Jágr dovedl Kladno k výhře, Chomutov nasázel Spartě sedm gólů

Praha - Hokejisté Brna porazili v 3. kole extraligy Třinec 4:2 a dostali se do čela soutěže. Hvězdné Kladno si poradilo s Vítovicemi 4:1, Jaromír Jágr se na vítězství podílel gólem a asistencí. Plzeň prohrála s mistrovskými Pardubicemi. V divokém zápase mezi Chomutovem a Spartou padlo dvanáct branek. Červenka nedohrál proti Litvínovu.

21.9.2012

Hvězdní Jaromír Jágr (uprostřed), Marek Židlický (vlevo) a Jiří Tlustý z Kladna se radují z gólu proti Vítkovicím.Foto: Deník/Josef Procházka

Hokejová Kometa si užívá nejpovedenější start v sezoně po návratu do extraligy. V Třinci zastavila i domácí ofenzivní smršť a v souboji dosud neporažených týmů zvítězila 4:2. Po třech kolech se vyhoupla do čela soutěže.

Už žádné baroko v obraně. Pardubice udolaly Plzeň a ošklivá nula v kolonce výher je pryč. „Pojišťovákům", kteří ještě nastoupili bez obránce Detroitu Jakuba Kindla, se dlouho dařilo udržet na uzdě rozjetého Tomáše Vlasáka. Domácí šikula se probral až v poslední dvacetiminutovce, jenže zařídil pouze snížení na 1:2.

Hokejisté Kladna slavili při premiérovém představení posil z NHL Jaromíra Jágra, Tomáše Plekance, Jiřího Tlustého a Marka Židlického na vlastním lede první výhru v extraligové sezoně. V utkání 3. kola vyhráli nad Vítkovicemi 4:1. Jágr a Tlustý se na tom podíleli gólem a asistencí. Ostravané naopak poprvé v sezoně ztratili body.

Druhé vítězství vybojovali v pátečním 3. kole extraligoví hokejisté Zlína. Berani bez větších problémů přehráli Karlovy Vary především zásluhou produktivní druhé Čajánkovy formace.

Hokejisté Chomutova porazili Spartu 7:5 a poprvé v sezoně naplno bodovali. O výhře nováčka v gólové přestřelce rozhodl v 56. minutě Miroslav Zálešák, který poté, co Sparta vyrovnala na 5:5, vrátil vedení zpět na stranu Pirátů. Výhru domácích poté při power play dovršil svým druhým gólem v zápase David Hruška, který tak vstoupil do Klubu hokejových střelců deníku Sport.

Slavia prohrála v 3. kole extraligy s Litvínovem 1:2 a nenavázala tak na středeční výhru s Kladnem. O vítězi rozhodl ve 44. minutě přesilovkový gól Juraje Majdana. Posila domácích ze zámořské NHL Roman Červenka do třetí třetiny nenastoupil.

České Budějovice porazily v utkání 3. kola extraligy Liberec 4:1 a radovaly se z premiérového bodového zisku v této sezoně. Za Severočechy nastoupil poprvé brankář Ondřej Pavelec, jehož klub narychlo získal jako posilu z NHL. Jihočeši vítězstvím oslavili rekordní zápis svého obránce Františka Ptáčka, který nastoupil k 1036. utkání v extralize a překonal tak v počtu duelů Josefa Řezníčka.

Kladno - Vítkovice 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Po vystoupení v O2 areně, kam zavítala při prvním zápase posil při výluce v NHL na středeční předehrávku se Slavií rekordní návštěva sezony 15.575 diváků, se kladenský stadion zaplnil 5385 fanoušky.

Kladenský kotel přivítal největší kladenskou hvězdu Jágra transparentem '68 Vítej doma' a elitní formace Rytířů nabízela fanouškům v úvodní třetině jednu šanci za druhou. Hned v první minutě uvolnil Jágr Tlustého a Málek zasáhl a připsal si první ze svých 17 úspěšných zákroků v úvodní části. Další šance měli Židlický a po Jágrově přihrávce Tlustý.

Ostravané se pak ubránili při prvním trestu Barinky, který šel vzápětí pykat znovu a Kladno už udeřilo. V deváté minutě přihrál Tlustý mezi kruhy Jágrovi, který propálil Málka. Hosté hrozili sporadicky, Cháberu otestoval Roman. V úvodním dějství nezměnilo stav už ani trestné střílení Látala, které byl v 16. minutě faulovaný Hruškou, Walkerovo vyloučení ani další dvě šance Tlustého.

V druhém dějství nejdříve střílel vítkovický Ujčík. Kladno ale mělo nadále navrch a po průniku Valského zasáhl Málek. Při Kuchlerově vyloučení za hosty pálil Klimek, ale další minuty patřily opět Rytířům. V polovině utkání při Malíkově trestu přistrčil Jágr ve středním pásmu puk Hovorkovi, který ráno za levým kruhem zvýšil. Pro Jágra to bylo poslední střídání v druhé části a vrátil se na led opět až v závěrečném dějství.

Kladno bylo při chuti, Hlaváč ještě neuspěl, ale v oslabení při vyloučení Patery už Rytíři zvýšili náskok. Plekanec si pohrál ve středním pásmu s Barinkou a pak předložil puk Tlustému, který prolomil svou střeleckou smůlu v utkání. V 35. minutě přidal čtvrtý gól po rychlém brejku Látal. Následně měl další možnost Tlustý. V 39. minutě kapituloval i Chábera, jehož překonal Roman.

V závěrečné třetině se při Ujčíkově trestu ve 44. minutě dočkali diváci opět Jágra na ledě, další možnost domácích nevyužili Plekanec a už po přesilovce Valský. Při Látalově vyloučení mohl snížit Ujčík. Stav už nezměnila ani Hovorkova střela. V závěru si domácí užívali skandovaný potlesk publika.

Branky a nahrávky: 9. Jágr (Tlustý, Plekanec), 30. Hovorka (Jágr, Židlický), 33. Tlustý (Plekanec), 35. M. Látal (Dragoun, Eberle) - 39. Roman (Svačina). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5385.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, Drtina, Mocek, Macholda, Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Hovorka, Patera, Hlaváč - M. Látal, Dragoun, Eberle - Valský, Melka, Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Vítkovice: Málek - Barinka, Rehák, Sedlák, Malík, Sloboda, Voráček, Štencel - Ujčík, Burger, Szturc - Svačina, Roman, Klimek - Huna, R. Hruška, T. Káňa - Šedivý, Strapáč, Walker. Trenéři: Trličík a Moták.

Plzeň - Pardubice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

„Pojišťováci" se do vedení dostali brzy. Rychlou akci, kterou v 10. minutě rozjel za brankou bek Sičák, zakončil po Šagátově nahrávce Zohorna. Centr druhé Pardubické formace pálil pod horní tyč, plzeňský Svoboda byl bez šance na zákrok.

Po pár vteřinách stáli při Východočeších všichni svatí. Pletka měl ideální pozici mezi kruhy i čas na zakončení. Co chybělo k vyrovnání? Zhruba dva centimetry. Puk jenom cinknul o tyč a odrazil se zpátky do hřiště.

Indiáni v nástupu do třetí třetiny totálně zklamali. Žádný tlak, salva střel a tanec v útočné třetině. Největší adrenalin v podání někoho, kdo měl na sobě dres Plzně? Asi moment když fanoušci z nudy začali vyvolávat jméno pardubického brankáře Salfického.

Pardubice nepolevovaly v pozorné defenzivě, navíc jim skvěle vyšel další brejk. Ve 48. minutě zafungovala spolupráce Brendl – Kousal. První nahrával, druhý poslal puk nad Svobodou do branky.

Přesto ale přišly problémy. Při Píšově vyloučení Plzeň poslala na hřiště to nejlepší, čím se může pochlubit. Kombinace Kováře, Vlasáka a zakončujícího Straky skončila za Růžičkou.

Klíčový okamžik zápasu nastal čtyři minuty před koncem. Plzeň měla k dispozici přesilovku pět na tři, ale Pardubice přežily. Připsaly si první tři body v sezoně.

Branky a nahrávky: 53. Martin Straka (Jan Kovář, Vlasák) - 10. T. Zohorna (Šagát, Sičák), 48. Kousal (Brendl, Benák). Rozhodčí: Souček, Pešina - Bláha, Jiří Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 5306.

Plzeň: A. Svoboda - Dan Růžička, J. Jeřábek, Slovák, Jiří Hanzlík, Marušák, St. Pierre - Kratěna, Jan Kovář, Vlasák - Gulaš, Martin Straka, Pletka - Balej, Havlíček, Dvořák - Hollweg, Pitule, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Pardubide: M. Růžička - Sičák, Vašíček, Píša, V. Kočí, Benák, Kolář, Ďaloga - Bartek, Beech, Somík - Šagát, T. Zohorna, Starý - Brendl, Kousal, Buchtele - Semorád, T. Nosek, Cetkovský. Trenéři: Hynek a Lubina.

Chomutov - Sparta 7:5 (3:1, 2:2, 2:2)

Domácí, kteří Spartu porazili dvakrát v přípravě před sezonou byli aktivní od začátku. Pozornost Schwarze vyzkoušel Důras, ale neuspěl stejně jako na druhé straně Hlinka. Oba týmy poté nevyužily přesilovky. Skóre otevřel v 6. minutě Pacovský, ale Piráti dokázali ještě v první třetině třemi góly vývoj zápasu otočit. Schwarze překonali Hřebejk, Polák a kapitán Kraft.

Od druhé třetiny nahradil Schwarze Sedláček, Sparta následně přišla i o zraněného obránce Hanzlíka, který opustil led na nosítkách a do hry již nezasáhl. Hosté následně využili přesilovku, když na 2:3 snížil osamocený Tenkrát. Následně ale chybu v obraně hostů potrestal Lušňák a poprvé v zápase překonal Sedláčka. Vzápětí se navíc prosadil poprvé v zápase i Hruška.

Sparta ale přidala na obrátkách a dostala Chomutov pod tlak, i díky 1:51 minuty dlouhé přesilovce pět na tři. Hosté se gólově prosadili až pět sekund před návratem druhého potrestaného hráče. Ještě více zápas zdramatizoval v 44. minutě Ton, který střelou zpoza obránce prostřelil Řehoře v brance domácích.

Domácí se ale i poté snažili hlavně pozorně bránit a vyrážet do protiútoků. Velkou šanci na zvýšení skóre měl v 51. minutě Hřebejk, když jel sám na gólmana hostí. V skórovaní mu ale faulem zabránil Sobotka. Trestné střílení ale Hřebejk zakončil střelou do tyčky. Podobně dopadl i později Hruška, který také rozezněl konstrukci Sedláčkovy branky.

Místo zvýšení vedení domácích tak přišlo vyrovnání, když Řehoře překonal podruhé v zápase Tenkrát. Následně ale šla Sparta opět do čtyřech a krátce po návratu Bahenského na led rozhodl Zálešák. Pražané se snažili vyrovnat, ale i díky dalšímu trestu za příliš mnoho hráčů na ledě se jim to nepodařilo. I ve čtyřech kouč Žemlička opět odvolal Sedláčka, ale Hruška pět sekund před koncem uzavřel skóre a zároveň vstoupil do klubu vyhlášených střelců.

Branky a nahrávky: 11. Hřebejk (Kraft, Důras), 14. V. Polák (Duda, D. Hruška), 19. Kraft (Palin, Pulpán), 29. Lušňák (Haffenrichter, Pulpán), 30. D. Hruška (Kraft, Rýgl), 56. Zálešák (J. Mrázek, Kraft), 60. D. Hruška (Duda, Pulpán) - 6. Pacovský (J. Hlinka, D. Kočí), 25. Tenkrát (Pacovský, J. Hlinka), 39. Broš (I. Rachůnek, Philipp), 44. Ton (I. Rachůnek), 53. Tenkrát (Pacovský, J. Hlinka). Rozhodčí: Hrubý, Kalivoda - Kajínek, Hejl. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4815.

Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán, Rýgl, J. Mrázek, Macháček, Lučka, Bartejs - Důras, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, V. Polák, M. Procházka - Duda, Sikora, Hromas - Lušňák, Zálešák, Hafenrichter - Jíra. Trenéři: J. Doležal a Antonik.
Sparta: Schwarz (21. V. Sedláček) - Milam, Jan Hanzlík, Philipp, Vallin, Gawryletz, D. Kočí, D. Sobotka - Ton, Broš, I. Rachůnek - Tenkrát, J. Hlinka, Pacovský - Jánský, Simon, Bahenský - Y. Treille, Foster, S. Treille, od 21. navíc Luňák. Trenéři: Žemlička a Votruba.

Třinec - Brno 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Vítěznou trefu servíroval ve 39. minutě útočník Jan Hruška. Modrobílí těžili ze svých dlouhodobých zbraní. „Slušně jsme bránili, Jirka Trvaj chytal spolehlivě," chválil tým asistent brněnského kouče Lubomír Oslizlo.

Do brněnské sestavy se po zlomenině kotníku vrátil centr Róbert Petrovický, hosté dřeli a znovu prokázali vnitřní sílu. Ani ve třetím zápase v řadě je nerozhodil nepříznivý vývoj.

V polovině duelu ztratili vedení, po přesilovkových zásazích ocelářů Radka Bonka a Martina Růžička prohrávali 1:2. „Zase jsme dostali dva góly v oslabení, byť jsme hráče upozorňovali, že soupeř má kvalitní přesilovky a nabádali jsme je, aby nebyli tolik vylučovaní," povídal Oslizlo.

Sedm vyloučených ale Kometu mrzet nemuselo. Znovu se postavila na nohy. Stejně jako proti Kladnu velel k obratu kapitán Radim Bičánek. V přesilovce zpracoval puk na modré a v čase 35:55 nechytatelnou dělovkou propálil gólmana Hamerlíka.

Od vyrovnání na 2:2 uplynuly jen tři minuty a Brňané si znovu uzmuli vedení. Útočník Tomáš Svoboda poslal ideální pas Janu Hruškovi a ten povedenou kličkou překonal brankáře. Oceláři se nestačili divit. „Chtěli jsme jít do třetí třetiny s náskokem, což by nám dávalo velkou šanci na výhru. Brno skóre otočilo a ukázalo svou sílu. Hrálo dobře," chválil modrobílé zadák z NHL Rostislav Klesla, který se poprvé představil v třineckém dresu.

Kometa už vedení nepustila, vítězství si Brňané v závěru pojistili kuriózním způsobem. Domácí při oslabení Brna sáhli k power play, hra šest na čtyři jim na vyrovnání nestačila. Třinecký centr Bonk sice vyhrál buly, puk však vyletěl několik metrů do vzduchu a pak doklouzal do prázdné branky. „Vyhráli jsme zaslouženě," těšilo Oslizla.

Kometa se s devíti body osamostatnila v čele, v neděli přivítá dalšího těžkého soupeře. S pražskou Slavií přijedou i šutéři z NHL Roman Červenka a Vladimír Sobotka. Zápas začíná v půl sedmé večer.

Branky a nahrávky: 28. M. Růžička (D. Květoň, Galvas), 35. Bonk (Zíb) - 7. H. Zohorna (Koreis), 36. Bičánek, 39. J. Hruška (T. Svoboda, Jakub Svoboda), 60. L. Čermák. Rozhodčí: Blecha, Mikula - Dřínovský, M. Čech. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4367.

Třinec: Hamerlík - Zíb, Hrabal, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Klesla, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - Hrňa, Zagrapan, Orsava. Trenéři: Turek a Janků.
Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec, Valábik, Krejčiřík - Erat, L. Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, M. Hořava - Koreis, Dočekal, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.

České Budějovice - Liberec 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Jestliže Liberec vyrukoval na soupeře s novou tváří v brance, domácí celek také postavil své eso mezi tyče. Po zranění poprvé v sezoně nastoupil další reprezentační gólman Jakub Kovář.

Domácí po dvou předchozích porážkách začali dnes s velkou chutí a brzy se radovali ze dvou zásahů. V první třetině nejprve Pavelce překonal Kašpařík. I když těžko by si tento gól mohl liberecký brankář vyčítat. Kotalíkova rána trefila Kašpaříka, od něhož a obránce Dernera se puk odrazil a obloučkem se přehoupnul přes Pavelce.

Druhý zásah Jihočechů přišel po pohlednější akci. Rousek na pravém křídle zatáhnul puk, přesně ho přihrál Frühaufovi, jenž střelou švihem překonal libereckého brankáře podruhé.

Ve druhé části se hra vyrovnala a ani jeden tým se nedostal do výraznější příležitosti. Třetí dvacetiminutovku zahájil šancí Květoň, jenž však netrefil odkrytou část branky. Blízko ke gólu měl také českobudějovický mladík Knotek, ale ani on neuspěl. Prosadil se až v 52. minutě Podlešák. Kašpařík pro něj vybojoval ve středním pásmu puk a Podlešák pak v samostatném nájezdu překonal Pavelce.

Liberci vrátil naději v závěru Bulíř, který skóroval v oslabení. Více však už hosté nestačili. Naopak v závěru rozhodl gólem do prázdné branky při power play Bílých Tygrů Šimánek. České Budějovice tak přeskočily v tabulce Liberec, který je aktuálně předposlední.

Branky a nahrávky: 8. Kašpařík (Kotalík), 14. Frühauf (Rousek, Červený), 52. Podlešák (Kašpařík, Rousek), 58. Šimánek (Kotalík) - 55. Bulíř (Čakajík). Rozhodčí: Homola, Trombík - Jindra, Hlavatý. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 3875.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Jank, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík - Šimánek, Kotalík, Soudek - Dej, Langhammer, L. Květoň - Rousek, Kašpařík, Podlešák - Suja, Knotek, Červený. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.
Liberec: Pavelec - Výtisk, Čakajík, Cebák, Derner, Čutta, Jánošík, Štich - Netík, P. Nedvěd, Roman Vlach - Urban, Filippi, Novotný - Bárta, Dušek, Víšek - L. Krejčík, Galamboš, Kica. Trenéři: M. Jelínek a Pešán.

Slavia - Litvínov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Z velmi poklidného úvodního dějství, které po všech stránkách včetně divácké kulisy ostře kontrastovalo se středeční bitvou Pražanů proti Kladnu, vybočily pouze tři momenty. Především první dva ale stály za to. Kubošovo tečované nahození v přesilovce zazvonilo na horní tyč, pravá tyč následně zachránila gólmana Francouze po nádherné individuální akci Hertla a slávistický talent poté ztroskotal na strážci litvínovské branky.

Severočeši se poprvé více osmělili v úvodních vteřinách druhé části a okamžitě také udeřili. Odražený kotouč si našel Majdan, místo očekávané střely z otočky však dokázal najít Lukeše, který pohotově uklidil kotouč za Kopřivova záda. Domácí odpověděli ve 24. minutě ze své již čtvrté přesilovky - Hertl našel na hranici brankoviště číhajícího Žejdla, jenž snadno doklepl puk za brankovou čáru.

V polovině zápasu mohli Litvínovští vrátit vedení zpět na svoji stranu při přečíslení tří na jednoho, ale Kubinčák zvolil samostatné zakončení ranou z kruhu a Kopřiva neměl větší problém zasáhnout. Dobře připravený byl ještě před přestávkou Kopřiva také na Balážův bekhendový pokus.

Úvodní minuty třetí třetiny přinesly Kubošovo vyloučení, které ovšem zkrátilo Posmykovo nahození, jež před Kopřivou tečoval Majdan a Litvínov znovu vedl. O zranitelnosti Slavie nejlépe svědčila kombinace ve dvojici Hübl - Kubát, kteří se napříč celým hřištěm dostali až před Kopřivu, který Kubátovo zakončení vytěsnil na tyč.

V závěru měl vyrovnání na holi Krenželok, Francouz byl ovšem proti. Ještě 58 vteřin před vypršením základní hrací doby si domácí lavička vyžádala oddechový čas a posléze zariskovala s hrou bez brankáře, ale Litvínov si již cenné tři body sebrat nenechal.

Branky a nahrávky: 24. Žejdl (Hertl, V. Růžička ml.) - 21. Lukeš (Majdan, Hübl), 44. Majdan (Posmyk, Hübl). Rozhodčí: Turčan, Smitka - Charvát, Bejček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 3196.

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kolařík, Dresler, Kuboš, J. Krejčík, Kempný - Kalla, Červenka, Sobotka - Žejdl, Hertl, Krenželok - Stránský, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, P. Jelínek, Poletín - od 21. navíc Pospíšil. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, K. Černý, Kousalík, Jareš, Gula - Majdan, V. Hübl, Lukeš - J. Černý, Hanzl, Frolík - Kubinčák, Baláž, Trávníček - Martynek, Rapáč, Gerhát. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Zlín - Karlovy Vary 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)

Základem úspěchu byla aktivita a především úspěšnost druhé Čajánkovy formace, která se postarala o tři ze čtyř branek. „Opět hrála prim. Když byla na ledě, měli jsme velký tlak, navíc Ondra Veselý dával důležité góly," pochvaloval si zlínský asistent trenéra Juraj Jurík.

Rozhodující náskok si domácí vypracovali v úvodní třetině, kdy se prosadil Veselý se Zámorským. V prostřední části hry se sice Západočechům podařilo dvakrát vstřelit kontaktní gól, ovšem jejich radost netrvala dlouho. Zlín totiž vždy do půlminuty odpověděl gólem. Poprvé po 25 vteřinách, následně po 17 sekundách.

„To bylo k vzteku. Přestože jsme po druhé kontaktní trefě kluky nabádali k udržení stavu do přestávky, soupeř opět udeřil. Dvě chyby po buly domácí potrestali, zde se asi utkání rozhodlo. Místo abychom Zlín dostali pod tlak, dvoubrankové vedení dalo domácím klid a v závěru již hráli svou hru," posteskl si trenér Karlových Varů Martin Pešout. „Naše rychlé odpovědi na trefy soupeře byly důležité. Duel plný soubojů jsme vyhráli zaslouženě," doplnil spokojeně Jurík.

Především Zdeněk Okál měl v polovině zápasu nefalšovanou radost. Ještě aby ne, vždyť synovec zlínského kapitána mistrů Miroslava v extralize skóroval vůbec poprvé. „Hokejově je spíše po strejdovi Mirovi, ale náchylný na zranění je po taťkovi," v krátkosti srovnal talentovaného hokejistu Jurík, který v minulosti s oběma již bývalými forvardy hrával. „Ne náhodou si Zdeněk v létě svými výkony vysloužil smlouvu. Je to komplexní hokejista, dobrý na puku. Jeho přednosti jsou tah na bránu, dravost a zakončení," vypíchl zlínský kouč.

Naopak menší vrásky na čele nejen mu dělají výkony první Leškovy formace, která je zatím za očekáváním. „Vstup do sezony nemá optimální, ale postupem času a vstřelenými góly se jejich pohoda určitě vrátí. Všichni tři jsou kvalitní hráči," je přesvědčen Jurík, podle kterého je současný stav odrazem nepohody mozku útočné řady. „Většinou vše stojí na centru. Petrovi se nedaří, v rozhodující chvíli mu puky odskakují. Jarda Balaštík s Béďou Köhlerem jsou do koncovky a těží z toho, co jim Lešoun (Leška – pozn. red.) nachystá. Nyní prochází horším obdobím, ale my mu věříme," dodal Jurík.

Branky a nahrávky: 10. Veselý (Tesařík, Čajánek), 17. Zámorský (Čajánek, Veselý), 30. Okál (Holík), 37. Veselý (Honejsek, Zámorský) - 30. Kumstát (Pech), 36. Gřegořek (Kumstát, Prošek). Rozhodčí: Minář, Hradil - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 4410.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, F. Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdíra.
Karlovy Vary: Závorka - Gründling, Kohn, Prošek, Gřegořek, Kloz, Gulaši - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Koblasa, Vachovec, Skladaný. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.

Autor: ČTK, Tomáš Svoboda, Jakub Nohavica, Pavel Ryšavý, Martin Břenek