Kladno nestačilo na Vítkovice, Sparta rozstřílela Chomutov

Praha - Jaromír Jágr i Tomáš Plekanec se trefili ve Vítkovicích, jejich zásahy však Kladnu nepomohly. Vítkovice tak slaví vítězství 4:3. V rámci 29. kola zavítala Sparta do Chomutova. Hosté si s posledním týmem tabulky poradili na výbornou a zvítězili 1:5. Ve vítězném tažení pokračují České Budějovice. Na domácím ledě porazily v prodloužení Liberec.

7.12.2012

HC VÍTKOVICE STEEL – RYTÍŘI KLADNOFoto: Deník/Pavel Sonnek

Hokejisté Vítkovic porazili Kladno 4:3 a pod koučem Peterem Oremusem vyhráli i čtvrté domácí utkání. Dvěma góly se o to přičinil Petr Strapáč. Ještě o bod produktivnější byl hostující Tomáš Plekanec, ale jeho dvě branky a přihrávka Kladnu k bodům nepomohly.

Sparty porazilia Chomutov 5:1 na jeho ledě a úspěšně zvládli i druhý duel proti týmu ze dna tabulky. V úterý vyhráli v Liberci. Sparta rozhodla dlouho vyrovnaný a nepříliš pohledný zápas ve třetí části, kdy v rozmezí 31 sekund vstřelila dvě branky.

Zlín přehrál Karlovy Vary 4:1. Jediným střelcem hostů byl Martin Zaťovič, jenž otevřel skóre, ale pak převzali taktovku domácí, za něž skórovali Jaroslav Balaštík, Petr Zámorský a dvě trefy zaznamenal Ondřej Veselý. Berani zvítězili na domácím ledě potřetí za sebou. Před úvodním vhazováním byl odměněn čárový rozhodčí Stanislav Barvíř, jenž ve své 24. sezoně nastoupil k jubilejnímu 800. utkání.

Hokejisté Českých Budějovic porazili Liberec 2:1 v prodloužení. Bílí Tygři sice na jihu Čech vedli po gólu Petra Nedvěda, ale remízový stav po 60 minutách zajistil Rastislav Dej a poté ve prospěch domácích rozhodl Martin Hanzal. V přesilovce hned na začátku utkání se domácí dostali k první nebezpečné střele zásluhou Kotalíka. Při následném trestu Hanzala měl ještě větší šanci Duda, ale Kováře zblízka nepřekonal.

Třince rozstřílel Kometu Brno 5:2 a se svým soupeřem tak poprvé v sezoně bodovali. Oceláři v utkání jako první inkasovali, ale v prostřední třetině otočili stav zásahy Davida Květoně a Jana Peterka. V poslední části pak podtrhl jejich výhru třetím hattrickem sezony nejlepší střelec soutěže Martin Růžička. Jeden gól dokonce zaznamenal při oslabení tři proti pěti.

Pardubice vyhrály na ledě Plzně 3:1 a připsali si druhou výhru po sobě, což se jim v dosavadním průběhu sezony podařilo teprve potřetí. Lídr extraligy naopak utrpěl druhou porážku v řadě.

Vítkovice - Kladno 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

Jaromír Jágr zaznamenal gól a asistenci.Domácí nasadili na Jágra těsnou osobní obranu, která kladenské hvězdě nebyla moc po chuti, ale v první části přinesla své ovoce. Elitě Rytířů se nedostávalo moc místa pro její ofenzivní manévy a taktické šachy v první dvacetiminutovce zůstaly za očekáváním vyprodané ČEZ Arény.

Kladenská esa se z vítkovického klinče dokázala vyprostit v 15. minutě. Jágr adresoval před branku pas na Plekance, který však vyprášil Šindelářův beton.

Svázaná bitva od druhé části začala povolovat a s narůstajícím počtem trestů přibývaly gólové momenty. Jako první udeřili Středočeši. Jágr po návratu z trestné lavice sklepl puk do jízdy Plekancovi, který Šindelářovi naznačil ránu, puk ještě potáhl a do odkryté klece po ledě skóroval.

Vítkovice vsadily na jednoduchost. Bez velkého vymýšlení nastřelovaly puky směrem na kladenskou branku, kde Cháberovi stínovali útočníci. Tato taktika slavila úspěch v 33. minutě, když Barinkova střela od modré čáry přes clonícího Húževku prošla až do sítě.

Radost domácím dlouho nevydržela. Kladnu vrátil vedení hodně kuriózní gól: Bartánus pod tlakem napadajícího Plekance odpálil puk z rohu za vlastní brankou do ramena gólmana Šindeláře, od kterého se odrazil až do sítě. Klasický vlastní gól byl připsán Plekancovi.

Vítkovice na Cháberu ve druhém dějství vyslaly 25 ran a výraznou střeleckou převahu zúročily, když do správné klece pohotovou dorážkou zamířil Strapáč. Obrovskou šanci pak po Jágrově nabídce pohřbil Hlaváč. V úvodu třetí části strhl vedení zpátky na domácí stranu znovuzrozený střelec Huna šestým gólem ve čtvrtém utkání.

Po sérii kladenských vyloučení se hosté vzápětí dočkali přesilovky pět na tři a Jágrovu bombu Šindelář neudržel. Přetahovanou nakonec lépe zvládli Vítkovičtí, kteří se po druhé trefě Strapáče mohly radovat ze čtvrté domácí výhry v řadě. Ale visela na vlásku: v poslední minutě jel při power play sám na Šindeláře Patera, leč neuspěl.

Hlasy trenérů po utkání:

Ladislav Svozil (Vítkovice): „Začali jsme opatrně a chtěli jsme si hlavně hlídat první řadu Kladna, to je alfa a omega výkonu Kladna. Hokej byl opatrnější z obou stran, začalo se hrát až od druhé třetiny. Tam jsme se přes další kladenské řady a pak i v přesilovkách dostávali do tlaku a šancí. Když neberu kladenskou první řadu, byli jsme lepší a některé šance ještě zahodili. V závěru přišel obrovský tlak Kladna, ale zvládli jsme to."

Jiří Kopecký (Kladno): „Začátek byl spíš taktický boj, nebylo to moc hezké utkání. Všechno začalo až naším vstřeleným gólem. Bohužel pak jsme měli pět vyloučených a hrát deset minut ve čtyřech je něco, co by se nám nemělo stávat. Vítkovice se v přesilovkách dostaly ke gólům a do tempa. Třetí třetina už byla boj, po vyrovnání jsme věřili, že můžeme uspět. Bohužel z přečíslení jsme hned inkasovali a v závěru se nám i přes několik šancí nepodařilo vyrovnat."

Branky a nahrávky: 33. Barinka (Burger), 39. Strapáč (Kuba), 43. Huna (Svačina, R. Polák), 49. Strapáč (Burger, R. Polák) – 27. Plekanec (Jágr, Patera), 36. Plekanec, 46. Jágr (Plekanec). Rozhodčí: Souček, Turčan – Bryška, Čech. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 10.109 (vyprodáno).

Vítkovice: Šindelář – R. Polák, Barinka, Sloboda, Rehák, Malík, Kuba, L. Kovář, Voráček – Klimek, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Bartánus, R. Hruška, Strapáč – Šedivý, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

Kladno: Chábera – Kameš, Černošek, L. Procházka, Piskáček, Majeský, Doudera, Macholda, Mocek – Jágr, Plekanec, Patera – Melka, Kuchejda, Dalecký – Strnad, Kuchler, Hlaváč – Lukáč, Eberle, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Chomutov - Sparta Praha 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)

Úvod patřil aktivnějším Pirátům, brankář Neuvirth ale pokusy domácích útočníků spolehlivě likvidoval. Na konci 7. minuty přišla šance Sparty v podobě 77 sekund dlouhé přesilové hry pět na tři. Gólman Řehoř si sice s pokusy Sičáka i Tona poradil, dvě sekundy po návratu prvního potrestaného hráče na led ale Přibyl pohotovou dorážkou zajistil Pražanům vedení.

Chomutovu se podařilo rychle vyrovnat. Na trestné lavici seděl Vallin a Frolíkovu ideální přihrávku zužitkoval Zálešák. Početní výhody hrály důležitou roli i nadále. Domácí měli na přelomu první a druhé části pět přesilovek za sebou, jedenáct sekund hráli i v pěti proti třem. Gól ale vstřelit nedokázali. Neuvirth ani nemusel řešit žádnou extrémně složitou situaci.

V poloprázdné areně se tak často ozýval pískot nespokojených fanoušků. O nápravu se snažil aktivní Lušňák, místo vedoucí branky domácích ale přišel úspěch Sparty, která se prosadila také v početní výhodě. Hřebejkův faul potrestal nejproduktivnější hráč Pražanů Hlinka. O minutu později mohl vyrovnat po přečíslení dva na jednoho Hruška, kličku ale zakončil střelou těsně vedle.

Nepříliš pohledná hra s řadou nepřesných rozehrávek pokračovala. Sparta se snažila hlavně neudělat chybu a nenabídnout Severočechům vyrovnání. To se jí podařilo, navíc v rozmezí 31 sekund ve třetí části dvakrát udeřila a výrazně se přiblížila zisku tří bodů. Řehoře překonali Broš a Tenkrát. Poslední slovo měl Sičák, jenž v samém závěru potrestal pětiminutový faul Zálešáka na Tenkráta.

Mikuláš Antonik (Chomutov): „Zápas se lámal ve druhé třetině. My jsme měli několik přesilovek, které jsme neproměnili a naopak soupeř nám dal gól při našem oslabení na 2:1. Ve třetí třetině jsme poté udělali dvě hloupé chyby v obranném pásmu a soupeř toho dokázal okamžitě využít. Pak už si to Sparta pohlídala, nic nám nedovolila a my jsme neměli sílu s tím něco udělat. Poslední branka již nic neřešila."

Jan Votruba (Sparta): „Utkání se mi hodnotí dobře, protože jsme vyhráli velkým rozdílem. Od začátku bylo vidět, že je to hodně důležitý zápas pro obě strany, protože se hrálo hodně takticky. Trošku tím trpěla hra, hokej. My jsme ale vše podřídili vítězství, přijeli jsme sem urputně bránit, což se nám podařilo. Hráli jsme zodpovědně dozadu, dobře ve středním pásmu a vyšla nám i hra v přesilovkách."

Branky a nahrávky: 11. Zálešák (Michael Frolík, D. Hruška) – 9. Přibyl (Gřegořek, Milam), 36. J. Hlinka (Ton, Philipp), 51. Broš (Sekáč), 52. Tenkrát (Forman, Bahenský), 60. Sičák (Krstev, J. Hlinka). Rozhodčí: Homola, Wagner – Hejl, Rozlílek. Vyloučení: 7:7, navíc Zálešák (Chomutov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 3079.

Chomutov: Řehoř (52. Kostúr) – Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Jurčina, Bartejs, Pavlas – D. Hruška, Zálešák, Michael Frolík – Lušňák, Kraft, Hřebejk – Y. Treille, Sikora, Hromas – Důras, Gajovský, M. Procházka – Seman. Trenéři: Antonik a Mikšovic.

Sparta: Neuvirth – Pilař, Sičák, Gřegořek, Milam, Philipp, Vallin, Krstev – Ton, J. Hlinka, Pacovský – Tenkrát, Přibyl, I. Rachůnek – Hovorka, Broš, Sekáč – Jánský, Forman, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.

Zlín - Karlovy Vary 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Zlínu v pozměněné sestavě vstup do utkání nevyšel, neboť již ve čtvrté minutě brankář Sedláček kapituloval. Vlažný přístup domácí obrany potrestal střelou z pravého kruhu pro vhazování Zaťovič. Po inkasované brance se Zlín nepoložil a zabojoval. Ve velké šanci po pohledné kombinaci se dostal k zakončení Čech, jenže minul odkrytou branku.

Herní převahu dokázali Zlínští využít půl minuty po polovině třetiny. Po vyhraném vhazování napřáhl ke gólové ráně od modré čáry Balaštík. Velkou šanci při přečíslení nevyužil Honejsek, jemuž nesedla střela a brankář Mensator ani nemusel zasahovat. Tempo hry poté udávali domácí, kteří si vynutili přesilovku po vyloučení Heřmana. Přesně s jeho návratem do hry tečoval Veselý střelu Tesaříka a poslal Zlín do vedení. Po druhém inkasovaném gólu nastoupil v karlovarské brance místo Mensatora Závorka.

Ani po změně stran aktivita Zlína neutuchala. Další gól ale Berani nepřidali. Naopak se před polovinou duelu při prvním oslabení po trestu Urbance zaskvěl po střele Noska brankář Sedláček. Poté nepřesnou rozehrávku v domácí obraně vystihl Bicek, jehož střelu zlínský gólman vyrazil. Následnou prudkou střelu Noska chytil Sedláček do náruče.

Závěr druhé třetiny odehrál Zlín v oslabení, neboť na trestné lavici seděl Čajánek. V početní nevýhodě ujel do brejku Holík, jenže Závorku nepřelstil. Vzápětí po této akci se domácí bránili 41 sekund ve třech proti pěti, když ke zlínskému kapitánovi putoval obránce Hamrlík. Zlín však těsný náskok uhájil i díky brankáři Sedláčkovi.

Na začátku poslední části měli Berani k dispozici dvojnásobnou přesilovku v délce 101 sekund, ale vedli si v ní stejně neúspěšně jako soupeř. Západočeši se hnali za vyrovnáním, ale v cestě jim stál pozorný Sedláček. V dobré šanci hostů vyrazil střelu Pecha ramenem.

Zlín drama nepřipustil a při vyloučení Noska zaznamenal druhý gól v zápase Veselý, jenž před Závorkou tečoval střelu Čajánka. Definitivní tečku udělal v ponechané výhodě Zámorský, jenž propálil gólmana Závorku střelou z levého kruhu pro vhazování.

Juraj Jurík (Zlín): „Hráče jsme připravovali na to, že Karlovy Vary mají nárůst formy. Představily se jako houževnatý celek a šly do vedení. Do konce první třetiny se nám podařilo otočit průběh zápasu. Ve druhé třetině jsme měli spoustu štěstí a udrželi náskok. V poslední třetině nám pomohly přesilovky a od třetího gólu jsme měli zápas pevně v rukou. Jsme rádi za tři body, neboť se nám přestalo dařit ve venkovních zápasech a potřebovali jsme potvrdit předchozí domácí výhry."

Jaromír Kverka (Karlovy Vary): „Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, podařilo se nám skórovat a naše hra nevypadala špatně. Potom bohužel Zlín otočil dvěma góly v první třetině. Druhá třetina byla z naší strany nejlepší, když jsme si vytvořili několik gólových příležitostí. Zlomový okamžik byl na konci druhé třetiny, kdy jsme ve dvojnásobné přesilovce mohl srovnat na 2:2, což se nám ale nepodařilo. Ve třetí třetině si Zlín výsledek pohlídal."

Branky a nahrávky: 11. Balaštík (Leška), 16. Veselý (Tesařík, Čajánek), 50. Veselý (Čajánek, Honejsek), 55. Zámorský (Urbanec, Leška) – 4. Zaťovič (D. Nosek, Pech). Rozhodčí: Husička, Hradil – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7, navíc D. Nosek (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3505.

Zlín: J. Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Matějíček, Řezníček – Balaštík, Leška, Kubiš – Okál, Čajánek, Veselý – Honejsek, Holík, F. Čech – Šlahař, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Karlovy Vary: Mensator (16. Závorka) – D. Nosek, J. Drtina, MacDonald, Gulaši, Grman, Gründling, J. Látal – Zaťovič, Pech, Bicek – Pohl, Vachovec, Košťál – Skladaný, Skuhravý, Zucker – T. Káňa, J. Heřman, Doležal. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

České Budějovice - Liberec 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Ve druhé polovině úvodní třetiny se kluziště proměnilo v zápasnickou arénu. Nejprve staronový obránce Jihočechů Toman obratně složil k ledu Jonáka, potom se v blízkosti Pincovy branky pustili Bortňák s Vlachem do Prospala a diváky pobavila boxerská vložka mezi Hanzalem a Jánošíkem. Rozhodčí rozdali najednou 13 dvouminutových a dva desetiminutové tresty. Po krátkém pokračování hry začali zápasit Podlešák a Kájínek, ale rozhodčí je včas roztrhli.

Velmi málo hokejové krásy bylo k vidění také v dalším průběhu hry. Ptáčkovo nahození přesměroval Podlešák těsně vedle Pincovy branky, naproti Vydarený vložil hůl do Víškovy střely a puk skončil v síti nad horní tyčkou branky střežené Kovářem. O zakončení se pokoušel také domácí Michálek a liberecký Duda.

Do vedení šli nakonec hosté při vyloučení Ptáčka, když Nedvěd na pravém kruhu zachytil odražený kotouč a pohotově ho poslal po ledě za Kovářova záda. Do ideální pozice si potom najel Prospal, ale z Michálkovy přihrávky přestřelil. Při trestu Víška vypálil bombu od modré Ference, ale skóre se neměnilo. V závěru druhého dějství byl vyloučený do konce zápasu Vlach za zranění Tomana a poprali se Michálek se Štichem.

V úvodu třetí třetiny hráli domácí čtyři na tři, potom tři minuty pět na čtyři, ale obléhání Pincovy branky nepřineslo kýžený gól, přestože Hanzal, Ference i Ptáček pálili hodně ostrými projektily. Následně při vlastním oslabení se před Pince probil Langhammer, ale byl atakovaný zezadu a neměl dostatek klidu k zakončení. Pincova neprůstřelnost skončila v 51. minutě, kdy po nezištné Kohnově přihrávce zblízka skóroval Dej. V základní hrací době měli šanci ještě Nedvěd a domácí Hanzal.

Peter Draisaitl (České Budějovice): „Těžký zápas, ve kterém hostující hráči byli všude, kde jsme chtěli být my. Museli jsme hodně bruslit, pracovat a být trpěliví. Dvou bodů si moc vážíme, protože takový zápas mohl klidně dopadnout úplně jinak. Rozhodnutí mohlo sice přijít dřív, šancí bylo dost, ale Pinc pochytal co mohl."

Milan Černý (Liberec): „Proti silnému týmu Budějovic bychom bod před zápasem brali, zvláště když nám dnes onemocněli dva obránci a již od minule chybí zraněný Šmíd. V prodloužení jsme pomýšleli na nájezdy, ale bod bereme. Byl hodně vydřený a máme ho za obětavost hráčů, kteří i v bitce prokázali, že odevzdají na ledě všechno."

V prodloužení vystřelil Jihočechům prémiový druhý bod navíc právě Hanzal po rychlé kombinaci s Michálkem.

Branky a nahrávky: 51. Dej (L. Kohn), 63. Hanzal (M. Michálek, Ference) – 27. P. Nedvěd (Bárta, Bulíř). Rozhodčí: Pešina, Minář – Jindra, Skopal.

Vyloučení: 14:15, navíc Hanzal – Jánošík oba 10 min., J. Vlach 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4127.

České Budějovice: Jakub Kovář – Ptáček, Jank, Ference, Vráblík, Kolarz, Vydarený, Toman – Dej, Mertl, Podlešák – M. Michálek, Hanzal, Prospal – Kotalík, L. Kohn, Šimánek – Langhammer, Knotek, L. Květoň. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Liberec: Pinc – Čakajík, Kajínek, Štich, Jánošík, Moravec, Výtisk, Havíř – Bulíř, P. Nedvěd, Bárta – J. Vlach, Jonák, Bortňák – Duda, Filippi, Víšek – Pospíšil, Urban, Dušek. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.

Třinec - Kometa Brno 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Třinec je nejlépe střílejícím týmem extraligy, v úvodní třetině se ale nedostával takřka vůbec do šancí. V opatrném začátku byli naopak střelecky aktivnější hosté, kteří svou snahu korunovali gólem: u pravého mantinelu přelstili soupeře, rychle přenesli hru mezi kruhy na volného Malce a bývalý obránce Ocelářů měl dost času, aby přesně zamířil do horní poloviny branky.

V závěr první části došlo na slovní přestřelku mezi Varaďou a Žižkou a napjatá atmosféra mezi oběma týmy se přenesla i do prvních deseti minut druhé třetiny.

S řadou vyloučení, v níž hostující Valábik obdržel v první polovině zápasu celkově čtyři menší tresty a navíc ještě jeden desetiminutový, se lépe vypořádali domácí, kteří díky Peterkovi překlopili stav zápasu. Díky jeho obranné práci a vypíchnutí puku na vlastní obranné modré čáře se do sólového úniku dostal Květoň, který přízemní střelou vyrovnal. Poté sám Peterek vymetl horní růžek Faltrovy branky.

Snaha hostů o srovnání vzala ve třetí části za své. Nejdříve v jejím úvodu Růžička při signalizované výhodě přidal třetí branku a zdramatizování utkání nepřinesly ani dvě dlouhé přesilovky Brna v pěti proti třem (94 a 82 sekund). Naopak při nich paradoxně rozhodli domácí, když Růžička obral Čermáka o puk a střelou mezi betony skóroval počtvrté.

Kometa za minutu ještě brankou Divíška vykřesala naději, ale při závěrečné power play Růžička pečetil vítězství a dovršil svůj hattrick.

Josef Turek (Třinec): „První třetina byla z naší strany slabá. Pak jsme sestavu zredukovali na tři lajny a zvedli jsme se vyrovnávacím gólem. Výborně nám opět zahrála první formace a chtěl bych pochválit i Davida Květoně a skvěle chytajícího Šimona Hrubce. Za výkon v posledních dvou třetinách jsme si zasloužili vyhrát."

Zdeněk Venera (Brno): „Začali jsme velmi dobře, první třetina byla z naší strany výborná a soupeře jsme moc nepouštěli do šancí. Od druhé třetiny už to ale vypadalo jinak. Domácí přidali, anebo my jsme polevili, a když oni dají jeden dva góly, tak se rozjedou a pak už jsou úplně jiný mančaft. Vytvořili jsme si také dost střeleckých příležitostí, ale ztroskotali jsme na jejich brankáři. Spokojeni můžeme být s první třetinou, pak byl soupeř lepší."

Branky a nahrávky: 29. D. Květoň (Peterek), 34. Peterek (Adamský, M. Růžička), 45. M. Růžička (Roth, D. Květoň), 53. M. Růžička, 60. M. Růžička (Galvas, Bonk) – 11. Malec (J. Hruška, Divíšek), 54. Divíšek (J. Svoboda). Rozhodčí: Šír, Hribik – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:9, navíc Valábik (Brno) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3279.

Třinec: Hrubec – Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Ovčačík – M. Růžička, Bonk, Varaďa – D. Květoň, Peterek, Adamský – Klimenta, Polanský, Rákos – Hrňa, Zagrapan, Orsava. Trenéři: Turek a Janků.

Brno: Falter – Švrček, Žižka, Bičánek, Valábik, Valach, Malec, od 35. navíc Krejčiřík – H. Zohorna, Čermák, M. Hořava – J. Svoboda, Divíšek, J. Hruška – Holec, Petrovický, Erat – Dočekal, Koreis, V. Němec. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Plzeň - Pardubice 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Po bezbrankové první třetině šly Pardubice do vedení, ale domácí stačili do druhé přestávky srovnat. Vítěznou trefu zařídil ve 46. minutě David Krejčí. Třemi finálními přihrávkami se blýskl další hráč Východočechů z NHL Aleš Hemský.Oba týmy se od začátku první třetiny soustředily především na pozornou obranu. Přesto se ve třetí minutě dostal ke střele z mezikruží Dvořák, v tísni ale zamířil vedle. Vzápětí zakončil bekhendem z bezprostřední blízkosti Johnson, ale pardubický gólman Růžička střelu po ledě vyrazil.

Hosté se k ohrožení branky hájené Mazancem dostali až při přesilové hře, Krejčího zakončení z pravé strany ale postrádalo přesnost. V 11. minutě se podařilo dobře střežené střední pásmo překonat Noskovi, svůj blafák však v plné rychlosti nedotáhl a podobně dopadl v závěru první části i jeho spoluhráč Kousal, který nepřehodil Mazancův pravý beton.

Po přestávce mohl domácí dostat do vedení Kovář, ale jeho táhlou střelu po přejetí modré čáry dokázal Růžička reflexivně vyrazit ramenem. Naopak ve 22. minutě udeřilo na druhé straně, když při přečíslení Hemský po krásné stahovačce vybídl ke skórování Noska. Inkasovaný gól Indiány probudil a díky lepšímu pohybu dostali hosty pod tlak. Johnson nabil zpoza branky Frolovi, ten však vyjetého Růžičku z levého kruhu neprostřelil.

Pardubickému brankáři pomohla ve 28. minutě proti pokusu Kováře po přečíslení pravá tyč a svůj tým podržel i při vrcholícím plzeňském náporu během přesilové hry po polovině utkání. Ve 37. minutě si brankář, jenž loni vychytal Pardubicím titul, ještě poradil i s tečí na brankovišti neobsazeného Kováře.

Za chvíli už se domácí radovali díky využité početní výhodě – Mazancovu dlouhou rozehrávku prodloužil agilní Kovář na Kašpaříka, který se v samostatném úniku trefil přesně do pravého růžku. Na konci prostřední části napravoval zaváhání Pardubic v rozehrávce Hemský stažením zakončujícího Kratěny, ten však následné trestné střílení neproměnil.

Úvod závěrečné třetiny patřil přesilovku dohrávajícím hostům, Noskovu střelu ale stačil Mazanec vkleče zlikvidovat. Při hře v plném počtu ovšem Hemský přihrál do jízdy Krejčímu, jenž nejprve nastřelil z levé strany pouze tyčku, ale šikovnou dorážkou upravil na 1:2.

Poté Plzeň přes několik nebezpečných střel nedokázala využít dvě přesilové hry za sebou a naopak ve vlastním oslabení v 53. minutě tváří v tvář Mazancovi neuspěl Krejčí. O dvě minuty později mohl zblízka vyrovnat Gulaš, odkrytou branku však netrefil. Mocně finišující domácí se tlačili dopředu, ale Hemský z brejku ještě nerozhodl. Hru bez brankáře si domácí sami ukončili dvěma fauly. V dvojnásobné přesile dovršil výsledek Bartek.

Milan Razým (Plzeň): „První třetina byla vyrovnaná. Pravá hokejová bitva začala ve druhé části, ve které jsme soupeře přestříleli. Dokázali jsme zareagovat na pardubickou vedoucí branku, ale po našem gólu na 1:1 jsme bohužel před druhou přestávkou nevyužili trestné střílení. Třetí třetina byla o tom, že kdo dá gól, bude brát body. To se povedlo soupeři, my jsme si závěr zkomplikovali dvěma vyloučeními. Mrzí nás domácí ztráta. Kluci ale bojovali na maximum, ovšem na soupeře to dnes nestačilo."

Mojmír Trličík (Pardubice): „Je to pro nás cenné venkovní vítězství. O výsledek se zasloužil celý tým, ale přesto bych dnes vyzdvihl výkon brankáře Růžičky. První třetina byla vyrovnaná. Ve druhé nás domácí předčili v pohybu a byli lepší. A třetí třetina byl o jednom gólu, který jsme dali my. Musíme se ale zamyslet nad tím, proč jsme měli tolik vyloučených."

Branky a nahrávky: 38. Kašpařík (Jan Kovář, Mazanec) – 22. T. Nosek (Hemský), 46. Krejčí (Hemský), 60. Bartek (Hemský, Krejčí). Rozhodčí: Šindler, Trombík – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 4964.

Plzeň: Mazanec – Marušák, St. Pierre, Dan Růžička, Boháč, Mozík, Frolo – Kratěna, Jan Kovář, Pletka – Gulaš, Martin Straka, Johnson – Petruška, Lev, Havlíček – Hollweg, Kašpařík, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Pardubice: M. Růžička – Píša, Kindl, Benák, Ďaloga, Gawryletz, V. Kočí – Hemský, Krejčí, Somík – Bartek, T. Nosek, Starý – Radil, Kousal, Buchtele – Semorád, T. Zohorna, Nahodil. Trenéři: Trličík a Lubina.