Kolář po Zohornově přihrávce zajistil v KHL výhru Chabarovsku

Moskva (Rusko) - Obránce Jan Kolář z Chabarovsku vstřelil v utkání Kontinentální hokejové ligy proti Čeljabinsku vítězný gól, přihrál mu na něj krajan Tomáš Zohorna. Ten se pak další asistencí podílel i na brance na konečných 4:2. Amur tak ukončil sérii tří porážek.

19.10.2016

Jan Kolář v bitvě s Kanadou.Foto: Deník/Luboš Jeníček

Kolář dal v posledních osmi zápasech pět gólů. Celkem má v sezoně na kontě sedm branek a spolu s Kirillem Kolcovem z Čeljabinsku je nejlepším střelcem mezi obránci.

Chabarovsk výborně začal a v sedmé minutě vedl už 2:0, avšak ještě v první třetině o náskok přišel. Kolář pak po Zohornově přihrávce rozhodl v 27. minutě.

Zato nejproduktivnější Čech v lize Jan Kovář vyšel po 15 zápasech naprázdno. Magnitogorsk se ve Vladivostoku proti domácímu brankáři Igoru Bobkovovi neprosadil vůbec a prohrál 0:3.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Čeljabinsk 4:2 (za domácí Kolář 1+0, T. Zohorna 0+2), Vladivostok - Magnitogorsk 3:0, Kunlun Red Star - Ufa 3:2,

17:30 Jokerit Helsinky - HK Soči, 18:30 Dinamo Minsk - Spartak Moskva, Dinamo Riga - Nižnij Novgorod, 19:00 Slovan Bratislava - Kazaň, Záhřeb - Nižněkamsk.