0, 2:4, 0:0)
Branky: 19. a 40. Roubík, 21. Brož - 21. Plášek, 28. Drtil, 38. Půhoný, 39. Vrdlovec. Rozhodčí: Würtherle - Jílek, Šperl. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 583.